Фріланс – це можливість спокійно і розмірено працювати вдома, не звертаючи увагу на навколишній простір, шторми на ринку праці і скорочення офісних співробітників. Люди займаються бізнесом де завгодно. Але його можна побудувати і в віддаленому форматі, про що ми сьогодні поговоримо. А якщо ви не знаєте, як фільтрувати «поганих» клієнтів, і як правильно працювати з замовниками, матеріал з корисним контентом можна прочитати тут.
Одна з принад фрілансу в тому, що цим може займатися будь-яка людина в будь-якій точці земної кулі. Так, є певні політичні, економічні і територіальні обмеження, але в переважній більшості всі рівні і вільні вибирати. Закарпаття тут не виняток.
На біржах, по типу цієї, і онлайн-ринку вакансій маса пропозицій від замовників не тільки з України, а й з Європи. Можна підібрати підходящий варіант, влаштуватися на роботу, виконувати замовлення, і отримувати оплату попроектно або декілька раз на місяць. Зараз на ринку актуальні такі професії:
Тому для початку визначте ту область, де ви компетентні, можете працювати і виконувати поставлені завдання.
Якщо ви на Закарпатті думаєте: «Так, а що мені потрібно, щоб стати фрілансером?», то зараз поговоримо про це докладніше.
Потрібно думати про своє майбутнє, перебуваючи в сьогоденні. Тому для стабільної роботи фрілансером важливо накопичити фінансову подушку. Це дасть вам можливість працювати в своє задоволення, напрацьовувати досвід і портфоліо, поки не буде дійсно вигідного і прибуткового проекта. Прорахуйте, скільки і на що ви витрачаєте щомісяця, і накопичить стільки коштів, щоб прожити півроку безбідно і не в нужді.
Перед початком роботи фрілансером, важливо забезпечити себе якісним інтернетом, а також комп’ютером чи ноутбуком. Залежно від специфіки, можуть знадобитися веб-камера і гарнітура.
Для роботи потрібне офісне ПО, або графічні редактори, додатки для розробки алгоритмів.
Не менш важливо забезпечити і побут навколо. Це дуже важливо для фрілансера, так як він працює вдома. Подбайте про те, щоб на робочому місці не було сильного шумового забруднення. Придбайте м’які меблі і якісний стіл, адже їх віддалений працівник використовуватиме щодня протягом місяців і років.
Останній момент – створити акаунти на біржах фріланса, групах у ВК, і тематичних майданчиках. Не обов’язково відразу хапатися за будь-які проекти, але періодично моніторити перелік заявок все ж потрібно.
Працювати фрілансером можна з будь-якої точки світу, і Закарпаття нічим не гірше тропічного острова або галасливого мегаполісу. Навпаки, чисте гірське повітря, хороший клімат і великі можливості для самореалізації. Кілька простих кроків, і перспективи привітно відкривають свої двері.
Якщо хочеш пізнати людину, не слухай, що про неї говорять інші, послухай, що вона говорить…
Вибачення — не означає, що ти не правий, а інша людина має рацію. Це всього…
Атмосферу паперової книги, запах свіжого чорнила і паперу, що трохи залежався, складно замінити гаджетами. Але…