Суть реформи децентралізації полягає в передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Реформа покликана забезпечити мешканців міст, сіл, селищ правом обирати місцеві ради та їх голів, та уповноважувати їх вирішувати більшість важливих питань.
До питань, що в компетенції органів місцевого самоврядування належать, зокрема: шкільна і дошкільна освіта, охорона здоров’я первинного рівня, заклади культури, благоустрій (освітлення вулиць, стан доріг, прибирання, громадський порядок і т.п.). Всі ці питання планується передати на самостійне вирішення громадам – мешканцям міст, сіл та селищ. Для цього громадам будуть надані повноваження, а під ці повноваження – необхідні ресурси. Контролювати місцеву владу будуть мешканці громади.
Концепція реформи децентралізації була сформована і схвалена урядом на початку квітня 2014 року.
Станом на сьогодні деякі пропозиції щодо змін у Конституції України підготовлені і направлені в парламент. Реформа вимагає багато змін до законодавства, тож багато чого залежить від роботи Верховної Ради та народних депутатів. Деякі основні закони, як от Закон про співробітництво територіальних громад, а також державний бюджет із значним розширенням дохідної бази місцевими бюджетами, були прийняті ще в 2014 року. За законодавчою базою реформи можна стежити тут.
Децентралізація повинна дати поштовх до повноцінного розвитку громад. Очікувані зміни стосуватимуться всіх аспектів повсякденного життя жителів громади. Всілякі дозволи, реєстрації і посвідчення – для ведення бізнесу, наприклад, можна буде отримувати на місцях. Можна буде залучати інвестиції, не чекаючи дозволу зі столиці. Мешканці громади зможуть самостійно вирішувати нагальні питання, як, наприклад: чи ремонтувати школу, чи утеплювати дитячий садочок, де лагодити дорогу, чи потрібно купувати додатковий шкільний автобус і т.д.
Відео-презентація децентралізації влади в Україні
Джерело матеріалів по децентралізації:
Тема (шаблон) — це своєрідний кістяк сайту на WordPress. І, на жаль, іноді цей «кістяк»…
Контактна форма (чи будь-яка інша) на сайті — це дуже важливий компонент. На неї покладено…
Що таке Ліла — це стародавня гра, що виступає в якості інструменту для особистісної трансформації,…
Сучасні варіанти дитячих конструкторів — це не просто іграшки, а дієвий інструмент розвитку, який допомагає…
Основний трафік на сайт з пошукових систем йде саме з органічної видачі. І тут дуже…