Огляд системи подій в Magento 2

Події в Magento 2 – це дуже гнучкий спосіб розширити логіку програми. У сьогоднішній статті ми зробимо короткий огляд системи подій, а також побачимо, як це працює в Magento 2.

 

 

Шаблон спостерігача (observer)

Основна концепція системи подій така ж, як у старого доброго шаблону програмування для спостерігачів: з її допомогою реалізується у класі механізм, що дозволяє об’єкту цього класу отримувати оповіщення про зміну стану інших об’єктів і тим самим спостерігати за ними. Шаблон Обсервер (Observer) визначає залежність “один-до-багатьох” між об’єктами так, що при зміні стану одного об’єкта, всі залежні від нього об’єкти сповіщаються і оновлюються автоматично.

Зазвичай шаблон представлений двома об’єктами: Спостерігачем і Суб’єктом. Сутність Observer (спостерігача) прослуховує повідомлення Суб’єкта і виконує деякі дії після отримання повідомлення. А Суб’єкт відповідає за повідомлення Спостерігача: він інкапсулює інформацію про зареєстрованих Спостерігачів і інформує їх, коли повідомлення було запущено.

Це була загальна інформація для розуміння того, як працює шаблон обсервера. А тепер давайте подивимося, як це працює на практиці в Magento 2.

 

 

Система подій в Magento 2

Давайте для практики створимо базову структуру нашого модуля для обсервера наступним чином:

/{ПАКЕТ_МОДУЛІВ}/{МОДУЛЬ}/etc/events.xml /{ПАКЕТ_МОДУЛІВ}/{МОДУЛЬ}/Observer/ObserverClass.php 

 

Потім для спостереження за подіями нам потрібно оголосити нашого спостерігача. Оголосіть спостерігачів і подію у файлі events.xml. У новій версії Magento завантаження конфігурації може відноситись до різних областей. Всі області представлені у вигляді папок в каталозі etc, і можна вказати конфігурацію events.xml для наступних областей:

 • adminhtml – конфігурація буде застосована для панелі адміністратора.
 • frontend – конфігурація буде застосована для вітрини.
 • crontab – конфігурація буде застосована для дій CRON.
 • webapi_rest – конфігурація буде застосована, коли Magento використовується як додаток REST.
 • webapi_soap – конфігурація буде застосована до викликів SOAP.

 Всі файли конфігурації, які знаходяться в папці etc, використовуються в глобальній області. Глобальні зміни завантажуються перед конфігурацією конкретних областей і скасовують їх. Для прикладу ми створимо конфігурацію events.xml в глобальній області.

 

Давайте подивимося, як спостерігачі оголошуються в events.xml:

<?xml version="1.0"?> <config xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="urn:magento:framework:Event/etc/events.xsd">  <event name="unique_name_of_event">  <observer name="global_event_observer_name" instance="{ПАКЕТ_МОДУЛІВ}\{МОДУЛЬ}\Observer\ObserverClass" shared="true" />  </event> </config> 

 

Налаштування подій починається з вузла <config>. Тут атрибути задають визначення XML схеми, яка повинна перевіряти вузли, вкладені в <config>. Вузли подій <event> вкладені в вузол <config>. У вузлі <event> оголошуються спостерігачі (Обсервери), і цей вузол може містити наступні атрибути:

 • name – обов’язковий атрибут, який ідентифікує вузол. Він повинен бути унікальним, щоб запобігти перевизначення вузла.
 • instance – обов’язковий атрибут, який вказує повне ім’я класу, який повинен бути підписаний на повідомлення про події.
 • shared – необов’язковий атрибут, який визначає спосіб створення класу. Якщо ця опція не вказана (або вона має false в якості значення), клас буде створюватися кожен раз, коли відбувається подія. В іншому випадку клас буде розділений між подіями: він буде створений тільки один раз і збережений в кеші.
 • disabled – необов’язковий атрибут, який дає можливість відключити спостерігача, якщо він зазначений як true.

 

Отже, ми оголосили наш обсервер. Тепер давайте подивимося, як він може бути реалізований:

<?php namespace {ПАКЕТ_МОДУЛІВ}\{МОДУЛЬ}\Observer; use Magento\Framework\Event\ObserverInterface; class ObserverClass implements ObserverInterface {  public function __construct()  {  // оголошення залежностей  }  public function execute(\Magento\Framework\Event\Observer $observer)  {  // Код, який потрібно виконати при події, наприклад:  $request = $observer->getRequest();  …  return $this;  } } 

 

 

Зверніть увагу, що є одна важлива вимога: всі спостерігачі повинні реалізувати інтерфейс \Magento\Framework\Event\ObserverInterface. Відповідно до цього в методі ObserverInterface::execute() повинна бути тільки одна логіка спостереження. У подальшій логіці метод отримує всю інформацію про подію з параметрів. Одним з параметрів є об’єкт класу \Magento\Framework\Event\Observer. Він може повернути інформацію про подію, використовуючи магічні методи (наприклад, гетери або сетери).

 

Нарешті, як Magento 2 запускає події? Всі менеджери подій повинні бути реалізовані з класу Magento\Framework\Event\ManagerInterface:

interface ManagerInterface {  /**  * Відправка події (dispatch event)  * Викликає всі зворотні виклики спостерігачів, зареєстрованих для цієї події  * Та інших спостерігачів, що відповідають шаблону імені події  *  * @param string $eventName  * @param array $data  * @return void  */  public function dispatch($eventName, array $data = []); } 

 

 

Нижче ви можете побачити логіку запуску подій для методу Magento\Framework\Event\Manager::dispatch():

class Manager implements ManagerInterface {  /**  * @param InvokerInterface $invoker  * @param ConfigInterface $eventConfig  */  public function __construct(InvokerInterface $invoker, ConfigInterface $eventConfig)  {  $this->_invoker = $invoker;  $this->_eventConfig = $eventConfig;  }  public function dispatch($eventName, array $data = [])  {  $eventName = mb_strtolower($eventName);  foreach ($this->_eventConfig->getObservers($eventName) as $observerConfig) {   $event = new \Magento\Framework\Event($data);   $event->setName($eventName);   $wrapper = new Observer();   $wrapper->setData(array_merge(['event' => $event], $data));   $this->_invoker->dispatch($observerConfig, $wrapper);  }  } } 

 

 

Підводячи підсумок, клас менеджера делегує обробку конфігурацій, а спостерігач делегує обов’язки реалізацій інтерфейсів ConfigInterface та InvokerInterface відповідно. Крім того, можна запускати користувацькі події (так само, як і в Magento 1.x). Для цього просто запровадьте менеджер подій в свій клас і викличте метод dispatch() менеджера, коли подію має бути запущено. Ось приклад:

class MyClass {  public function __construct(ManagerInterface $eventManager)  {  // ін'єкція залежностей менеджера подій  $this->_eventManager = $eventManager;  }  public function someMethod()  {  // тут подію має бути запущено  $this->_eventManager->dispatch('my_event', array('context' => $this));  } } 

 

 

У цій статті ми коротко розглянули, як працює система подій в Magento 2. На прикладі базової структури модуля побачили, як це робиться на практиці.

Не соромтеся ділитися своєю думкою або ставити запитання в розділі коментарів нижче.

Дякуємо, що читаєте нас!