В останні роки до мене часто звертаються друзі з проханням пояснити, як саме збільшити кількість відвідувань на сайті. Якщо раніше проблемою було створення сайту, то зараз з цим завданням впорається навіть школяр. Інша справа – скерувати трафік. Відтак, сфері Інтернет-послуг характерна велика конкуренція, тому навіть якщо ваша тематика дуже цікава, статті унікальні, а сайт працює на 5+, потрібно подолати чималий шлях, щоб залучити відвідувачів.
У мене є досвід створення і просування кількох інтернет-магазинів абсолютно різної тематики: одяг, контактні лінзи, екзотичні фрукти і т.д. Всі ці ресурси, зараз займають лідируючі позиції за релевантними запитами. У цій статті я розповім, про ті способи просування, які використовую сам.
Заголовок повинен бути настільки яскравим і цікавим, щоб людина, котра швидко гортає інформаційну стрічку, миттєво «зачепилась» за нього і не змогла пройти повз.
Нижче я дам кілька порад щодо написання заголовків, а в якості прикладів буду використовувати новинні і розважальні ресурси. Адже професійні журналісти точно знають, як залучити читачів.
Отже, кілька простих порад:
Що б перевірити, наскільки добре складені заголовки, “проженіть” їх через спеціальні сервіси. Найбільше мені подобається «Аналізатор заголовків №1» — CoSchedule.
https://coschedule.com/headline-analyzer
Вам всього лиш потрібно ввести свій заголовок, а CoSchedule проаналізує його за такими параметрами:
Опираючись на отримані дані, інструмент ставить вашому заголовку оцінку, а також дає поради і рекомендації щодо його покращення. Чим вище бал, тим краще.
Також ви можете використовувати універсальні формули зі створення заголовків, наприклад:
Quora — величезний портал обміну інформацією. Люди ставлять запитання і отримують на них онлайн-відповіді. Значимість кожної нової відповіді залежить від того, наскільки високо була оцінена його попередня відповідь.
Quora був створений в червні 2009 року Адамом д’Анджело і Чарлі Чівером (одним із засновників Facebook). Зараз ресурс має 200 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця.
Адам д’Анджело говорить: «Quora пов’язує вас з усім, що ви хочете знати. Quora прагне бути найзручнішим місцем для написання нового контенту та спільного використання контенту з Інтернету. Ми об’єднуємо людей і їх інтереси, щоб ви могли знайти, зібрати і поділитися найбільш цінною інформацією».
https://www.quora.com/Did-Quora-make-a-smart-move-in-introducing-Quora-boards
Для нас важливість Quora полягає в тому, що на даному сайті люди спілкуються не на книжній мові, а так, як у житті. При аналізі цього ресурсу ми отримужмо можливість значно розширити кількість ключових слів з потрібної тематики.
Коли ключових слів стає особливо багато, я використовую сервіс SEOQUICK
Він дозволяє безкоштовно формувати об’ємні списки ключових фраз і обробляти їх за різними критеріями: формувати семантичне ядро, розділяти на групи, задавати мінус-слова, обов’язкові слова, синоніми і т.д. Детальніше про цей інструмент можна дізнатись із відео-інструкції:
Повертаючись до Quora, його також можна використовувати, як рекламний майданчик для свого ресурсу. Так, результат буде видно не відразу і для цього доведеться докласти деяких зусиль, але воно того варте!
Будь-якій людині властиво сприймати інформацію декількома способами. Вчені довели, що на слух сприймається і запам’ятовується лише 10% інформації, від прочитаного в пам’яті залишається 10-20%, 80-90% інформації людина запам’ятовує саме за допомогою ілюстрацій.
Таким чином, візуальна інформація: малюнки, картинки, графіки, схеми і т.д. — це саме те, що потрібно для запам’ятовування.
І ось Вам доказ: у постів з великою кількістю фотографій і картинок та при мінімальній кількості тексту,переглядів набагато більше, ніж у громіздких публікацій, де «багато букв». А відео-пости — взагалі поза конкуренцією!
Цим обов’язково потрібно скористатись при створенні контенту: вставляйте яскраві, помітні картинки в якості прев’ю на сайтах де це передбачено, ілюструйте тексти фотографіями і схемами.
Зовсім не обов’язково купувати картинки на фото-біржах, для початку можна спробувати знайти їх на фото-стоках або ж просто у відкритому доступі в мережі Інтернет.
Не слід забувати, що ілюстрація повинна бути не абстрактною, а збігатися з тематикою поста!
Я вже говорив про те, що який би унікальний контент ви не викладали у себе на сайті, він не буде мати цінності, поки його не побачить велика кількість людей. Звідки їм узятися, якщо про ваш сайт поки ніхто не знає? Як говориться у крилатому вислові: «Коли гора не йде до Магомета, Магомет іде до гори».
Не соромтеся реєструватися на великих розкручених ресурсах зі схожою тематикою. Навпаки, старайтесь якомога частіше робити там репости своїх статей з блогу.
Іноді статті доведеться не просто переписувати, а суттєво змінювати або навіть переписувати, адаптуючи під ту чи іншу публіку. Публікації можуть піддаватися критиці від «старійшин» і завсідників сайту. Але все це дрібниці!
По-перше, ви зможете ненав’язливо вставляти посилання на свій ресурс в публікації, і це приверне додатковий трафік.
По-друге, познайомитесь з великою кількістю людей, які цікавляться подібною тематикою. Можливо, вони надихнуть вас на свіжі ідеї.
По-третє, якщо публікації будуть дійсно гідними, читачі будуть стежити саме за вашими постами. Нові підписники з’являться не тільки на сторонніх тематичних сайтах, а на вашому, власному!
Не забувайте про взаємність: просто писати пости недостатньо, потрібно читати, коментувати, підписуватися, ставити лайки іншим користувачам. Це привертає увагу.
До речі, якщо не знаєте на які саме ресурси відправитися для самореклами, скористайтеся Buzzsumo.
Просто введіть слово з тематики, наприклад, «подорожі», і отримаєте аналітику найпопулярніших сайтів.
Внутрішні посилання дуже важливі. Вони допомагають читачам, які вже вивчили одну статтю, знайти таку ж, зі схожої тематики або навіть відшукати продовження першої статті. Завдяки перепосиланням, архітектура сайту стає більш прозорою.
Не забувайте правильно розставляти «якорі». Якщо ви посилаєтеся на довгий пост, перехід за посиланням повинен керувати читача відразу до зазначеного місця — інакше людина, просто не буде шукати потрібну інформацію, а закриє вкладку.
Не перестарайся з посиланнями. 5-10 внутрішніх посилань в одному повідомленні в блозі – це те, що потрібно. Якщо їх буде більше, то і люди, і пошукові системи перестануть їх сприймати.
Я поділився з вами п’ятьма способами, які допомогли мені збільшити відвідуваність моїх сайтів. Ви можете випробувати їх пробувати по одному або ж всі відразу, якась із схем обов’язково спрацює! І Ви побачите, як поступово збільшується кількість цільових відвідувачів вашого ресурсу.
Стаття розміщена на правах реклами
Сьогоднішній огляд присвячений людям, для яких важливе питання конфіденційності в Інтернеті, та хто цінує свої…
Вперше про бренд Pro Plan почули у 1986 році, коли він став частиною американської компанії…
Страх покарання гірше самого покарання (Покарання — завжди щось конкретне, і воно все ж краще,…
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…