Якихось тридцять років тому потужні двигуни, які споживають багато палива, були безальтернативною нормою для елітних автомобілів. Дана ситуація могла б тривати і далі, якби людство не зіткнулося з жахливим фактом нестачі природних ресурсів і проблемою глобального потепління. Крім того, все більша кількість людей стала усвідомлювати, що спалювати дорогоцінне паливо – це дуже коштовне задоволення. Багато хто пригадав слова видатного хіміка Дмитра Менделєєва: «Спалювати нафту – все одно, що топити піч асигнаціями». Якщо хто не знає, асигнації – це, іншими словами, гроші.
Поступово люди стали пильніше дивитись на альтернативні джерела енергії. Найбільше шукають альтернативу власники автомобілів – адже саме для них дорога нафта, і, відповідно, паливо, стали «боляче бити по кишені». Виробники авто підхопили нове віяння і почали активно розвивати напрямок гібридних автомобілів. Особливо варто відзначити Toyota, одну з перших компаній, яка почала випускати гібридні кросовери, зухвало захопивши ринок розкішних автомобілів під маркою Lexus.
Оскільки дана тема стає все більш популярною, сьогоднішню статтю ми хочемо присвятити гібридним автомобілям: що це таке, історія виникнення, і переваги технології гібридних агрегатів.
Давайте почнемо з визначення того, що таке гібридний автомобіль. Гібридний автомобіль – це будь-який тип транспортного засобу, що має два і більше джерела енергії. У випадку автомобіля гібрид – це той, який поєднує в собі двигун внутрішнього згоряння і електродвигун, який може живитися від гібридної акумуляторної батареї. Багато гібридів мають бензинові двигуни з системою рекуперації енергії, що робить їх найефективнішими автомобілями в світі.
Іншими прикладами гібридів можуть служити вітрильники, що працюють від вітру і від мотора, або локомотиви, які можуть працювати на дизелі і на електриці.
Гібриди існують вже досить довгий час, але все більшу популярність отримали завдяки нафтовій кризі, зростанню цін на викопне паливо, більш дешевим технологіям і більшій екологічній обізнаності. Гібридні автомобілі не вважаються ідеальним рішенням, але вони є чудовою альтернативою поточній ситуації в короткостроковій і середньостроковій перспективі, завдяки ефективним системам використання альтернативних джерел енергії.
Гібриди можна розділити на три типи залежно від їх конфігурації:
Гібридний електромобіль. Електродвигун відповідає за рух автомобіля. Двигун внутрішнього згоряння не має механічного зв’язку з колесами, тому його роль полягає виключно у виробленні електроенергії. Цей двигун працює з оптимальною потужністю і заряджає акумулятор до повного заряду, після чого він тимчасово відключається. Тяга завжди забезпечується електродвигуном.
Паралельний гібрид. І двигун внутрішнього згоряння, і електродвигун використовуються для одночасного приводу ведучих коліс. Тут двигун внутрішнього згоряння в першу чергу приводить в рух транспортний засіб, а електродвигун відповідає за надання додаткової підтримки при необхідності. В результаті автомобіль ніколи не зможе рухатися в повністю електричному режимі. Це відносно просте рішення, але не найефективніше.
Послідовно-паралельний гібрид. Тут і електродвигун, і двигун внутрішнього згоряння можуть приводити в рух транспортний засіб (вони обидва мають механічне з’єднання з колесами), і автоматика автомобіля автоматично вирішує, чи використовувати один або обидва двигуни, в залежності від умов руху. Ця передова конструкція робить його дуже ефективним механічно-електричним рішенням.
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…