Категорії: SEO

Класифікація сучасних інтернет-магазинів в електронній комерції

Дана стаття носить виключно загально-ознайомчий характер і покликана дати відповідь на питання: «Скільки різних типів eCommerce ви знаєте?». Впевнений, що багато читачів блогу SebWeo так чи інакше беруть участь в онлайн-бізнесі, і, можливо, даний пост дозволить заповнити прогалини в знаннях ринку електронної комерції, якщо такі є.

Можливо, ви не раз чули такі терміни як «B2C», «SaaS», «Magento», але не цілком розуміли, що це таке? Якщо це так, тоді сміливо продовжуйте читати цей пост.

 

Сучасні типи платформ в електронній комерції можна класифікувати за такими параметрами:

  • модель ліцензування
  • сценарій продажів
  • обмін даними

 

Деталі кожної класифікації нижче.

 

Модель ліцензування

Ліцензована електронна комерція (On-premise)

Даний тип програмного забезпечення для електронної комерції поширюється на умовах платної ліцензії і вимагає, як правило, значних початкових інвестицій. Короткий перелік можливих ліцензійних зборів: оплата обладнання, оплата послуг з його встановлення, перенесення даних і поточне обслуговування, щорічна плата за підтримку програмного забезпечення. До найяскравіших представників даного типу On-premise платформ можна віднести наступні: Hybris, Intershop Communications і Sana Commerce. Такі платформи досить легко налаштовуються, є безпечними і надійними з точки зору продуктивності, але вони вимагають значних початкових інвестицій, самообслуговування і технічних знань.

 

Програмне забезпечення як послуга (SaaS)

SaaS – це хмарна модель доставки, де кожен додаток розміщується і керується в центрі обробки даних постачальника послуг. Такий тип оплачується на основі передплати. Demandware і Shopify – ось два яскравих приклади типових SaaS-рішень для електронної комерції. На відміну від on-premise (ліцензованої електронної комерції), SaaS доступний, легко масштабується, він розміщується і оновлюється самим провайдером. Це, правда, накладає обмеження на його інтеграцію з серверними системами, безпеку даних, а також не дає повного контролю над системою.

 

Електронна комерція з відкритим вихідним кодом (Open source)

Електронна комерція з відкритим вихідним кодом – це безкоштовна платформа, яка дозволяє користувачам встановлювати, налаштовувати, розширювати, обслуговувати і масштабувати її на своїх серверах. Щоб налаштувати платформу з відкритим вихідним кодом, вам знадобляться базові технічні знання в області веб-дизайну і розробки. Вихідний код платформ-ел.ком., позначений як відкритий, користувачі можуть безкоштовно завантажувати і змінювати під свої потреби. Найяскравіші приклади платформ електронної комерції з відкритим вихідним кодом – це Magento і PrestaShop.

Основні переваги платформ (інтернет-магазинів) для електронної комерції з відкритим вихідним кодом:

  • Безкоштовність
  • Можливість значно розширити функціонал за допомоги великої кількості як платних, так і безкоштовних доповнень (плагінів, модулів, розширень)
  • Доступ до вихідного коду, що забезпечує гнучкість налаштування
  • Маса навчального матеріалу (форуми, мануали, відео-уроки, блоги), який дозволить навіть не фахівцеві запустити шаблонний інтернет-магазин

 

 

Сценарій продажів

 

B2C або Business-to-Consumer (Бізнес для Споживача)

Цей тип електронної комерції має на увазі, що компанії продають свої товари або послуги через інтернет-магазин кінцевим користувачам. Будь-який відвідувач сайту може отримати доступ до інтернет-магазину типу Бізнес-для-Споживача.

 

B2B або Business-to-Business (Бізнес для Бізнесу)

B2B (Бізнес-для-Бізнесу) компанії продають свої товари та послуги через Інтернет іншим компаніям. На таких сайтах не продають товари для звичайних споживачів, а доступ до інтернет-магазину має на увазі наявність спеціальних облікових даних.

 

C2B або Consumer-to-Business (Споживач для Бізнесу)

У середовищі Споживач-для-Бізнесу споживачі пропонують свої товари або послуги в Інтернеті, а компанії роблять свої ставки. Після аукціону споживачі переглядають ставки і вибирають ті компанії, які відповідають їх ціновим очікуванням.

 

C2C або Consumer-to-Consumer (Споживач для Споживача)

Одним з найбільш відомих прикладів платформи Споживач-для-Споживача є eBay. На таких платформах споживачі продають свої товари безпосередньо іншим споживачам.

 

 

Обмін даними

eCommerce платформи витягують інформацію із окремої бек-енд системи, наприклад, системи планування ресурсів підприємства (ERP) або системи управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM). Ця інформація зберігається в базі даних відповідної системи. Бізнес-логіка бек-енду включає в себе всі бізнес-правила для способу зберігання, створення, відображення, розрахунку та відтворення даних всередині самої системи. Наприклад: цінові правила на товари для різних категорій клієнтів, промо-акції, розсилка новин тощо Для отримання інформації приймаються до уваги два типи обміну даними: інтегрований і взаємопов’язаний.

 

Інтегрована електронна комерція

В інтегрованій електронній комерції частина програмного забезпечення встановлюється в бек-енд систему. Таким чином, зв’язок між бізнес-логікою і базою даних налаштовується автоматично. Інформація, доступна в бек-енді, може повторно використовуватися і відображатися у фронт-енді і/або бек-енді платформи. Інтегроване ПО не вимагає додаткових інвестицій для створення окремої бази даних або бізнес-логіки, а використовує вже наявні в бек-енді. Такий тип обміну даними часто використовується в сценаріях B2B і B2C.

 

Взаємопов’язана електронна комерція

У взаємопов’язаній електронній комерції програмне рішення встановлюється над бек-енд системою. Таким чином, зв’язок між бізнес-логікою і базою даних бек-енду налаштовується вручну. Інформація, доступна в бек-енді, дублюється в програмному забезпеченні інтернет-магазину. Взаємопов’язані програмні продукти eCommerce мають свою власну базу даних і бізнес-логіку, яка постійно синхронізується допомогою підключення до певної бек-енд системи. Взаємопов’язана електронна комерція в основному використовується в сценарії B2C. Найяскравіший приклад такого типу – Magento.

 

 

Будь ласка, поділіться своїми коментарями про статтю нижче.

Share

Останні пости

Найкрасивіші та найбільш вражаючі мости з усього світу (ТОП-10)

Міст — це щось більше, ніж просто споруда, яка поєднує два береги. Для того, щоб… Читати далі

19/04/2024

Соломон

Життя нас вчить, що свою пару ми пізнаємо, коли розлучаємося, своїх братів ми пізнаємо, коли… Читати далі

18/04/2024

Чак Поланік

Хто може — той робить. Хто не може — той критикує Чак Поланік   Читати далі

17/04/2024

Річард Бах

Жодне бажання не дається тобі окремо від сили, що дозволяє його здійснити. Хоча, можливо, для… Читати далі

16/04/2024

Стівен Кінг

Життя — це безперервний досвід, і навіть найгірші моменти займають своє місце у пазлі нашого… Читати далі

15/04/2024

невідомий автор

Люди, які люблять самотність, дорого заплатили за дружбу з кимось... (невідомий автор)   Читати далі

14/04/2024