Є маса причин для того, щоб зайнятися поліпшенням і збільшенням швидкості завантаження сайту на WordPress (та й не тільки на ньому). Основна причина – це задоволені відвідувачі сайту. Серед інших важливих причин наступні:
Щоб почати збільшувати швидкість завантаження сайту, для початку варто перевірити її поточний стан. Оптимальний інструмент для цього – Google Insights PageSpeed Tool.
Вводите в рядок адресу свого (або чужого) сайту і оцінюєте результат.
Кожен виклик файла, що йде з HTML-сторінкою (CSS, картинки і JavaScript), робить HTTP-запит до сервера, або, іншими словами: чим більше CSS і JavaScript файлів у вас завантажується на сторінці, тим повільніше буде завантажуватися сайт. Це головний пріоритет оптимізації швидкості сайту.
Якщо ваш шаблон використовує багато дрібної графіки, об’єднайте її за допомогою CSS-спрайтів (один графічний файл, що поєднує кілька дрібних).
Активуйте стистення і кешування в браузері користувача за допомогою файлу .htaccess.
Цей метод повинен прискорити ваш сайт, якщо він ще не активований.
Додайте наступний код в файл .htaccess в кореневій директорії вашого сайту на сервері.
### Активуємо стиснення ### AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain AddOutputFilterByType DEFLATE text/html AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml AddOutputFilterByType DEFLATE text/css AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
### Активуємо кешування в браузері ### ExpiresActive On ExpiresDefault "access plus 1 month" ExpiresByType text/html "access plus 1 month" ExpiresByType image/gif "access plus 1 month" ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month" ExpiresByType image/png "access plus 1 month" ExpiresByType text/css "access plus 1 month" ExpiresByType text/javascript "access plus 1 week" ExpiresByType application/x-javascript "access plus 1 month" ExpiresByType text/xml "access plus 1 week"
У попередньому пункті ми «попросили» кешувати файли на стороні користувача (тобто на його комп’ютері). Але й сам сайт повинен бути закешований (тобто на сервері). Спробуйте скористатися плагіном кешування Cachify (для WordPress), який зберігає на сервері динамічні PHP сторінки в статичних HTML-сторінках. Такі сторінки браузер завантажує швидше, оскільки в них не задіюється обробник PHP-коду.
Мінус плагіна в тому, що він не працює з CDN, якщо у вас він налаштований – вам краще скористатися іншими плагінами, наприклад WP Super Cache або W3 Total Cache.
На початку статті ми вже згадували, що зменшення HTTP-запитів добре позначається на швидкості завантаження сайту. Якщо ви хочете ефективно об’єднати і стиснути JavaScript і CSS файли, скористайтеся відмінним плагіном для WordPress – Autoptimize. Він забезпечує істотний приріст швидкості завантаження і продуктивності.
Без плагінів WordPress працює швидко, але без плагінів WordPress втрачає весь свій багатий функціонал. Тому, вам доведеться використовувати тільки дійсно необхідні плагіни, а повільні або неактивні – видалити.
Якщо ви знаєте інші способи покращення швидкості завантаження сайта на ВордПрес – поділіться думками в коментарях.
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
View Comments
Дякую, код допоміг пришвидшити сайт мало не на 15%
Дуже приємно це чути, дякуємо!