Категорії: Технології

Особливості оренди VPS / VDS (virtual private server)

Хостинг і все, що з ним пов’язане, — це не найпростіша тема для розуміння. Це об’ємна та насичена інформацією сфера технологій. В сьогоднішньому огляді ми постараємося відкрити завісу і пролити світло на одну із складових хостингу, а саме віртуальні сервери VPS/VDS, та особливості їх оренди.

 

Що таке VPS/VDS віртуальний виділений сервер?

Щоб ваш сайт був доступний в Інтернеті, його файли необхідно десь розмістити. Як правило, для цього хостинг-провайдер має спеціальну послугу, — оренда сервера(ів), — яка дозволить вам завантажити свій сайт на веб-сервер і зробити його доступним усьому світу.

Без послуги хостингу вам не обійтися, але ви можете вибрати його варіант:

  1. Віртуальний хостинг (shared hosting) – загальний, що розділяється з безліччю сайтів
  2. Віртуальний виділений сервер (VPS/VDS) — загальний, але з виділеними окремо для вашого сайту ресурсами та доступом
  3. Виділений сервер (dedicated server) — окремий комп’ютер спеціально для вашого сайту

 

Перший варіант можна порівняти з комуналкою, з усіма її принадами. Дешево, але сердито. Останній варіант можна порівняти з окремим заміським будинком зі своєю ділянкою. Смачно, але дуже дорого. Якщо ваш сайт не надто вимогливий до ресурсів та трафіку — оренда сервера VPS/VDS – це ваш шанс і ваш вибір.

Кожен окремий користувач VPS-сервера має доступ до віртуальної машини, зі своєю власною копією операційної системи (ОС), виділеним простором на жорсткому диску, пам’яттю та потужністю процесора. Це як виділений сервер, але разом із вами сервером можуть користуватися ще кілька інших сайтів, що робить VPS доступнішим.

Фактично, технологію VPS можна порівняти зі створенням розділів на комп’ютері, коли ви хочете запустити більше однієї ОС (наприклад, Windows, MacOS чи Linux) без перезавантаження машини.

 

Оренда VPS сервера(ів) — що необхідно врахувати насамперед?

Використовуючи VPS (VDS), ви отримуєте основні переваги виділеного сервера, але за значно нижчою ціною. Однак, крім привілеїв, вам потрібно знати і недто очевидні речі, які передбачає оренда сервера(ів) VDS/VPS.

У вас може бути або некерований (без адміністрування) або керований VPS-хостинг. Керований – це повністю готовий до використання сервер. Якщо ж у вас некерований VPS – тоді хостер бере на себе лише встановлення операційної системи, а ви, як власник сайту, берете на себе інші аспекти, такі як: установка програмного забезпечення (драйверів, додатків тощо), панелі керування, оновлення ПЗ, моніторинг загроз безпеці, резервне копіювання та інше.

Основна різниця між керованим та некерованим хостингом – це компроміс між ціною та налаштуванням сервера. Хоча VPS без адміністрування буде набагато дешевшим, зверніть увагу, що вам необхідно буде володіти технічними знаннями для обслуговування сервера, щоб забезпечити його безперебійну роботу та безпеку.

Деякі з хостерів мають більшу гнучкість, і пропонують одразу налаштовану і керовану систему, а також безкоштовно надають стандартну підтримку та адміністрування. Це найкраща пропозиція, якщо вам потрібна оренда VPS в Україні.

Головні особливості та переваги VPS-хостингу

Оренда сервера(ів) VPS або VDS дозволить вам скористатися головною перевагою веб-сервера: у вас буде власна віртуальна машина, значно дешевша за дорожчий виділений сервер, але з практично однаковою продуктивністю. Крім цього, ви можете розраховувати на такі особливості:

  • Настроюваність. Маючи власний VPS та ОС, ви можете налаштувати його під свої потреби так, щоб сервер відповідав вашим потребам.
  • Виділені ресурси. У вашому розпорядженні буде достатній обсяг оперативної пам’яті та дискового простору.
  • Контроль. Ви матимете можливість контролювати практично кожен аспект сервера. І ви не залежатимете від інших сайтів.
  • Масштабованість. Ви завжди зможете придбати ресурси, якщо ваш сайт переросте поточні параметри.

 

Підбиваючи підсумки

Оренда сервера(ів) VPS – це не тільки економічно вигідне рішення, а й великий обсяг сховища, а також висока пропускна здатність. Це відмінне рішення для сайтів із середнім та високим трафіком, ресурсомістких сайтів, а також інтернет-магазинів. VPS/VDS-хостинг дасть повний контроль над будь-яким аспектом сервера.

Якщо ваших технічних знань не достатньо, щоб керувати сервером, тоді вам потрібно вибрати оренду VPS сервера з включеною до тарифного плану підтримкою та адмініструванням. Можемо порекомендувати добре пошукати надійний хостинг, який за доступною ціною поставляється із встановленою панеллю управління, а також безплатною стандартною підтримкою та адмініструванням. Якщо вам потрібно більше ресурсів, тоді вам потрібно звернути увагу на тариф з розширеною підтримкою.

Ми сподіваємося, що сьогоднішня стаття була корисною для вас і допомогла зрозуміти особливості оренди VPS/VDS (virtual private server). Якщо у вас є які-небудь питання та/або зауваження на цю тему, не соромтеся і напишіть їх у розділі коментарів нижче. Дякую за увагу!

 

Share

Останні пости

Ніл Ґейман

Люди думають, що будуть щасливі, якщо переїдуть в інше місце, а потім виявляється: куди б… Читати далі

20/02/2024

Уроки JavaScript — як почати працювати з об’єктами

Об’єкти є однією з найважливіших і найпотужніших функцій JavaScript, і в багатьох вбудованих функціях об’єкти… Читати далі

17/02/2024

Часті питання (ЧаПи) про хуки та фільтри в WordPress

Будь-яка сторінка сайту на WordPress складається з безлічі функцій, файлів та запитів до бази даних.… Читати далі

16/02/2024

Створюємо 5 простих CSS анімацій використовуючи ключові кадри

В цьому практичному уроці я покажу вам кілька простих анімацій, які можна створити з допомогою… Читати далі

15/02/2024

З Днем святого Валентина!

I ♥ you!   do{ love++; } while (alive);   kisses=''; while(i==1) { kisses+=x; }… Читати далі

14/02/2024

У чому різниця між веб-додатком, мобільним додатком та PWA?

Якщо ви розробник і хочете створити крос-платформову програму, — у вас на вибір буде 3… Читати далі

13/02/2024