Популярні трюки у файлі functions.php сайту на WordPress

З усіх основних файлів WordPress є тільки кілька таких же універсальних файлів, як і functions.php. Файл functions.php розміщується в папці активної теми і завантажується кожен раз, коли користувач відкриває ваш сайт. Якщо ви знаєте, як з ним працювати, цей файл дозволить вам додавати на свій сайт додатковий функціонал всього кількома рядками коду. Це відкриває великі можливості для розробників та вебмайстрів при роботі з сайтом на WordPress.

У цій статті ми надамо вам основну інформацію про файл functions.php WordPress і про те, як використовувати його в своїх інтересах. Ми розглянемо 9 популярних хуків в цьому файлі для розширення функціональності вашого сайту без необхідності встановлення плагіна.

 

Введення в файл функцій WordPress

Файл functions.php є одним з основних файлів WordPress. Іншими словами, він допомагає керувати всією платформою і багатьма функціями на вашому сайті.

Його можна використовувати як тимчасовий спосіб впровадження нових функцій на ваш сайт, що є ідеальною альтернативою плагінам WordPress для простих або тимчасових функцій.

Також варто відзначити, що є «батьківський» файл functions.php, який впливає на весь ваш сайт, але кожна тема має свою власну дочірню версію. Використовуючи дочірню тему, ви можете реалізувати функції тільки для певних тем і не зачіпаючи ваш сайт в основній темі.

Якщо ви збираєтеся внести істотні зміни в свій сайт, кращий спосіб для цього – налаштувати дочірню тему, щоб ваші зміни не зникли під час оновлень шаблону. Також бажано зробити резервну копію свого сайту, перш ніж вносити будь-які зміни, на випадок, якщо щось піде не так, і вам буде потрібно скасувати ці зміни.

Щоб почати роботу з файлом функцій WordPress, перейдіть в папку /wp-content/themes/. Всередині цієї папки містяться папки для кожної доступної теми. Кожна з тем містить свої власні файли functions.php. Відкрийте активну тему (яка використовується на вашому сайті в даний момент). Потім відкрийте файл functions.php будь-яким текстовим редактором (наприклад, Notepad++).

Тепер настала черга додавати функціональність на свій сайт!

 

Основні трюки для файлу functions.php в WordPress

 1. Видалити панель привітання з Майстерні

Панель привітання – це розділ в Майстерні, який з’являється, як тільки ви входите в WordPress, і зазвичай він містить деякі поради та пропозиції. За допомогою цього фрагмента коду ви зможете видалити цю панель привітання назавжди:

remove_action('welcome_panel', 'wp_welcome_panel');

Звичайно, панель привітання може бути корисною, але якщо ви тривалий час використовуєте платформу і більше не потребуєте порад, ви зможете її відключити.

 

 1. Приховати номер використовуваної версії WordPress

Як ви, мабуть, знаєте, WordPress відображає номер своєї версії в різних частинах вашого сайту. Ви зможете видалити цю досить небезпечну інформацію за допомогою простого коду:

function sebweo_remove_version() {
 return '';
}
add_filter('the_generator', 'sebweo_remove_version');

 

 1. Додати нового Admin користувача в WordPress

Є кілька випадків, коли ви можете заблокувати свій обліковий запис адміністратора і у вас не буде можливості ні змінити свій пароль, ні отримати доступ до свого сайту. За допомогою цього коду ви отримаєте додатковий спосіб відновлення доступу.

Просто скопіюйте наступний код, вставте його в кінець файлу functions.php вашої теми та збережіть зміни:

function sebweo_admin_account(){
 $user = 'username';
 $pass = 'password';
 $email = 'email@site.com';
 if ( !username_exists( $user )  && !email_exists( $email ) ) {
  $user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
  $user = new WP_User( $user_id );
  $user->set_role( 'administrator' );
 }
}
add_action('init','sebweo_admin_account');

Вам потрібно буде замінити значення, які вказані в змінних $user, $pass, $email і вас буде новий обліковий запис Адміністратора сайту!

 

 1. Показати загальну кількість зареєстрованих користувачів

Якщо на вашому сайті є достатня кількість зареєстрованих користувачів, ви можете показувати їх загальну кількість в потрібному місці на сайті. Не сприймайте це як хвастощі. Люди більш схильні довіряти сайту, якщо вони знають, що у нього велика база користувачів. Використовуйте наступний код:

function sebweo_user_count() {
 $usercount = count_users();
 $result = $usercount['total_users'];
 return $result;
}
add_shortcode('user_count', 'sebweo_user_count');

Ця функція трохи відрізняється від попередніх, оскільки з її допомогою ми фактично зареєстрували спеціальний короткий код (шорткод) [user_count]. Для кращого розуміння шорткодов ознайомтеся з цією статтею. Тепер ви можете показувати кількість всіх зареєстрованих користувачів на своєму сайті, використовуючи цей простий шорткод.

