Категорії: SEO

Оптимізація мета-описів для пошукових систем

Мета-опис має вирішальне значення для досягнення гарного рейтингу кліків в пошукових системах, і вам потрібно звернути на нього пильну увагу, якщо ви хочете збільшити свій органічний трафік.

В сьогоднішній статті ми детально розповімо про роль мета-описів в SEO, обговоримо їх переваги, а потім покажемо, як їх правильно оптимізувати.

 

 

Короткий опис мета-тега description

Простіше кажучи, мета-опис (мета-тег <meta name="description">) – це короткий опис, який з’являється під заголовками ваших сторінок в пошукових системах. Також він може з’являтися всюди, де ви ділитеся контентом (наприклад, в соціальних мережах), тому важливо переконатися, що він дає читачам уявлення про те, чого очікувати при відвідуванні вашої сторінки.

Відмінний мета-опис – це надання якомога більшої кількості інформації про вашу сторінку в обмеженому форматі (зазвичай від 135 до 160 символів). Для цього він повинен відповідати таким критеріям:

  • Він повинен бути простим і зрозумілим.
  • У нього повинно бути включено основне ключове слово вашої сторінки.
  • Він не повинен дублювати будь-який з ваших попередніх мета-описів.
  • Якщо це можливо, ви повинні включити в нього заклик до дії (CTA), оскільки це може допомогти підвищити рейтинг кліків.

 

Другий пункт може бути особливо важливим, оскільки Google виділяє жирним ключові слова, які він знаходить в вашому мета-описі.

 

 

3 способи оптимізації мета-описів для пошукових систем

Тепер прийшов час поговорити про те, як ви можете поліпшити свої мета-теги description для SEO, використовуючи три простих методи.

 

 

1. Структуруйте ваші мета-описи

Ваші мета-описи повинні бути чітко структуровані, але в той же час і досить лаконічними. Тут структура є ключовою, тому що у вас є дуже обмежена кількість слів для цього тега. Як ми згадували раніше, ідеальна довжина мета-опису знаходиться в діапазоні від 135 до 160 символів. Якщо вона перевищує це значення, пошукові системи будуть усікати текст, що означає, що потенційні відвідувачі будуть бачити тільки частину вашого опису, якого може бути недостатньо, щоб «зачепити» їх.

У більшості випадків ваш мета-опис має спочатку піднімати якусь проблему, викликати страх, бажання або питання, а потім надавати відповідь.

Хоча для опису змісту статті використовується лише кілька слів, разом із заголовком відвідувачі повинні розуміти, про що даний пост. З іншого боку, якщо використовувати більш довгий опис, читачі не отримають повну інформацію через усічення. У цьому випадку вони можуть вибрати інший, більш простий результат з SERP.

 

 

2. Узгодьте тон мета-опису з вашим контентом

Тон – це, в даному випадку, використовувана вами манера оповіді. Він ґрунтується головним чином на стилістиці вашого сайту, і краще за все узгоджувати тон вашої статті та опису. Таким чином, для читачів не буде ніякого дисонансу, і потенційні відвідувачі будуть мати уявлення, про що піде мова в статті.

Якщо у вас на сайті використовується технічний стиль, ваші метаописи повинні відповідати йому – в іншому випадку вони не будуть узгоджені з контентом.

 

 

3. Правильно використовуйте ключові слова у своїх мета-описах

Як правильно використовувати ключові слова в мета-описі?

По-перше, не перевантажуйте мета-опис ключовими словами. Якщо ви будете так робити, це може вплинути на тональність вашого опису, зробити його таким, що звучить неприродно та «вимушено».

Ключове слово статті повинно бути використано тільки один раз. Це все, що потрібно для того, щоб опис мав сенс, а розміщення його на початку робить його ще більш помітним в пошуковій видачі (у візуальному плані). Якщо «перевантажити» мета-тег description ключовими словами, за це можна і штраф отримати від пошукової системи.

 

 

 

Короткий підсумок

Можна проігнорувати важливість мета-опису на користь інших елементів, але ця помилка SEO може погано позначитися на вашому сайті. Якщо ви звертаєте достатню увагу написанню правильних мета-тегів description, ви можете виявити, що ваші пости помітно виділяються у видачі пошукової системи.

Ось три основні способи поліпшення мета-описів:

  • Структуруйте ваші мета-описи
  • Узгодьте тон мета-опису з вашим контентом
  • Правильно використовуйте ключові слова у своїх мета-описах

 

Сподіваємося, що дана стаття стане в нагоді вам. Дякуємо, що читаєте нас!

 

Share

Останні пости

Чи варто купувати MacBook Air 13 M1: стислий огляд

Макбук Ейр — культова лінійка портативних комп'ютерів від Apple. Усі пристрої відрізняються витонченим дизайном, компактним… Читати далі

28/09/2023

Просування в Інтернеті – 10 найбільш дієвих SEO тактик

Якщо ви власник веб-сайту, ви не можете дозволити собі нехтувати SEO. Окрім основ просування та… Читати далі

24/09/2023

Які товари найбільш маржинальні

Високомаржинальні товари – це та категорія, яка забезпечує підприємству найвищий рівень прибутку через значну різницю… Читати далі

21/09/2023

Як працює рішення SD-WAN: Основи технології та сфери застосування

У сучасному світі, де бізнеси намагаються вдосконалити свої мережі та забезпечити безперервний доступ до додатків… Читати далі

15/09/2023

Які строки варто прописати у договорі про розробку програмного забезпечення, щоб зробити процес роботи комфортним та передбачуваним?

Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між… Читати далі

31/08/2023

Комп’ютер: недорогий і функціональний водночас

Важко уявити собі роботу, розваги, спілкування та дозвілля без комп'ютера. Він допомагає у різних сферах… Читати далі

30/08/2023