Якщо ваша робота пов’язана із веб-дизайном, значить вам знайома ситуація підбору оптимального набору іконок та пресетів. Цілком ймовірно, що у вас вже є якісь «домашні заготовочки», але іноді бувають ситуації, коли хочеться чогось нового. Або, наприклад, у вас просто не вистачає часу на створення іконок з нуля. І в першому, і в другому випадку вам допоможуть вже готові ресурси в Інтернеті, які можна використовувати в своїх проектах безкоштовно або ж напівбезкоштовно (тобто, умовно безкоштовно).
Тут ми обговорювали ресурси з безкоштовними картинками в Інтернеті, а в сьогоднішньому пості хочемо трохи конкретизувати цю тему і розглянути тільки ресурси з іконками і пресетами.
Під безкоштовністю ми маємо на увазі повністю вільне використання ресурсів у своїх проектах. В основному, для таких ресурсів використовуються наступні види ліцензій: Public Domain або CC0 (Creative Commons Zero).
Під напівбезкоштовністю ми маємо на увазі, що ви вільні використовувати матеріали, але з деякими застереженнями. У таких випадках, в основному, від вас вимагається вказувати автора, а первинні матеріали знаходяться під ліцензією Creative Commons.
На IconFinder можна знайти повністю безкоштовні іконки, якщо скористатися пошуком, а також фільтрацією результатів (для цього виберіть в полі License type – No link back).
Іконки представлені в різних форматах (ICO, SVG, PNG, AI) і розмірах (від 16х16 до 512х512 пікселів).
Ще один ресурс із безкоштовними іконками. Знайдіть потрібну іконку і щоб завантажити її, поставте галочку в поле «I agree to the License Agreement» (тобто, «я згоден з умовами ліцензії»). Ліцензія цього ресурсу дозволяє вільне використання іконок навіть в комерційних цілях (за винятком перепродажу іконки як окремої роботи).
Тут іконки також представлені в різних форматах і розмірах, а також їх можна відразу «розфарбовувати» в потрібний колір.
Іконки Material Design від компанії Google – це ще один ресурс в скарбничку безкоштовних іконок для веб-дизайнера. Тут їх не так вже й багато (близько 900), але й серед них можна знайти підходящі. Всі іконки доступні під ліцензією Apache License Version 2.0 – тобто, вони безкоштовні і для комерційних проектів, але їх не можна перепродавати.
Крім популярних форматів (SVG і PNG), іконки Material можна використовувати в своїх проектах у вигляді веб-шрифта (icon font).
Freepik – це, мабуть, найбільший ресурс, на якому можна знайти іконки на будь-який смак. Окрім іконок тут також можна знайти векторні ресурси, різні ілюстрації, стокові фотографії та найрізноманітніші графічні матеріали.
Практично всі вихідні матеріали іконок тут напівбезкоштовні і вимагають посилання на автора. Ресурс є батьківським для наступного сайту.
На FlatIcon можна знайти пласкі іконки практично на будь-який смак. Всі іконки можна скачати в векторному форматі (SVG, EPS) або ж растровому форматі (PSD, PNG).
Всі іконки на FlatIcon знаходяться під напівбезкоштовною ліцензією CC by 3.0, яка має на увазі, що вам потрібно обов’язково посилатися на автора іконки.
Ресурс є дочірнім проектом Freepik.
Напишіть в коментарях нижче, якщо ви хочете додати ще якийсь корисний ресурс з безкоштовними іконками до цього огляду.
По-перше, щоб не допустити подібних ситуацій, вам заздалегідь потрібно надавати унікальні значення у таблицях. Так…
Заплатка на шині, як правило, є простим і дешевим варіантом порівняно з покупкою нового колеса,…
Коти належать до охайних тварин — приблизно половину свого життя вони витрачають на «гігієнічні процедури».…
Щось готове до вживання, як от піца чи локшина, вже давно зайняло почесне місце в…