 

 1. Додати свої розміри для картинок

WordPress автоматично змінює розміри ваших зображень до певних розмірів після їх завантаження через Майстерню і за замовчуванням надає деякі заготовки. За допомогою наступного коду ви зможете використовувати нові розміри завантажуваних картинок:

add_image_size( 'new-thumbnail', 125, 125 );

Майте на увазі, що ви можете додати стільки нових розмірів, скільки захочете. Після цього ви зможете використовувати їх в потрібному місці на сайті. Наприклад, вказаний код реєструє нові розміри картинок (шириною і висотою по 125px). Тепер ви можете використовувати наступний код в шаблонах теми, щоб показувати картинку цього розміру:

<?php the_post_thumbnail( 'new-thumbnail' ); ?>

 

 1. Відключити RSS-канал

Незважаючи на те, що це є гарною функцією в WordPress, іноді вона може бути марною (наприклад, якщо ваш сайт складається лише з однієї сторінки). Якщо ви не зацікавлені у використанні RSS, ви можете повністю відключити його за допомогою цього коду:

function sebweo_disable_feed() {
 wp_die( __('Вибачте, ми не використовуємо RSS канал на своєму сайті!') );
}
add_action('do_feed', 'sebweo_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'sebweo_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'sebweo_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'sebweo_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'sebweo_disable_feed', 1);

Зазначений вище код показує користувачам повідомлення про помилку, коли вони безпосередньо звертаються до RSS-каналу на вашому сайті.

 

 1. Приховання відомостей про помилку при вході в Майстерню WordPress

Помилки при вході в Майстерню, які є занадто докладними, можуть привести до небажаної інформації, якою можуть скористатися зловмисники. За допомогою наступного коду WordPress не буде показувати детальну інформацію про помилку при спробі увійти в систему:

function sebweo_no_wordpress_errors(){
 return 'Упс, щось пішло не так!';
}
add_filter( 'login_errors', 'sebweo_no_wordpress_errors' );

Використовуючи цей хук, ви трохи ускладните зловмисникам спробу отримати доступ до вашого сайту, в той час як у реальних користувачів не буде проблем із з’ясуванням того, де вони зробили помилку.

 

 1. Змінити довжину анонсу публікації

В архівних сторінках блогу на WordPress (категорії, архіви, теги) зазвичай відображається короткий анонс з ваших постів, щоб дати читачам уявлення про те, про що в них йдеться. Якщо ви хочете змінити довжину цього анонсу, ось вам така можливість:

function sebweo_excerpt_length($length) {
 return 125;
}
add_filter('excerpt_length', 'sebweo_excerpt_length');

Довжина анонса за замовчуванням – 55 знаків, але в наведеному вище коді ми збільшили її до 125 знаків.

 

 1. Відключити функцію пошуку WordPress

Майже кожен сайт має потребу в функції пошуку, щоб допомогти користувачам знайти потрібну інформацію. Однак, якщо ви створюєте, наприклад, сайт лише з однієї сторінки, пошук вам може і не знадобитися. Ось код, який дозволить вам відключити функцію пошуку на сайті:

function sebweo_filter_query( $query, $error = true ) {
 if ( is_search() ) {
  $query->is_search = false;
  $query->query_vars[s] = false;
  $query->query[s] = false;
  if ( $error == true )
  $query->is_404 = true;
 }
}
add_action( 'parse_query', 'sebweo_filter_query' );
add_filter( 'get_search_form', create_function( '$a', "return null;" ) );

Тепер при спробі щось знайти на сайті, користувачеві буде повернута сторінка з 404-ї помилкою.

Перш ніж відключити функцію пошуку на сайті WordPress, вам необхідно бути на 100% впевненим, що вона вам не знадобиться. Звичайно, ви завжди можете видалити цей код для відновлення пошуку на своєму сайті, але спочатку зважте всі нюанси.

 

Короткий підсумок

Файл functions.php є одним з найпотужніших інструментів для сайту на WordPress. Він дозволяє вам додавати всілякі функції за допомогою кількох рядків коду.

Чи є у вас які-небудь питання про цей файл в WordPress? Можливо, ви знаєте якісь корисні функції. Якщо так, напишіть про це в розділі коментарів нижче!

 

This post was last modified on 29/01/2024 09:08

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024