Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
Що таке гібридний автомобіль?
Опубліковано Оновлено: 20.03.2021

Що таке гібридний автомобіль?

Якихось тридцять років тому потужні двигуни, які споживають багато палива, були безальтернативною нормою для елітних автомобілів. Дана ситуація могла б тривати і далі, якби людство не зіткнулося з жахливим фактом нестачі природних ресурсів і проблемою глобального потепління. Крім того, все більша кількість людей стала усвідомлювати, що спалювати дорогоцінне паливо – це дуже коштовне задоволення. Багато хто пригадав слова видатного хіміка Дмитра Менделєєва: «Спалювати нафту – все одно, що топити піч асигнаціями». Якщо хто не знає, асигнації – це, іншими словами, гроші.

Поступово люди стали пильніше дивитись на альтернативні джерела енергії. Найбільше шукають альтернативу власники автомобілів – адже саме для них дорога нафта, і, відповідно, паливо, стали «боляче бити по кишені». Виробники авто підхопили нове віяння і почали активно розвивати напрямок гібридних автомобілів. Особливо варто відзначити Toyota, одну з перших компаній, яка почала випускати гібридні кросовери, зухвало захопивши ринок розкішних автомобілів під маркою Lexus.

Оскільки дана тема стає все більш популярною, сьогоднішню статтю ми хочемо присвятити гібридним автомобілям: що це таке, історія виникнення, і переваги технології гібридних агрегатів.

 

 

Трохи теорії про гібриди

Давайте почнемо з визначення того, що таке гібридний автомобіль. Гібридний автомобіль – це будь-який тип транспортного засобу, що має два і більше джерела енергії. У випадку автомобіля гібрид – це той, який поєднує в собі двигун внутрішнього згоряння і електродвигун, який може живитися від гібридної акумуляторної батареї. Багато гібридів мають бензинові двигуни з системою рекуперації енергії, що робить їх найефективнішими автомобілями в світі.

Іншими прикладами гібридів можуть служити вітрильники, що працюють від вітру і від мотора, або локомотиви, які можуть працювати на дизелі і на електриці.

Гібриди існують вже досить довгий час, але все більшу популярність отримали завдяки нафтовій кризі, зростанню цін на викопне паливо, більш дешевим технологіям і більшій екологічній обізнаності. Гібридні автомобілі не вважаються ідеальним рішенням, але вони є чудовою альтернативою поточній ситуації в короткостроковій і середньостроковій перспективі, завдяки ефективним системам використання альтернативних джерел енергії.

історія розвитку технології гібридних автомобілів
Історія розвитку технології гібридних автомобілів

 

Історія розвитку технології гібридних автомобілів

  • Перші технології гібридів використовувалися ще в 19 столітті, під час буму електричних і парових двигунів. У той час різні вчені і промисловці з різних куточків світу прагнули виробляти енергію найбільш доступними способами, коли добувати і транспортувати вуглеводні (як, втім, і сьогодні) було надзвичайно складно.
  • Перший прототип акумуляторної батареї був винайдений в 1803 році німецьким фізиком Йоганном Ріттером. А перезаряджувана батарея була винайдена французьким вченим Гастоном Планте, трохи пізніше, — в 1859 році. Його свинцево-кислотну батарею можна вважати першою повноцінною акумуляторною батареєю. До цього всі батареї після використання повністю розряджалися, і потім ставали непотрібними. Винахід акумулятора, що перезаряджається, Гастона Планте допомогло вирішити проблему перших батарей.
  • Перші прототипи гібридних автомобілів були розроблені в 1899 році. У Сполучених Штатах компанія Batton Motor Vehicle Corporation з Чикаго спроектувала гібридну вантажівку з комбінацією електричного і бензинового двигунів. Роком пізніше, в 1900 році, інша американська компанія – Fischer – представила публіці перший гібридний автобус. Він мав запас ходу трохи більше 60 км за рахунок використання тільки електроенергії, що зберігається в батареях. Модель не мала механічного зв’язку між двигуном внутрішнього згоряння і колесами, тому не вимагала трансмісії або зчеплення.
  • Перший гібрид представницького класу був розроблений компанією Lexus в 1987 році.

 

 

Класифікація гібридних автомобілів

Гібриди можна розділити на три типи залежно від їх конфігурації:

Гібридний електромобіль. Електродвигун відповідає за рух автомобіля. Двигун внутрішнього згоряння не має механічного зв’язку з колесами, тому його роль полягає виключно у виробленні електроенергії. Цей двигун працює з оптимальною потужністю і заряджає акумулятор до повного заряду, після чого він тимчасово відключається. Тяга завжди забезпечується електродвигуном.

Паралельний гібрид. І двигун внутрішнього згоряння, і електродвигун використовуються для одночасного приводу ведучих коліс. Тут двигун внутрішнього згоряння в першу чергу приводить в рух транспортний засіб, а електродвигун відповідає за надання додаткової підтримки при необхідності. В результаті автомобіль ніколи не зможе рухатися в повністю електричному режимі. Це відносно просте рішення, але не найефективніше.

Послідовно-паралельний гібрид. Тут і електродвигун, і двигун внутрішнього згоряння можуть приводити в рух транспортний засіб (вони обидва мають механічне з’єднання з колесами), і автоматика автомобіля автоматично вирішує, чи використовувати один або обидва двигуни, в залежності від умов руху. Ця передова конструкція робить його дуже ефективним механічно-електричним рішенням.

класифікація гібридних автомобілів
Класифікація гібридних автомобілів

 

Переваги гібридних автомобілів

  • Підвищена ефективність: можливість подорожувати на великі відстані з меншою витратою палива
  • Автономність: не потрібно заряджати гібридну батарею, економлячи час і енергію
  • Економічність: поєднання бензинового двигуна і електродвигуна знижує витрату палива до 40%.
  • Менша кількість деталей = менша зношеність = менші витрати на технічне обслуговування
  • Більш плавний хід + плавніше водіння = менше стресу
  • Турбота про навколишнє середовище: менше викидів CO2 і NOX. Гібрид здатний утилізувати і накопичувати енергію, на відміну від інших видів транспортних засобів, які просто викидають її в атмосферу.

 

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *