Categories: Важливо

Гігієна кота: основні правила та рекомендації ветеринарів

Коти належать до охайних тварин — приблизно половину свого життя вони витрачають на «гігієнічні процедури». Чи достатньо цього для збереження міцного здоров’я вихованця? Розберемося докладніше.

 

Купати чи не купати?

Переважна більшість кішок бояться води, тому постає питання — чи варто піддавати улюбленця стресу і купати його? Усі тварини періодично вимагають теплої ванни. Особливо, якщо кіт виходить на вулицю, де може не лише забруднитись, а й заразитися паразитами. Для захисту від кліщів і бліх важливо заздалегідь купити захисний засіб для кішок та провести обробку згідно з інструкцією.

Додаткові водні процедури потрібні також у таких випадках:

  1. тварина стара або має травми;
  2. артрит у стадії загострення;
  3. ожиріння.

Наявність проблем зі здоров’ям та рухливістю не дозволяє вихованцю якісно очистити себе самостійно, тому допомога господарів просто необхідна. Що стосується порід без шерсті, то у їхніх представників часто виникають складнощі з видаленням надлишків шкірного жиру тому купати їх доводиться навіть частіше. Як часто потрібно купати кота? Якщо говорити про здорову та оброблену тварину, то теплий душ або ванна потрібні їй кожні 4-6 місяців. Якщо це робити частіше, можна пересушити шкіру чи спровокувати прояви дерматиту.

 

Етапи купання

Є певний алгоритм водних процедур, дотримання якого зробить процес максимально комфортним як для вихованця, так і для його господаря. Обов’язково використовуйте шампуні спеціально для котів.

  1. Підготуйте все необхідне заздалегідь: рушник, шампунь, гребінець, ватяні диски тощо.
  2. Наберіть у ванну або іншу відповідну ємність теплу воду (37-38°C). Рівень рідини повинен доходити вихованцю до живота, більше набирати не потрібно.
  3. Опускаючи кота у воду, тримайте його за загривок і притримуйте задні лапи – це знизить почуття страху у тварини.
  4. Акуратно намочіть шерсть, нанесіть шампунь, напіньте. На цьому етапі можна вичісати улюбленця гребінцем, щоб видалити все зайве та уникнути утворення ковтунів. Перед полосканням вушка краще закривати ватяними дисками, щоб усередину не потрапила вода. Закінчуйте купання лише тоді, коли переконайтеся, що всі залишки піни повністю змито.
  5. Укутайте кота в рушник і видаліть надлишки вологи. Далі бажано висушити шерсть феном, тільки встановіть невисоку температуру та слабкий потік повітря.

Під час купання можна давати вихованцю його улюблені смаколики, щоб трохи заспокоїти та відволікти від дискомфортного процесу. Купити якісні ласощі для кота можна в спеціалізованому маркеті. При дотриманні всіх рекомендацій купання тварини стає не таким складним завданням. Згодом вихованець звикає до водних процедур і якщо не полюбить їх, то хоча б ставитиметься значно спокійніше.

 

Recent Posts

Покрокова інструкція Імпорту даних з Excel в MySQL через phpMyAdmin

Цей практичний урок допоможе вам перенести дані з вашого Excel-файлу (з деякими конкретними стовпцями) до…

2 дні ago

Уроки JavaScript — Короткі функції на заміну великому об’ємному коду

Досить часто у програмістів виникає спокуса написати якусь велику функцію, що повинна вирішувати певну задачу.…

1 тиждень ago

Навіщо та як прокидатися раніше

Дискусії навколо цієї теми вас, певно, вже втомили. Але я в даній статті постараюсь показати…

1 тиждень ago

Уроки JavaScript — Шпаргалка для розробників по роботі з консоллю у браузері

Консоль браузера (також відома як консоль JavaScript або веб-консоль), — це потужний інструмент для розробників,…

1 тиждень ago

Бернард Шоу

Ніколи не вказуйте на помилки, якщо не знаєте, як їх виправити Джордж Бернард Шоу  

2 тижні ago

Вільям Джеймс

Коли необхідно зробити вибір, а ви його не робите, — це теж вибір Вільям Джеймс…

2 тижні ago