Categories: Технології

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці, щоб ви підібрали собі пристрій, що відповідатиме вашим очікуванням та бюджету.

Купівля нового телевізора може обернутися важким завданням, якщо ви не знаєте, на які моменти звертати увагу. Якщо ви читаєте посібники з підбору кращого телевізора, або відвідуєте веб-сайти магазинів техніки, вас можуть спантеличити загадкові маркетингові фрази та абревіатури, виду HDR, SMART TV або «локальне затемнення». Ось чому в цьому огляді ми зібрали кілька порад і пояснень термінів, які допоможуть вам більш свідомо вибрати новий телевізор. Розглядайте це як контрольний список, який слід враховувати перед тим, як відправитися в магазин за великим екраном.

 

Основні кроки щодо вибору нового телевізора

  1. Крок 1: Визначтеся зі своїм бюджетом та комфортним ціновим діапазоном
  2. Крок 2: Виберіть бажаний розмір телевізора
  3. Крок 3: Виберіть тип дисплея — екрану (LED – LCD – QLED, або OLED)
  4. Крок 4: Виберіть бажану роздільну здатність (якість зображення в пікселях)
  5. Крок 5: Оцініть наявність роз’ємів, портів та додаткових функцій підключення
  6. Крок 6: Зверніть увагу, чи входить до комплекту Smart TV, який вміє підключатися до інтернету та стрімінгових сервісів
  7. Крок 7: А як щодо гарантії на девайс?

 

Шпаргалка основних порад для покупки телевізора

Припустимо, що вам кортить купити новий телевізор, проте ліньки читати довгі тексти, тому нижче ми навели список з найбільш значущих нюансів, важливих для розгляду безпосередньо перед покупкою. Далі в огляді кожен наведений пункт буде розглянуто докладніше.

  • Телевізори, що наділені роздільною здатністю нижче 4K (1080p, Full HD), вже можна вважати застарілими. Вибирайте 4K (також позначається як Ultra HD), а підтримка телевізором технології HDR буде додатковим плюсом. Це два основні та найістотніші фактори якісного телевізійного зображення. Хороший бюджетний 50-дюймовий 4K телевізор обійдеться вам приблизно в 15000-17000 гривень. Переваги ж 8K телевізорів поки що не задіяні на повну, тому немає сенсу переплачувати.
  • Хорошою частотою оновлення можна назвати 60 Гц, хоча 120 Гц ще кращою. Чим вище показник частоти оновлення, значить більш «гладким» виглядатиме сцена на екрані: у фільмах, шоу, іграх, трансляціях спортивних змагань.
  • Існує три основні типи матриці (дисплея): OLED, Рідкокристалічні ТБ (LCD, LED, QLED) та Плазма (PDP). OLED-телевізори видають якіснішу картинку, ніж основна маса рідкокристалічних (РК) телевізорів, хоча це і позначається на ціні. А плазмові телевізори вже практично не зустрічаються, залишилася тільки назва — зараз так називають усі плоскі телевізори. Доступна золота середина — це рідкокристалічний телевізор QLED.
  • Телевізор повинен мати порти (роз’єми) з підтримкою основних та сучасних форматів: HDMI, USB, Ethernet (LAN). Також, вже й не піддається сумніву необхідність вбудованого Wi-Fi. Додаткові виходи: AUX, VGA.
  • Динаміки телевізорів можуть видавати не такий якісний звук, як професійні колонки, оскільки їх складно вмістити в тонкі екрани. Можливо, придбання акустичної системи (саундбару) врятує ситуацію. Звук — це більше половини задоволення, а вбудовані динаміки можуть не справлятися з цим завданням.
  • Немає особливої потреби окремо купувати розширені гарантії. Компанії-виробники вже подбали про належний захист. Купуючи новий телевізор, у офіційного дилера ви отримуєте гарантію, сервіс і підтримку від виробника.

 

Діагональ екрану: знайдіть золоту середину в дюймах

Вирішальним чинником вибору, чи то бюджетного, чи телевізора преміум класу, безперечно можна вважати саме розмір екрану. Адже великі екрани телевізорів завжди краще, вірно? Звичайно, але це не означає, що вам це підійде. Ціни на ширші моделі часто виходять з-під контролю, і ви повинні переконатися, що такий телевізор поміститься у вашій житловій площі. За хорошим практичним правилом підбору телевізора, ваші очі повинні бути на відстані не менше ніж в 1,5 рази перевищуючу висоту екрана (застосовне до 4K дисплеїв).

Підберіть найбільший за розміром екрану телевізор, який гармонійно впишеться в житловий простір, а також не з’їсть весь ваш бюджет. Оптимальним варіантом можна назвати телевізор з екраном від 50 до 65 дюймів, враховуючи сьогоднішні ціни на пристрої, а також розмір середньої вітальні.

Втім, жоден, навіть докладний посібник з придбання телевізора, не зрівняється з вашим власним досвідом та уподобаннями. По можливості сходіть в магазин (краще всією сім’єю) і оцініть телевізори, що сподобалися наживо. Також, рекомендуємо ознайомитися із корисним оглядом “Як вибрати телевізор?” на сайті Цифра: https://y.ua/articles/76/.

 

Роздільна здатність екрану: скільки пікселів поміститься

Роздільна здатність позначає максимальний об’єм пікселів, що вміщується на екрані. Якщо пікселів багато, значить і якість краща. Сучасні телевізори випускаються з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів (1080p або Full HD), 3840x2160px (4K чи Ultra HD) та 7680x4320 пікселів (8K або UHDTV-2). Перше зустрічається дуже часто, а останнє поки що дуже рідко. Роздільна здатність 4K стає все більш популярною, і це ваш вибір із прицілом на майбутнє.

 

Підтримка HDR: придбайте, якщо хочете більше кольорів

Технологія HDR додає реалістичності кольорам, а також забезпечує насиченість контрасту. HDR — широкий динамічний діапазон, — це покращення Ultra HD 4K телевізорів, що дозволяє пристрою показувати більше кольорів, нагороджує його підвищеною контрастністю, а також яскравістю. Шукайте телевізор із підтримкою новітніх форматів, наприклад Dolby Vision, проте будьте готові трохи доплатити за це.

 

Частота оновлення: більше, значить краще

Частота оновлення вимірюється в герцах (Гц), а характеризує те, як часто зображення на екрані оновлюється за секунду часу. Найбільш популярне значення — 60 Гц, при якому картинка, відповідно, оновлюється 60 разів на секунду. Воно підходить для більшості випадків, хоча в динамічних сценах, коли об’єкти рухаються швидко, такої частоти недостатньо для якісного відображення картинки. Тому розгляньте телевізори з великим значенням оновлення — від 120 Гц в секунду.

Більше значення частоти припаде до душі любителям прямих трансляцій спортивних змагань, геймерам та любителям екшенів.

 

Виходи, роз’єми, порти: потрібно більше

Досі не знаєте, які порти є в телевізорах, для чого потрібні всі ці HDMI, USB та інші з’єднання? Тоді ось вам просте пояснення — за допомогою них ви можете підключити інші пристрої до телевізора. Наприклад, антену, ігрову консоль, саундбар, інтернет-кабель, USB-флешку, Blu-ray тощо.

Звертайте увагу на кількість роз’ємів HDMI, що поставляється в комплекті. Зауважте, що якщо ви підключите саундбар, а також ігрову консоль, у вас вже буде зайнято два порти, і ви більше нічого не зможете підключити.

 

РК-телевізор, LED, LCD, OLED: пояснення абревіатур

Сучасні телевізори можна розділити на три основні типи за матрицею екрана: OLED, Рідкокристалічні телевізори (LED, LCD, QLED), а також Плазма (PDP). Найбільш популярні сьогодні на ринку тільки рідкокристалічні (РК) телевізори та OLED. Левову частку займають РК-екрани зі світлодіодним LED підсвічуванням. У таких пристроях певна область екрану динамічно освітлюється, а інші частини затемнюються, що дозволяє комфортніше відображати світлі та темні області кадру. Це називається активним (або локальним) затемненням. Саме підсвічування часто є однією з тих прихованих особливостей, що відокремлюють бюджетні моделі від телевізорів преміум-класу.

У новій версії РК-дисплея (відомої як телевізор QLED) використовуються квантові точки. Це не нова технологія, але вона дозволяє відображати на екрані значний спектр кольорів за більшої яскравості.

Нехай вас не вводить в оману гра слів QLED і OLED — це різні технології, а ТБ з квантовими точками все ж таки залишаються РК-телевізорами.

OLED-телевізор перевершує світлодіодний РК-телевізор завдяки кільком десяткам областей (або зон) освітлення органічними світлодіодами. Це дає на екрані глибокий чорний колір, а також чудовий рівень контрастності. Ця технологія застосовується лише у телевізорах з високою роздільною здатністю (4K та 8K) та розміром від 50 дюймів.

 

SMART TV, вони ж розумні-телевізори: на ринку всі такі

Більшість телевізорів, які ви сьогодні розглядаєте, з великою ймовірністю мають вбудовані можливості інтерактивних сервісів — SMART TV. Вони обладнані Wi-Fi на борту, ви можете завантажувати фільми, ігри та навіть публікувати пости в соціальних мережах. Смарт-телевізори дозволяють насолодитися потоковими сервісами (наприклад, Netflix або YouTube), і легко та швидко знайти якісний контент у високій роздільній здатності 4K або HDR. Мінусом SMART TV є те, що ваше інтернет-з’єднання повинно мати достатню швидкість і пропускну здатність.

 

Замість висновку

Все ще не впевнені, який телевізор вибрати? Або у вас є питання, на яке ми не відповіли у цьому огляді? Не соромтеся, спілкуйтеся та ставте питання представникам компаній, що продають телевізори, по всім важливими для вас моментам. Їх бізнес полягає в тому, щоб допомогти клієнтам зробити ефективний вибір, незалежно від бюджету або ситуації.

Дякуємо за увагу!

 

огляд розміщений на правах реклами

 

Recent Posts

Чи можна знайти доступний хостинг у 2024 році?

Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…

1 день ago

Чому обрати освіту за кордоном: переваги для майбутнього вашої дитини

Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…

3 дні ago

Як вибрати майстра для перетяжки меблів?

Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…

4 дні ago

Що краще вибрати для хостингу: сервер VPS Windows чи VPS Linux?

Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…

2 тижні ago

Лоуренс Пітер

Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер  

2 тижні ago

Що таке Чорне СЕО (Black Hat SEO) — вся потрібна інформація

Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…

2 тижні ago