Categories: Технології

Важливі моменти щодо монетизації мобільних додатків

Кількість завантажень мобільних додатків стрімко зростає із року в рік. Хоча понад 90% всіх завантажень встановлюється безкоштовно, вся галузь додатків примудряється заробляти колосальні гроші, які обчислюються сотнями мільярдів доларів. Як так виходить? Програми безперечно рухають прогрес, але як вони виживають, коли вони безкоштовні? Давайте розберемося.

Щоб зрозуміти зміст цієї невідповідності, нам потрібно дізнатися, як програми заробляють гроші (детальний огляд монетизації мобільних додатків). А далі ми поговоримо про основні та важливі моменти монетизації та різні варіанти отримання доходу.

 

Важливість монетизації свого творіння

Монетизація мобільних програм — це процес отримання доходу розробниками від своїх мобільних програм. Грубо кажучи, це те, як програма заробляє гроші. І для цього можуть використовуватися різні методи та стратегії.

Для розробників програм залишатися на плаву важко без доступу до зовнішнього фінансування. Зі збільшенням кількості безкоштовних мобільних програм у цифровій екосистемі користувачі все менш охоче платять за будь-який платний додаток. В умовах такої жорсткої конкуренції розробникам додатків необхідно ефективно заявити про свою унікальну цінність, а також використовувати новітні методи монетизації мобільних додатків, щоб вижити у цьому бізнесі.

 

Моделі монетизації додатків

Існує кілька методів монетизації, які використовуються для отримання доходу від мобільного додатка, включаючи рекламу в додатку, модель freemium, покупки всередині додатка, комбінацію різних методів та багато іншого. Все це потрібно враховувати розробнику, адже кожна модель впливатиме на досвід користувача (UX), макет програми, функції і так далі. Далі ми розглянемо доступні варіанти.

 

11 працюючих методик ефективної монетизації:

 1. Реклама у додатку (IAA). Ви продаєте рекламне місце у своїй програмі рекламним майданчикам. Це може бути банерна, міжсторінкова, відеореклама, нативна та текстова реклама.
 2. Фріміум-підписка. Після того, як користувачі завантажують безкоштовну програму, їм пропонуються вбудовані в додаток покупки, які дають ексклюзивний доступ до преміум-функцій, додаткового контенту або цифрових товарів.
 3. Преміум-підписка. Це платні програми, які працюють за моделлю передплати, однак вони вимагають від користувачів реєстрації за фіксовану плату відразу після завантаження.
 4. Покупки в додатках (IAP) — це ще один метод монетизації, який дозволяє користувачам використовувати реальні гроші для придбання функцій або предметів.
 5. Платне завантаження або оплата за завантаження (PPD). Стягнення одноразової плати за завантаження вашої програми.
 6. Партнерський маркетинг. Тут ви просуваєте за комісію інші мобільні програми всередині вашої програми.
 7. SMS-маркетинг. Може стати ефективним способом зв’язатися з вашими користувачами та запропонувати їм знижки на покупки у додатках або преміальну передплату.
 8. E-mail розсилки. Дозволить перетворити існуючих користувачів на покупців.
 9. Спонсорська реклама. Якщо ваша мобільна програма має велику базу користувачів з високим рівнем залучення, ця модель може бути дієвою.
 10. Краудфандінг. Може стати ефективним способом вкладення коштів у бізнес, особливо на ранніх стадіях розробки безкоштовної програми.
 11. Гібридна стратегія монетизації. Немає причин обмежувати ваш застосунок однією стратегією монетизації. Багато успішних програм використовують гібридну стратегію монетизації, яка є комбінацією двох або більше стратегій для максимізації доходу.

 

 

Підбиваючи підсумки

При підході до питання монетизації мобільних додатків слід враховувати багато різних речей. А для початку варто поставити собі кілька запитань:

 • Що є унікального у вашому додатку?
 • Чи готові ви самі платити за свій застосунок, і якщо так, то яку ціну ви вважаєте розумною?
 • Який ваш поточний пріоритет у бізнесі? Щоб збільшити кількість завантажень додатку чи отримати дохід?
 • Чи підійде стратегія монетизації програми вашій цільовій аудиторії і тому, як вони взаємодіють з вашим додатком?

 

Не існує єдиного жорсткого правила, як вибрати найкращу стратегію монетизації для вашого мобільного застосунку. Ви повинні максимально зважити всі за та проти. А сьогоднішній огляд дасть вам стартову інформацію та поживу для роздумів. Дякую за увагу!

 

This post was last modified on 19/10/2023 14:07

Останні пости

Фітосвічки Вагіфлорин для підтримки здоров’я жіночої флори від Рослина Карпат

    Фітосвічки Вагіфлорин: Підтримка Здоров’я Жіночої Флори Фітосвічки Вагіфлорин від компанії Рослина Карпат є ефективним засобом…

11/06/2024

Тренування грудей з гантелями та лавкою від Youtube канала Workout Guru

Вітаю вас, друзі! Ви коли-небудь замислювалися, як покращити тренування грудей, використовуючи гантелі та лавку? Це…

05/06/2024

Що таке порт (комп’ютерний) і навіщо він потрібен?

Оскільки різні комп’ютерні програми можуть використовувати різні процеси та/або служби, для їх розрізнення операційна система…

01/06/2024

Уроки PHP — Обробка помилок (можливі типи помилок)

В сьогоднішньому теоретичному уроці ми розглянемо складне та важливе питання в PHP — виявлення та…

30/05/2024

Як створити розумні торгові кампанії через Merchant Center?

Інтеграція Merchant Center з Google Рекламою відкриває доступ до такого ефективного типу кампаній, як Smart…

29/05/2024

Портер: темне, міцне, народжене у Лондоні

Англійським словом porter (у перекладі носій) називають різновид пива, що з'явився в Британській столиці на…

28/05/2024