Найнеприємніше при роботі з сайтом – це помилки, часто незрозумілі. Наприклад, така помилка як 502 Bad Gateway (помилка шлюзу), має багато потенційних причин. Відповідно, для вирішення цієї помилки потрібно буде спробувати кілька рішень, перш ніж зможете знайти правильне.
У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, що таке помилка сервера 502 Bad Gateway та ймовірні причини її виникнення, а також розглянемо рішення щодо усунення цієї проблеми.
Помилка шлюзу (відповідь сервера 502 Bad Gateway) говорить нам про те, що існує проблема з використовуваним сервером. До речі, за посиланням ви можете ознайомитися з переліком помилок сервера.
Коли ви відвідуєте будь-який сайт, ваш браузер відправляє один або кілька запитів на сервер, на якому розміщений цей сайт. Якщо все працює правильно, цей сервер відправить назад інформацію, запитану вашим браузером, і тоді сайт нормально завантажиться. З іншого боку, якщо виникає помилка, тоді сервер відправляє назад «погану» відповідь. Це може означати, що час з’єднання минув або виникли інші проблеми на сервері.
Зв’язок між вашим браузером та більшістю сайтів може бути не таким простим. Наприклад, запит вашого браузера може бути перенаправлений через проксі-сервер, перш ніж він потрапить на реальний хост, що ускладнює процес визначення проблеми. Багато сайтів також використовують кілька серверів, що ще більше ускладнює ситуацію, оскільки будь-який з них може бути причиною помилки 502 Поганий Шлюз.
Є кілька потенційних причин для цієї конкретної помилки:
Якщо проблема пов’язана з сервером, вам, можливо, не потрібно робити ніяких дій. У цих випадках ваш хостинг-провайдер зазвичай швидко сам усуне цю проблему.
Також вам не завадить провести діагностику сайту і, при наявності помилки, власноруч усунути її на своєму сайті.
На самому початку рекомендується виконати один швидкий тест, який визначить те, чи відповідає нормально ваш сервер. Спробуйте запустити traceroute
, щоб побачити доступність вашого сервера. Traceroute – це інструмент діагностики мережі, який відображає маршрут, пройдений пакетами через всю мережу, і вимірює будь-які затримки при передачі.
Для запуску traceroute
виконайте наступні кроки (Windows OS):
cmd
і натисніть Enter.tracert {ДОМЕН}.com
{ДОМЕН}.com
на домен потрібного сайту і натисніть Enter.
Для операційних систем Linux і Mac OS потрібно набрати команду traceroute
.
Більше інформації про роботу з Консоллю ви знайдете тут.
Вам також слід спробувати скинути налаштування маршрутизатора і перевірити налаштування системи доменних імен (DNS). Це основні виправлення, які іноді можуть усунути 502 помилку. Якщо це не допомагає, ви можете використовувати наступні кроки.
502 помилка може проявлятися при спробі доступу до сайту, навіть якщо проблема була вирішена. Це часто відбувається через кеш в браузері.
Спробуйте просте перезавантаження сайту: кілька разів натисніть в браузері поєднання клавіш Ctrl+F5
. Ця команда змушує ваш браузер перезавантажити сайт без використання кешу. Якщо у вас Mac OS, тоді використовуйте команду Cmd+Ctrl+R
.
Якщо дана процедура вам не допомогла, вам слід вручну очистити кеш браузера. Натисніть клавіші Ctrl+Shift+Delete
, а потім Ок. Врахуйте, що ця дія видалить історію відвіданих сторінок і, можливо, збережені паролі в браузері.
Після цього спробуйте перезавантажити ваш сайт ще раз. Якщо помилка не зникне, переходьте до наступного пункту.
Раніше ми згадували, що запити вашого браузера іноді можуть перенаправлятися через зворотний проксі-сервер. Іншими словами, використання проксі-сервера створює посередника між браузером користувача та сервером сайту.
Деякі служби, такі як мережі доставки контенту (CDN), використовують технологію зворотного проксі-сервера для максимально ефективної маршрутизації вхідного трафіку. Однак іноді цей додатковий посередник може створювати проблеми при спробі підключення до основного сервера сайту. Коли це відбувається, ваші відвідувачі (і ви) можуть зіткнутися з 502 помилкою сервера.
Досить легко перевірити, чи є CDN причиною цієї проблеми. Все, що вам потрібно зробити, це тимчасово відключити службу, а потім перевірити, чи правильно завантажується ваш сайт без неї.
Тепер, коли ви спробуєте отримати доступ до вашого сайту, його основний сервер відповість на запит без посередників. Якщо помилка 502 зникла, ймовірно, джерелом проблеми була CDN. У більшості випадків вам просто потрібно почекати деякий час, перш ніж знову включити службу. Звичайно, обов’язково перевірте після цього, що помилка не повторюється.
Якщо CDN не є проблемою, є ще одне рішення, яке ви можете спробувати.
До цього ми розглянули три можливих причини 502 помилки: ваш сервер, ваш браузер і проміжні служби, такі як CDN. Є ще один варіант – це проблема на вашому сайті. Зокрема, один з ваших плагінів або тем може намагатися виконати скрипт, який ваш сервер не може правильно обробити. Це може призвести до помилки 502.
Спробуйте деактивувати свою поточну тему і тимчасово переключитися на стандартну тему WordPress, щоб подивитися, чи усуне це помилку.
Якщо це не вирішило проблеми, спробуйте деактивувати всі плагіни, а потім по черзі їх активувати, щоб виявити винуватця. Якщо плагін, який ви тільки що деактивували, викликав помилку 502, ваш сайт повинен завантажуватися правильно. Також не забувайте про завантаження сайту без кеша (поєднання клавіш Ctrl+F5
).
Якщо один з ваших плагінів викликає помилку 502, для початку деактивуйте його. Якщо плагін застарів, ви можете спробувати оновити його, щоб подивитися, чи вирішить це проблему. Якщо ж ні, тоді вам потрібно знайти заміну проблемному плагіну.
Якщо ви зіткнулися з помилкою сервера 502 Bad Gateway (помилка шлюзу) на своєму сайті, і вона не зникає після нетривалого часу то, швидше за все, проблема на вашому боці. В цьому випадку вам слід спробувати такі кроки:
Ви коли-небудь стикалися з цією помилкою на своєму сайті? Поділіться своїм досвідом з нами в розділі коментарів нижче.
Спасибі, що читаєте нас!
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
Отримання прав водія категорії C відкриває двері до професійної діяльності, пов'язаної з керуванням вантажними автомобілями.…