Постійна і зосереджена практика – один з кращих способів вивчити і освоїти нову навичку. Легендарний актор і майстер бойових мистецтв Брюс Лі (1940-1973) використовував цей підхід для досягнення великих результатів у відточуванні своїх навичок. Техніка Лі – це поглиблена практика. Як одного разу висловився Брюс Лі з цього приводу:
«Я не боюся людини, яка відпрацьовувала 10 тис. ударів. Я боюся людини, яка тренувала один удар 10 тис. разів»
Представляємо вашій увазі основні способи освоєння нових умінь за методикою Брюса Лі.
Хоча Лі народився в Сполучених Штатах, він провів більшу частину свого раннього дитинства в Гонконзі. Через велику кількість відмінностей між цими двома країнами, після повернення в США в юнацькому віці, Брюс Лі спочатку зіштовхуються з деякими труднощами. Щоб розвинути свої навички в мистецтві, Лі вступив до Вашингтонського університету (хоча йому і довелося працювати офіціантом, щоб платити за навчання). Таке рішення дозволило Брюсу закласти міцну основу для його майбутньої акторської кар’єри.
Застосуйте це вміння до своєї кар’єри, шукайте нові умови, в яких ви можете кинути собі виклик для подальшого зростання. Можливо, є новий проект, до якого ви можете приєднатися? Можливо, вам потрібно осягнути нові побічні навички для подальшого кар’єрного зростання? Розширюйте свій практичний досвід і вирішуйте нові завдання.
Відданість Брюса Лі навчанню бойовим мистецтвам добре відома. Його навчання почалося в підлітковому віці і тривало протягом всієї його кар’єри. Перш ніж він почав реалізовувати нововведення і створювати щось своє, Лі багато років направляв всі свої зусилля на вивчення основних технік та методик.
Ви можете застосувати такий підхід в своїй кар’єрі двома способами:
Починаючи з 1959 року, Брюс Лі викладав студентам бойові мистецтва. Навчаючи своїм методикам, він сам навчився новому. Він навчився розглядати свої навички і методи як систему і передавати її іншим. Ви можете поділитися своїми технічними знаннями з іншими, або ж досліджувати нові шляхи.
Знайдіть спосіб ділитися своїми знаннями з іншими фахівцями (або нефахівцями), використовуйте метод мозкового штурму, пишіть про свої ідеї, — і вас чекатимуть більш глибокі рівні знань у вашій сфері.
Прагнення Брюса Лі поліпшити свої навички означало пошук відповідної реакції. У бойових мистецтвах відповідна реакція миттєва і її неможливо уникнути. Брюс наносив удар кулаком або удар ногою, і він міг відразу побачити результати. Секунди по тому, він міг спробувати інший удар трохи іншим способом. Гра на музичних інструментах або написання програмного коду також забезпечують практично моментальний зворотний зв’язок на ваші зусилля.
Якщо сфера вашої діяльності не належить до тих, де потрібен негайний зворотний зв’язок, спробуйте ці методи.
Якщо хочеш пізнати людину, не слухай, що про неї говорять інші, послухай, що вона говорить…
Вибачення — не означає, що ти не правий, а інша людина має рацію. Це всього…
Атмосферу паперової книги, запах свіжого чорнила і паперу, що трохи залежався, складно замінити гаджетами. Але…