Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Факти про веб-дизайн, які багато чого пояснюють
Опубліковано Оновлено: 04.03.2015

Факти про веб-дизайн, які багато чого пояснюють

 

 

Якщо ви хочете детальніше зрозуміти процес веб-дизайну, не варто акцентувати свою увагу тільки на зовнішньому вигляді веб-сайту. Не всі відвідувачі сайту знають, що відбувається «за його лаштунками»: адже додаткові мілісекунди часу завантаження, вік вихідного коду, і його зміст можуть повністю змінити результат поведінки користувача на сайті. Давайте заглянемо за лаштунки, щоб дізнатися про найцікавіші аспекти веб-дизайну.

 

1. Усі браузери відображають веб-сайти по-різному

Коли ви відвідуєте сайт з домашнього комп’ютера, використовуючи Google Chrome, він може виглядати дещо інакше, якби ви переглядали той же сайт, але через браузер Safari або FireFox. Чому ж зовнішній вигляд сайту відрізняється в різних браузерах? Все залежить від аналізу і візуалізації, які використовують браузери, інтерпретуючи вихідний код і виводячи його на екран. Браузери завантажують вихідний код в певному порядку, що також впливає на результат.
Відмінності в браузерах можуть значно ускладнити процес створення сайту. Щоб сайт виглядав практично однаково в різних браузерах, вебмайстрам доводиться використовувати більше трюків в HTML і CSS, а потім проводити ретельне тестування на сумісність в браузерах.

 

2. Розробка макета сайту повинна враховувати поведінку користувачів

Якщо відвідувачеві незручно перебувати на сайті, і йому важко знайти ключову інформацію швидко, він, швидше за все, піде на інший сайт.
Успішні веб-дизайнери прагнуть створювати сайти таким чином, щоб користувачам було простіше знаходити важливу інформацію. Також вони враховують особливості різних ресурсів: наприклад, інтернет-магазин має свої особливості, а блог, сайт-портфоліо, сайт-візитка – свої. Для досягнення результату вони використовують теплові карти (візуальне уявлення зони найбільшої зацікавленості користувачів) та інші аналітичні інструменти.

 

3. Дворічний сайт може бути вже застарілим

Вебдизайнерам доводиться наполегливо працювати, щоб йти в ногу з шаленою швидкістю технологій. Так як браузери і пристрої постійно змінюються, доводиться і сайтам змінюватися, щоб залишатися в строю. Щоб бути в тренді, розробники повинні завжди бути в курсі останніх стандартів кодування, враховувати сумісність з браузерами і забезпечувати актуальність сайту. Застарілі сайти можуть не відображатися належним чином в браузері або некоректно працювати, що в підсумку, призведе до втрати відвідувачів.

 

4. Шаблони можуть обмежувати можливості розробки сайту

Багато людей шукають шаблони сайтів, щоб спростити собі життя. Готові шаблони сайтів дозволяють практично будь-якій людині створити сайт навіть без знань кодування. Але, намагаючись потім «вичавити» з шаблону максимум, додаючи в нього всілякі заплатки, можна, в підсумку, зіпсувати весь шаблон. Тому, не всі готові шаблони можуть забезпечити необхідний результат. Оптимальним результатом є, все-таки, індивідуальна розробка сайту, яка буде враховувати всі очікування і потреби клієнтів.

 

5. Вихідний код сайту впливає на видачу в пошукових системах

У вас може бути найбільш приголомшливий сайт у світі, але це не буде мати значення, якщо у вашого сайту немає аудиторії. Пошукові системи є найбільш простим джерелом нового трафіку, і потрібно враховувати і їх особливості при розробці сайту. Досвідчені вебмайстри у вихідному коді сайту закладають можливість такої оптимізації під пошукові системи Google, Yandex, Bing та ін.

 

6. Зображення та відео можуть мати і позитивний, і негативний вплив на сайт

Мультимедійний контент, в тому числі зображення та відео, є потужною складовою частиною веб-сайту, але при неправильному його використанні, він також може значно погіршити роботу сайту. Великі зображення і відео-файли можуть сильно уповільнити час завантаження сайту, що призводить до втрати відвідувачів. Для того, щоб будь-який мультимедійний контент, який використовується на сайті зацікавив відвідувачів, а не змушував їх тікати геть, розробники повинні використовувати зображення та відео, які вже оптимізовані для веб-сайтів.

 

7. Ціна розробки гарного сайту коливається від 300$ до 5000$ і вище

Як і будь-який інший якісний продукт – хороший сайт не може бути занадто дешевим. Ціна розробки сайту складається з ряду факторів: наприклад, ціна інтелектуальних і часових ресурсів розробника, використання ним платного і якісного програмного забезпечення, гарантії якості, післяпродажного обслуговування і т.д. Вартість цих та інших ресурсів включається в підсумкову вартість сайту, а замовник на виході отримує якісний і надійний сайт.

 

8. Є велика різниця між гнучким і мобільним веб-дизайном

Більшість людей не задумуються про чарівні перетворення сайту, які відбуваються, коли він відкривається на смартфоні або на комп’ютері. Це перетворення полягає в абсолютно різних підходах у відображенні сайту на екранах різних розмірів.
Мобільна версія сайту найчастіше представляє із себе зменшену копію сайту, через обмеження в розмірах екрану. А гнучкий (чуйний) дизайн відображає той же сайт, але з різним розміром блоків, змінюючи їх масштаб залежно від розміру екрана відвідувача.

 

Складності веб-дизайну дійсно значимі та вимагають високого рівня професіоналізму розробника, розуміння ним сучасних технологій і уваги до деталей, щоб створювати найкращі сайти.
Враховуйте ці факти і ви у своїй роботі!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *