Пошукова оптимізація (SEO) має вирішальне значення, якщо ви хочете збільшити відвідуваність свого сайту. Якщо ви не розумієте основи SEO, або використовуєте застарілі практики просування, ваш сайт буде мати низький рейтинг в пошукових системах, а рівень відвідуваності вашого сайту буде бажати кращого.
Щоб проаналізувати свою стратегію SEO-просування, вам потрібно провести її поглиблений аудит. Ви повинні знати, що працює, а що потребує поліпшення.
Пошукова оптимізація (SEO) постійно змінюється. Те, як люди знаходять контент, розвивається, відповідно і пошукові системи намагаються адаптуватися під це, щоб надавати кращі результати. Як приклад, давайте подивимося на зростання використання мобільного інтернету. Це вплинуло на збільшення використання голосу при пошуку. А при голосовому пошуку в основному використовується більш природна мова. З точки зору SEO, це означає, що ключові слова з довгим хвостом мають більш близьку відповідність.
Зростання використання мобільного інтернету змусило Google повністю переглянути свої алгоритми. Тепер пошукова система на сторінках результатів (SERP) віддає більшу перевагу мобільним версіям веб-сайтів і карає сайти, які не забезпечують зручність роботи для мобільних пристроїв.
Проте, навіть коли змінюються алгоритми, основи SEO залишаються незмінними. Ви, як і раніше, повинні створювати відмінний контент, і забезпечувати на сайті зручність використання для користувачів. Якщо ви створюєте новий сайт, ви в першу чергу повинні орієнтуватися на мобільні пристрої. Якщо у вас старий сайт – ви повинні провести його SEO аудит.
SEO аудит може здатися складним завданням, але насправді це просто означає, що ви повинні уважно подивитися на те, як ви справляєтеся з SEO на своєму сайті. У цьому розділі ми поговоримо про те, як ви можете забезпечити актуальність своєї SEO стратегії і дізнатися, де її можна поліпшити.
Для деяких з цих завдань ми будемо використовувати Google Analytics. Якщо у вас ще немає облікового запису на цій платформі, зараз саме час зробити це.
Можливо, ви помітили, що не всі сайти використовують однакову структуру для своїх URL. Наприклад, так:
https://www.sebweo.com
http://sebweo.com
https://sebweo.com
Якщо ви введете верхні URL (з www чи з http), ваш браузер автоматично змінить URL відповідно до версії внизу (з https). Це тому, що ця версія є нашим канонічним URL. Іншими словами, пошукові системи побачать це як єдину версію вашого сайту. Без канонічного URL пошукові системи не будуть об’єднувати ваш основний URL з іншими версіями.
Це невелике розходження, яке ви можете не помітити, але пошукові системи помітять. Якщо для вашого веб-сайту задана канонічна URL-адреса, всі варіанти вашої URL-адреси повинні перенаправлятися на одну і ту ж адресу. Якщо у вас немає канонічного URL, це перше, що ви повинні виправити в ході аудиту. Тут вказані рекомендації Google щодо налаштування канонічного УРЛ.
Мета-описи – це фрагменти тексту, які відображаються під заголовками сторінок в результатах пошуку. Чудовий мета-опис може призвести до більшої кількості кліків, тоді як «тьмяний» не приверне потенційних відвідувачів.
Багато сайтів створюють дуже багато контенту, але не приділяють достатньо уваги мета-описам. Це дуже коштовна помилка. Якщо ви не встановите мета-опис вручну, пошукові системи автоматично отримають його з перших рядків вашого контенту. У деяких випадках вам пощастить, і ви отримаєте гідний опис без будь-якої роботи. Однак ви не повинні покладатися на це і повинні прагнути максимально оптимізувати мета-теги опису.
Тепер вам потрібно пройтися по своєму сайту, перевіряючи мета-описи сторінки за сторінкою. Оптимізуйте і покращуйте їх на свій розсуд, стежачи за тим, щоб ключові моменти публікації були очевидні. Мета-теги опису повинні бути лаконічними, і відвідувачі повинні розуміти, чого саме очікувати від даної статті. Переконавшись, що всі ваші сторінки мають відмінні мета-описи, ви можете піти ще далі і звернути свою увагу на мікророзмітку і «багаті фрагменти» (rich snippet).
Якщо ваші сторінки взагалі не відображаються в пошуковій видачі, більшість людей не зможуть їх знайти. Це відбувається тому, що Google та інші пошукові системи не індексують сторінки вашого сайту. У більшості випадків подібна помилка зачіпає невеликий обсяг ваших сторінок, але навіть і це є проблемою.
Щоб перевірити, чи показує пошукова система всі ваші сторінки, відкрийте Google і напишіть в рядку пошуку site:{ваш_домен}
і натисніть Enter.
Ось приклад для нашого сайту:
site:sebweo.com
В результаті Google покаже вам всі проіндексовані сторінки для зазначеного домену.
Якщо на вашому сайті більше число публікацій, ніж показують результати Google, вам потрібно з’ясувати, чому вони не індексуються, і вжити заходів для швидкого індексування ваших сторінок.
Ключові слова є серцем і душею успішної стратегії SEO. Якщо ви націлені на правильні ключові слова і створюєте контент, який виділяється, ви повинні відповідно піднятися в пошуковій видачі. Маючи це на увазі, періодично перевіряйте, які ключові слова у вас добре ранжуються, а які ні.
Google Analytics дозволяє вам зробити це, перейшовши в панелі інструментів на вкладку Джерела трафіку – Search Console – Запити. Сервіс покаже вам список ключових слів, з яких ви отримуєте трафік. Після того, як у вас є список найефективніших ключових слів, ви повинні перевірити, чи користуєтеся ви ними в повній мірі.
Ви також можете використовувати цю інформацію для пошуку пов’язаних ключових слів, з якими ви могли б працювати в майбутніх публікаціях. За допомогою цього методу ви зможете заповнити будь-які прогалини у вашому контенті.
Зворотні посилання є одним з найбільш важливих аспектів SEO і одним з найскладніших для вирішення. Отримання посилань з авторитетних сайтів на ваш контент часто зводиться до терпіння і публікації якісних, цікавих статей. Проте, без гідних зворотних посилань ваш сайт може ніколи не піднятися до потрібного рівня в пошуковій видачі.
Як тільки ваш сайт з’явився в Інтернеті, ви можете використовувати Google Analytics, щоб перевірити, які інші сайти посилаються на ваші сторінки. Для цього перейдіть на вкладку Джерела трафіку – Весь трафік – Канали – і виберіть Referral. Тут ви побачите список сайтів, які посилаються на ваш контент.
Що ще більш важливо, Google покаже, скільки трафіку кожен з цих сайтів приносить вам. Якщо ваші зворотні посилання працюють не так, як ви сподіваєтеся, ви можете спробувати стати більш агресивними в своїх зусиллях по поширенню посилань.
SEO це складна область. Якщо ви хочете, щоб ваш сайт піднявся в рейтингу, потрібно враховувати безліч передових методів. Якщо ви хочете поліпшити свій SEO рейтинг, вам потрібно буде провести повний аудит, щоб з’ясувати, в чому полягають ваші недоліки. Це може допомогти вам оптимізувати ваш процес, знайти області, в яких ваш сайт працює добре, і ті, які ви можете поліпшити. Відмінна SEO стратегія вимагає, щоб ви пам’ятали про багато моментів, але це один з найнадійніших способів зробити ваш сайт успішним.
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
Отримання прав водія категорії C відкриває двері до професійної діяльності, пов'язаної з керуванням вантажними автомобілями.…