Categories: Технології

Кращі практичні рекомендації по веб-дизайну

Якщо ви фрілансер, а ваша робота залежить від дизайну, значить ви іноді стикалися з поганим веб- дизайном. Дизайн – це важливий аспект в кожному проекті з веб-розробки. І неважливо, наскільки якісний код на сайті, якщо ваш макет змушує відвідувачів нервово здригатися.

У цій статті ми детально розглянемо кращі практичні рекомендації по дизайну, які поліпшать ваші навички і розширять ваш кругозір.

 

 

  1. Стежте за сучасними тенденціями

Якщо ви періодично переглядаєте різні сайти в Інтернеті, ви вже на несвідомому рівні знайомі з поточними тенденціями веб-дизайну. Проте, варто цілеспрямовано докладати додаткові зусилля, щоб свідомо досліджувати основні тенденції, щоб залишатися у формі.

В даний час в список трендів можна включити: плаский дизайн (flat design), авантюрні кольори, веб-анімацію, асиметричні макети, ну і, звичайно ж, підхід mobile-first.

Ще працює паралакс ефект, матеріальний дизайн (в стилі Google), картковий дизайн (в стилі Pinterest) та інші.

Знайомство з поточними тенденціями є відмінним способом навчання і підвищення чутливості до дизайну.

 

 

  1. Адаптивний дизайн обов’язково

Адаптивний дизайн полягає в здатності сайту ефективно реагувати на розмір екрану кожного користувача, орієнтацію пристрою і платформу. У сучасному світі це є абсолютною вимогою для всіх сайтів, але це часто перетворюється на кошмар для веб-дизайнера через необхідність використання маси медіа-запитів і різних хуків.

Користувачі справедливо очікують, що веб-сайти та додатки будуть відображатися і функціонувати бездоганно на всіх пристроях. Тому, вам, як веб-розробнику, залишається лише багато тестувати і робити масу виправлень, щоб задовольнити очікування користувачів.

 

 

  1. Забезпечити доступність контенту

Люди на диво швидко приймають рішення про те, чи залишатися на сайті чи ні, і ваша робота в якості веб-дизайнера полягає в тому, щоб зробити сайт максимально привабливим для перегляду. Неправильний вибір макета, незручна навігація по сайту, старий, нерелевантний або неякісний контент – все це призведе до втрати відвідувачів сайту.

 

 

  1. Важливість шрифтів

З точки зору дизайну шрифти дійсно дуже важливі, особливо, якщо переважна більшість контенту на вашому сайті представлена в текстовій формі.

На зорі зародження Інтернету вибір шрифтів був дуже мізерним, але ці дні, на щастя, в минулому. Сьогодні потрібно лише приділити достатньо часу пошуку ідеального шрифту, відповідного для вашого сайту.

Ідеальний шрифт не буде відволікати увагу від самого контенту і буде ефективно вписуватися в загальний дизайн.

 

 

  1. Робіть форми максимально простими

Ніхто не любить заповнювати форми, але вони є основним способом взаємодії користувачів з вашим сайтом: реєстрація, зворотній зв’язок, відновлення пароля, підписка на розсилку і т.д.

Проектуйте форми так, щоб вони були інтуїтивно зрозумілими, доброзичливими, стильно оформленими і вписувалися в загальний дизайн вашого сайту.

 

 

  1. Робіть свої сайти легкими

На сьогоднішній день для функціонування Інтернету використовується близько 10% всієї електроенергії в світі. Його вплив на навколишнє середовище дуже великий і зростає із запаморочливою швидкістю. Якщо раніше середня вага сторінки дорівнювала 750-900Кб, то сьогодні вона становить близько 3.5Мб, і все це відбивається на енергоспоживанні.

Якщо ви спроектуєте свої сайти таким чином, що вони будуть легкими і функціонуючими швидко, ви тим самим зробите великий внесок в справу захисту навколишнього середовища. Якщо для вас цієї причини недостатньо – знайте, що легкі сайти любить не тільки навколишнє середовище, але й відвідувачі ваших сайтів!

 

 

  1. Дрібні деталі важливі

Веб-дизайн полягає в маленьких деталях.

Всі розглянуті сьогодні поради корисні, але вони працюють, якщо реалізовані злагоджено і всі разом. Приділяйте увагу кожному елементу на сайті як частині загального цілого. Уявіть, що ви будуєте дім, і в вашому розумінні кожен елемент сайту повинен співвідноситися з елементом будинку. В кінцевому підсумку у вас вийде «будинок», який виглядає дуже привабливо і в якому дуже комфортно проводити час!

 

This post was last modified on 15/03/2018 15:17

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024