Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 26.05.2024)
501190
осіб
357
літаків
326
гелікоптерів
7662
танків
14803
ББМ
12953
артилерія
814
ППО
1083
РСЗВ
17639
машин
27
кораблі і катери
Кращі практичні рекомендації по веб-дизайну
Опубліковано

Кращі практичні рекомендації по веб-дизайну

Якщо ви фрілансер, а ваша робота залежить від дизайну, значить ви іноді стикалися з поганим веб- дизайном. Дизайн – це важливий аспект в кожному проекті з веб-розробки. І неважливо, наскільки якісний код на сайті, якщо ваш макет змушує відвідувачів нервово здригатися.

У цій статті ми детально розглянемо кращі практичні рекомендації по дизайну, які поліпшать ваші навички і розширять ваш кругозір.

 

 

  1. Стежте за сучасними тенденціями

Якщо ви періодично переглядаєте різні сайти в Інтернеті, ви вже на несвідомому рівні знайомі з поточними тенденціями веб-дизайну. Проте, варто цілеспрямовано докладати додаткові зусилля, щоб свідомо досліджувати основні тенденції, щоб залишатися у формі.

В даний час в список трендів можна включити: плаский дизайн (flat design), авантюрні кольори, веб-анімацію, асиметричні макети, ну і, звичайно ж, підхід mobile-first.

Ще працює паралакс ефект, матеріальний дизайн (в стилі Google), картковий дизайн (в стилі Pinterest) та інші.

Знайомство з поточними тенденціями є відмінним способом навчання і підвищення чутливості до дизайну.

 

 

  1. Адаптивний дизайн обов’язково

Адаптивний дизайн полягає в здатності сайту ефективно реагувати на розмір екрану кожного користувача, орієнтацію пристрою і платформу. У сучасному світі це є абсолютною вимогою для всіх сайтів, але це часто перетворюється на кошмар для веб-дизайнера через необхідність використання маси медіа-запитів і різних хуків.

Користувачі справедливо очікують, що веб-сайти та додатки будуть відображатися і функціонувати бездоганно на всіх пристроях. Тому, вам, як веб-розробнику, залишається лише багато тестувати і робити масу виправлень, щоб задовольнити очікування користувачів.

 

 

  1. Забезпечити доступність контенту

Люди на диво швидко приймають рішення про те, чи залишатися на сайті чи ні, і ваша робота в якості веб-дизайнера полягає в тому, щоб зробити сайт максимально привабливим для перегляду. Неправильний вибір макета, незручна навігація по сайту, старий, нерелевантний або неякісний контент – все це призведе до втрати відвідувачів сайту.

 

 

  1. Важливість шрифтів

З точки зору дизайну шрифти дійсно дуже важливі, особливо, якщо переважна більшість контенту на вашому сайті представлена в текстовій формі.

На зорі зародження Інтернету вибір шрифтів був дуже мізерним, але ці дні, на щастя, в минулому. Сьогодні потрібно лише приділити достатньо часу пошуку ідеального шрифту, відповідного для вашого сайту.

Ідеальний шрифт не буде відволікати увагу від самого контенту і буде ефективно вписуватися в загальний дизайн.

 

 

  1. Робіть форми максимально простими

Ніхто не любить заповнювати форми, але вони є основним способом взаємодії користувачів з вашим сайтом: реєстрація, зворотній зв’язок, відновлення пароля, підписка на розсилку і т.д.

Проектуйте форми так, щоб вони були інтуїтивно зрозумілими, доброзичливими, стильно оформленими і вписувалися в загальний дизайн вашого сайту.

 

 

  1. Робіть свої сайти легкими

На сьогоднішній день для функціонування Інтернету використовується близько 10% всієї електроенергії в світі. Його вплив на навколишнє середовище дуже великий і зростає із запаморочливою швидкістю. Якщо раніше середня вага сторінки дорівнювала 750-900Кб, то сьогодні вона становить близько 3.5Мб, і все це відбивається на енергоспоживанні.

Якщо ви спроектуєте свої сайти таким чином, що вони будуть легкими і функціонуючими швидко, ви тим самим зробите великий внесок в справу захисту навколишнього середовища. Якщо для вас цієї причини недостатньо – знайте, що легкі сайти любить не тільки навколишнє середовище, але й відвідувачі ваших сайтів!

 

 

  1. Дрібні деталі важливі

Веб-дизайн полягає в маленьких деталях.

Всі розглянуті сьогодні поради корисні, але вони працюють, якщо реалізовані злагоджено і всі разом. Приділяйте увагу кожному елементу на сайті як частині загального цілого. Уявіть, що ви будуєте дім, і в вашому розумінні кожен елемент сайту повинен співвідноситися з елементом будинку. В кінцевому підсумку у вас вийде «будинок», який виглядає дуже привабливо і в якому дуже комфортно проводити час!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *