Ви коли-небудь публікували пост або вносили зміни в CSS стилі, а коли переходили на домашню сторінку, не бачили цих змін? У таких випадках, швидше за все, винуватцем є кеш.
Кеш робить сайт швидшим. Використання кешу знижує навантаження на сервер і дозволяє сайтам завантажуватися швидше. На жаль, іноді він може викликати помилки, такі як не застосування ваших правок на сайті. Щоб побачити свої зміни стилів CSS, вам потрібно очистити кеш. У сьогоднішній статті ми розглянемо основні моменти, які стосуються очищення кешу в WordPress.
Кеш – це місце, де зберігаються веб-сторінки або інші елементи, щоб можна було швидко отримати до них доступ.
Сервери і браузери використовують інструкції HTML для створення сторінок, збираючи разом всі компоненти, які зберігаються в різних місцях. Без кеша ці сторінки будуть створюватися кожен раз, коли сервер запитує сторінку (тобто, при кожному відвідуванні сайту). При використанні кеша ця сторінка буде зберігатися в пам’яті, що дозволить швидко отримувати до неї доступ знову і знову.
Ви можете не бачити змін на сайті, коли один або кілька типів кеш-пам’яті не розпізнають оновлення веб-сайту або не вважають його досить значним, щоб очистити свою пам’ять і перезавантажити сторінку. Кеш для сайтів на WordPress також зберігається в декількох місцях. Ви можете очищати їх всі або тільки деякі. Давайте це розглянемо.
Браузер зберігає кеш для кожного персонального користувача. Залежно від налаштувань, браузер може зберігати кеш, а може і не зберігати. Процес очищення кешу різниться в різних браузерах, але практично всі браузери мають опцію очищення кешу в своїх опціях або налаштуваннях. Нижче наведено список кроків з очищення кешу для популярних браузерів:
Ctrl+Shift+Delete
).
Якщо ви хочете тільки завантажити сторінку без використання кешу, просто натисніть клавішу F5
(або Ctrl+F5
). Сторінка перезавантажиться без використання кешованих файлів. Але це не очищає кеш в браузері.
Якщо проблема оновлення присутня на інших браузерах або комп’ютерах, вам слід очистити дані плагінів для кеша. Плагіни кешу віддають кешовані дані браузерам, тому браузерам не потрібно кожного разу завантажувати файли з сервера. Для WordPress найбільш популярними плагінами кеша є W3 Total Cache, WP Super Cache і Autoptimize.
Практично у всіх плагінів для кеша є функція ручного очищення кеша. Для цього треба зайти в Майстерню WordPress і в налаштуваннях відповідного плагіна обрати пункт очищення кеша. Рекомендується робити це після значних змін на своєму сайті.
Цілком ймовірно, що ваш хостинг використовує плагіни кеша на сервері, оскільки багато провайдерів використовують кешування на стороні сервера. Кешування на стороні сервера включає в себе (крім іншого):
Контроль над кешуванням на стороні сервера залежить від вашого хостинг-провайдера. Одні дозволяють керувати таким кешем, а інші ні. Кеш на стороні сервера не керується через WordPress. Іноді цими настройками можна керувати за допомогою файлу .htaccess. Деякі сервери надають просте обхідне рішення для цілей тестування, для цього потрібно додати /?nocache=1
в кінець URL потрібної сторінки сайту. На кожному хостингу свої правила, тому ознайомтеся з їх документацією.
Багато сайтів використовують тип кеша, який називається зворотним проксі. Зворотний проксі-сервер – це сервер, який витягує ресурси від імені клієнта і потім повертає їх клієнту, ніби вони прийшли з проксі-сервера, створюючи захист для інфраструктури.
Якщо ви використовуєте зворотний HTTP проксі-сервер, такий як Varnish, кешована версія вашого сайту буде зберігатися на невеликий період часу. Цей період закінчення терміну дії кешу налаштовується в опціях вашого провайдера.
Якщо ви використовуєте CDN, процес очищення кеша в основному однаковий як і для серверів. Правда для кожної мережі доставки контенту, а також в залежності від налаштувань сервера, процес очищення кеша може варіюватися. Знову ж таки, ознайомтеся з документацією свого провайдера.
За допомогою очищення кеша ви зможете вирішити поширену помилку, коли ви не бачите на сайті свої правки і зміни. Використовуючи методи, які ми розглянули сьогодні, ви зможете очистити кеш в браузері, кеш плагінів або сервера і утримувати свій сайт в актуальному стані.
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
Отримання прав водія категорії C відкриває двері до професійної діяльності, пов'язаної з керуванням вантажними автомобілями.…