Categories: Випадкове

Портер: темне, міцне, народжене у Лондоні

Англійським словом porter (у перекладі носій) називають різновид пива, що з’явився в Британській столиці на початку XVIII століття. Від «майлдів» і «стейлів» його відрізняє темний відтінок, характерний кавово-винний присмак і підвищена міцність. На Туманному Альбіоні темні сорти також часто називають «стаутами», але, на відміну від інших стилів, у їхньому складі має бути обов’язково випалений солод. У портерах зазвичай міститься два види солоду (один з яких темний), багато хмелю, верхові породи дріжджів і тростинний цукор. Ця стаття ближче познайомить читачів із класичним англійським темним. В спеціалізованих інтернет-магазинах завжди можна дізнатися, скільки коштує пиво Портер в Україні, і замовити з доставкою.

 

Історія благородного пива з «пролетарською» назвою

Авторство терміну та класичної рецептури портера приписують майстру броварні Bell Brewhouse Ральфу Харвуду. Вважається, що саме він у 1921 році першим явив світові витримане пиво коричневого кольору. До початку XVIII століття в Англії масово варили так званий mild — м’яке світле пиво на кшталт європейських лагерів. До речі, така назва цього різновиду пінного напою була обрана недаремно. Справа в тому, що в ті далекі часи темні сорти пива мали велику популярність у носіїв, які працювали в річковому порту і на вулицях міста.

Ще однією характерною особливістю портерів є те, що вони витримуються на складах пивоварні протягом періоду, який визначає сам пивовар або наказує канонічна технологія. Вважають, що перший портер містив 6,6% спирту і мав щільність 1,071. Згодом, майстри пивоваріння з різних англійських графств почали активно експериментувати з цими параметрами. Так, в останні декади XVIII століття з’явилися сорти Single Stout Porter, Double Stout Porter, Triple Stout Porter і Imperial Stout Porter, що мали майже аналогічну міцність, але відрізнялися щільністю. Водночас напій став популярним у США, Швеції та Ірландії. Легендарний пивний бренд Guinness спочатку прославився завдяки своєму неповторному подвійному стауту. Щоб сплачувати менше податків, на початку ХІХ століття пивоварні почали використовувати барвники для здобуття бажаного кавового відтінку. Але незабаром королівська влада видала закон, який зобов’язує варити пиво тільки з натурального солоду та хмелю. Вихід із скрутного становища знайшов виробник на прізвище Уілер, який почав обпалювати солод під час виготовлення портерів. Пиво різних сортів преміальної якості всі бажаючі можуть придбати у відповідних маркетах (і за наявності відповідного легального віку).

 

Епоха відродження

До 1970-х інтерес до пінних напоїв типу портер був невисокий. Це пов’язано з дефіцитом сировини та захопленням «пивоманів» по ​​обидва боки Атлантики світлими лагерами, а також із низкою інших причин. Відродження колишньої слави почалося 1978-го, коли лондонська пивоварня Penrhos представила свій ексклюзивний портер. Сьогодні темне пиво у цьому стилі випускають десятки англійських торгових марок, найвідомішими з яких вважаються Anchor Brewing Company та Fuller’s London Porter.

 

УВАГА: Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я!

 

This post was last modified on 29/05/2024 19:09

Останні пости

Джордж Орвелл

Уся пропаганда війни, усі крики, брехня і ненависть, йдуть завжди від людей, які на цю…

14/06/2024

Фітосвічки Вагіфлорин для підтримки здоров’я жіночої флори від Рослина Карпат

    Фітосвічки Вагіфлорин: Підтримка Здоров’я Жіночої Флори Фітосвічки Вагіфлорин від компанії Рослина Карпат є ефективним засобом…

11/06/2024

Тренування грудей з гантелями та лавкою від Youtube канала Workout Guru

Вітаю вас, друзі! Ви коли-небудь замислювалися, як покращити тренування грудей, використовуючи гантелі та лавку? Це…

05/06/2024

Що таке порт (комп’ютерний) і навіщо він потрібен?

Оскільки різні комп’ютерні програми можуть використовувати різні процеси та/або служби, для їх розрізнення операційна система…

01/06/2024

Уроки PHP — Обробка помилок (можливі типи помилок)

В сьогоднішньому теоретичному уроці ми розглянемо складне та важливе питання в PHP — виявлення та…

30/05/2024

Як створити розумні торгові кампанії через Merchant Center?

Інтеграція Merchant Center з Google Рекламою відкриває доступ до такого ефективного типу кампаній, як Smart…

29/05/2024