Categories: Цікаве

Як освоїти нову навичку – спосіб Брюса Лі

Постійна і зосереджена практика – один з кращих способів вивчити і освоїти нову навичку. Легендарний актор і майстер бойових мистецтв Брюс Лі (1940-1973) використовував цей підхід для досягнення великих результатів у відточуванні своїх навичок. Техніка Лі – це поглиблена практика. Як одного разу висловився Брюс Лі з цього приводу:

«Я не боюся людини, яка відпрацьовувала 10 тис. ударів. Я боюся людини, яка тренувала один удар 10 тис. разів»

Представляємо вашій увазі основні способи освоєння нових умінь за методикою Брюса Лі.

 

 

  1. Шукайте нові умови для швидкого зростання

Хоча Лі народився в Сполучених Штатах, він провів більшу частину свого раннього дитинства в Гонконзі. Через велику кількість відмінностей між цими двома країнами, після повернення в США в юнацькому віці, Брюс Лі спочатку зіштовхуються з деякими труднощами. Щоб розвинути свої навички в мистецтві, Лі вступив до Вашингтонського університету (хоча йому і довелося працювати офіціантом, щоб платити за навчання). Таке рішення дозволило Брюсу закласти міцну основу для його майбутньої акторської кар’єри.

Застосуйте це вміння до своєї кар’єри, шукайте нові умови, в яких ви можете кинути собі виклик для подальшого зростання. Можливо, є новий проект, до якого ви можете приєднатися? Можливо, вам потрібно осягнути нові побічні навички для подальшого кар’єрного зростання? Розширюйте свій практичний досвід і вирішуйте нові завдання.

 

 

  1. Прагніть до навчання новим навичкам з усією віддачею

Відданість Брюса Лі навчанню бойовим мистецтвам добре відома. Його навчання почалося в підлітковому віці і тривало протягом всієї його кар’єри. Перш ніж він почав реалізовувати нововведення і створювати щось своє, Лі багато років направляв всі свої зусилля на вивчення основних технік та методик.

Ви можете застосувати такий підхід в своїй кар’єрі двома способами:

  • Вивчайте нове і працюйте над своїм «чорним поясом»: продовжуйте вчитися і працюйте над більш поглибленими знаннями в своїй сфері. Наприклад, якщо ваш рівень PHP-програміста Middle, шукайте нові знання, щоб стати Senior. Будьте амбітні.
  • Регулярно вирішуйте практичні завдання, щоб зберегти і вдосконалювати свої навички програмування: вивчаючи бойові мистецтва, Брюс Лі здійснював одні і ті ж дії знову й знову. Пошукайте способи, щоб поліпшити свої показники подібним чином. Регулярна практика робить професіонала досконалим в будь-якій сфері.

 

 

  1. Поглиблене розуміння через навчання

Починаючи з 1959 року, Брюс Лі викладав студентам бойові мистецтва. Навчаючи своїм методикам, він сам навчився новому. Він навчився розглядати свої навички і методи як систему і передавати її іншим. Ви можете поділитися своїми технічними знаннями з іншими, або ж досліджувати нові шляхи.

Знайдіть спосіб ділитися своїми знаннями з іншими фахівцями (або нефахівцями), використовуйте метод мозкового штурму, пишіть про свої ідеї, — і вас чекатимуть більш глибокі рівні знань у вашій сфері.

 

 

  1. Шукайте зворотний зв’язок (поради) для поліпшення

Прагнення Брюса Лі поліпшити свої навички означало пошук відповідної реакції. У бойових мистецтвах відповідна реакція миттєва і її неможливо уникнути. Брюс наносив удар кулаком або удар ногою, і він міг відразу побачити результати. Секунди по тому, він міг спробувати інший удар трохи іншим способом. Гра на музичних інструментах або написання програмного коду також забезпечують практично моментальний зворотний зв’язок на ваші зусилля.

Якщо сфера вашої діяльності не належить до тих, де потрібен негайний зворотний зв’язок, спробуйте ці методи.

  • По-перше, дійте по минулим зворотним зв’язкам (назвемо це практичними порадами). У якийсь момент в минулому вам давали поради про те, як поліпшити ситуацію. Можливо, ви забули використати їх. Спробуйте почати з цього, — як тільки ви це зробите, у вас буде більше шансів отримати новий зворотний зв’язок і практичні поради.
  • По-друге, задавайте уточнюючі питання про критику або негативний зворотний зв’язок. Зворотній зв’язок марний, якщо ви не розумієте його практичного значення. Якщо зворотний зв’язок збиває вас з пантелику, попросіть роз’яснень. Спробуйте поставити запитання про те, як ви можете покращитися наступного разу.

 

Recent Posts

Що таке вита (кручена) пара та де використовується

Сьогодні, в вік високих технологій, дуже важлива швидка та ефективна передача даних. Завдяки швидкому обміну… Read More

21/01/2021

Брюс Лі

Не важливо, як повільно ти рухаєшся, головне, що ти не зупиняєшся - Брюс Лі   Read More

20/01/2021

Google Search Console – Проблема з LCP та як її вирішити

Нещодавно ми писали про нововведення в інструменті для вебмайстрів Google Search Console – Основних веб-показниках.… Read More

18/01/2021

Як змінити HTML код вбудованих елементів WP oEmbed в WordPress?

Починаючи з WordPress версії 2.9 в двигун була додана підтримка oEmbed – формат простого API,… Read More

16/01/2021

Багатофункціональний пристрій коверлок: ключові особливості

Існує багато різновидів швейного обладнання, які відкривають великі можливості для вдосконалення навичок. Один з найскладніших… Read More

15/01/2021

Як зробити відкладене завантаження для HTML, iframe і вбудованого відео

Ліниве (або відкладене) завантаження (Lazy loading) – це популярний метод асинхронного звернення до адреси ресурсу,… Read More

13/01/2021