Історія змін в WordPress – це досить зручна функція для тих, хто часто і регулярно публікує новий контент. Якщо постійно писати багато контенту, дуже легко припуститися помилки. Крім цього можна втратити частину важливого речення, випадково видаливши його. Щоб мінімізувати втрати від цього, в WordPress існує історія змін (ревізії, редакції), яка допомагає не втратити назавжди ваші зміни.
У сьогоднішній статті ми детально розглянемо функцію історії ревізій WordPress, а також основні моменти щодо її використання.
WordPress автоматично зберігає всі ваші зміни, поки ви пишете новий пост. Ви можете скасувати свіжі зміни і повернутися до більш ранньої версії контенту. Ця функція називається Ревізії WordPress (WordPress Revisions), і вона з’явилася в даному движку з 2.6 версії.
Завдяки цій функції WordPress буде зберігати частину версій поста як ревізію кожен раз, коли ви натискаєте кнопку Зберегти як чернетку або при кожному автоматичному збереженні публікації. Функція автозбереження поста спрацьовує кожні 60 секунд, після яких старі автозбереження замінюються новими автозбереженими ревізіями.
Для кожної публікації виділяється тільки одне автозбереження (на рівні одного користувача), і яке не перезаписує опублікований контент. Функція автозбереження особливо корисна в ситуаціях, коли відбувається збій в браузері, або сталося раптове відключення електрики. У таких випадках, коли ви повернетеся до редагування поста, WordPress покаже вам попередження, що в системі збережена резервна копія вашого поста, і дасть посилання на відновлення резервної копії.
Всі історії змін (редакції або ревізії) видно при редагуванні поста в розділі Публікація. Вони також можуть відображатися під редактором поста, якщо клацнути Параметри екрану вгорі і проставити прапорець поруч з Ревізіями.
Якщо відкрити ревізії, то ви побачите зміни, які були внесені в кожну ревізію. Ви можете переміщатися між ревізіями, використовуючи кнопки «Попередня» і «Наступна», а також порівнювати будь-які дві ревізії, якщо встановити відповідний прапорець вище у вікні. Після цього, у блоці, який з’явився, буде вказано, що було додано, що залишилося без змін, а що було видалено.
З точки зору того, що ви можете робити з ревізіями постів, є тільки два варіанти: відновити ревізію або залишити пост як є. Якщо ви хочете відновити певну ревізію, все, що вам потрібно зробити, це натиснути кнопку Відновити цю ревізію. Натиснувши на кнопку Повернутися в редактор запису, ви зможете повернутися до своєї публікації без будь-яких змін.
Історія змін WordPress включена для всіх публікацій і сторінок на вашому сайті.
Якщо ви використовуєте тему, яка має власний набір призначених для користувача типів постів (наприклад, портфоліо, відгуки або інші), ревізії не будуть включені для них за замовчуванням. Включити їх вручну ви зможете, використовуючи наступний рядок коду:
$supports = array('title', 'editor', 'revisions');
Додати його потрібно в файлі functions.php
трохи вище рядка коду, що починається з register_post_type
.
Тепер, коли ви знаєте, що робить історія змін WordPress, давайте розглянемо деякі важливі поради.
Включення/відключення функції автоматичних ревізій
За замовчуванням функція історії змін включається в WordPress автоматично після установки движка. Ви можете включити цю функцію вручну, додавши наступний рядок коду в файл wp-config.php
:
define( 'WP_POST_REVISIONS', true );
Щоб повністю відключити функцію автоматичної історії змін (ревізій або редакцій), додайте наступний рядок коду в файл wp-config.php
:
define( 'WP_POST_REVISIONS', false );
Як обмежити кількість збережених ревізій
Якщо з якоїсь причини ви хочете обмежити кількість ревізій, доступних для кожного поста і сторінки, ви можете додати наступний рядок коду в файл wp-config.php
:
define('WP_POST_REVISIONS', 5);
Цей код обмежить автоматично збережені ревізії поста кількістю в максимум п’ять штук. Це корисно, якщо ви хочете зменшити розмір бази даних або якщо ви дуже рідко використовуєте ревізії.
Історія змін в WordPress (Revision History) – це зручна функція, яка дозволяє скасувати зміни для ваших постів і сторінок, відновивши попередню версію публікації або сторінки. Якщо ви випадково видалили частину свого запису або сталося відключення електроенергії, вона позбавить вас від необхідності писати весь пост з нуля.
Тема (шаблон) — це своєрідний кістяк сайту на WordPress. І, на жаль, іноді цей «кістяк»…
Контактна форма (чи будь-яка інша) на сайті — це дуже важливий компонент. На неї покладено…
Жах не в тому, що щось зміниться. Жах у тому, що все може залишитися так…
Що таке Ліла — це стародавня гра, що виступає в якості інструменту для особистісної трансформації,…
Сучасні варіанти дитячих конструкторів — це не просто іграшки, а дієвий інструмент розвитку, який допомагає…
Основний трафік на сайт з пошукових систем йде саме з органічної видачі. І тут дуже…