Категорії: Технології

Які безкоштовні конструктори сайтів будуть кращими для розробки сайту?

Веб-майстрам початківцям буває складно обрати конструктор сайтів, який би повністю влаштував їх по співвідношенню зручності використання й можливостей в рамках безкоштовного тарифу. Адже далеко не кожен онлайн-проект є комерційним і далеко не у кожного користувача конструкторів є додаткові фінансові кошти для інвестицій в сайт. Тому невипадково в заголовок цього матеріалу винесено питання – які безкоштовні конструктори сайтів будуть кращими для розробки сайту?

Важливо! Більшість конструкторів сайтів надають базовий безкоштовний тариф як спосіб продемонструвати можливості системи. Деякі ж майданчики йдуть на хитрощі: пропонують створити сайт безкоштовно. Але ось викласти його також безкоштовно вже не вийде і доведеться або відмовлятися від напрацювання, або вносити оплату. Природно, подібні майданчики в наш ТОП не включені з цілком очевидних причин.

 

 

ТОП-8 безкоштовних конструкторів сайтів для розробки

Як не дивно, але серед десятків і навіть сотень конструкторів сайтів складно виділити 1-2 майданчика, оскільки більшість сервісів по-своєму добрі. Проте, представлений ТОП-8 допоможе початківцю веб-майстру вибрати кращий конструктор сайтів за безкоштовними можливостям розробки. Також будуть вказані і обмеження, які накладає платформа на безкоштовний тариф.

 

uCoz

Безкоштовний конструктор сайтів – uCoz

Першим по праву розглянемо майданчик uCoz, як один з найбільш «старих», популярних і затребуваних серед жителів країн СНД. Його перевага – максимальна функціональність на безкоштовному тарифі. Розробнику пропонується:

 • повний доступ до модулів конструктора – «Новини», «Блог», «Відео» і деякі інші;
 • можливість безкоштовного підключення власного домену – виду <site>.<domain> (так, це другий рівень, а не третій, як у інших);
 • доступ до безкоштовних шаблонів і дизайнів;
 • необмежений доступ до HTML-коду створюваного сайту з можливістю редагування CSS;
 • при цьому шаблони можна зробити самостійно і завантажити в систему, у вас буде повний доступ до HTML-коду, CSS-стилів і JS-скриптів;
 • підтримка JS;
 • модульна структура платформи, аналогічна плагінам в класичних двигунах – ви можете підключити хоч все відразу, а можете вибрати тільки найнеобхідніші;
 • SEO-можливості, включаючи обмежений SEO-модуль uCoz;
 • техпідтримка через стандартну систему тікетів.

Такий набір функцій мають лише обмежена кількість конструкторів. Плюс, розробники пропонують спеціалізований сервіс для малого бізнесу – uKit. Останній розрахований на інші завдання, тому істотно відрізняється від прабатька (і він не безкоштовний):

 • дуже простий і зручний онлайн-конструктор, в якому будь-яку сторінку можна зібрати з готових блоків (ніякого коду, що ідеально для новачків і непрофесіоналів);
 • сотні тематичних шаблонів з готовим наповненням – вибирай будь-який, міняй контакти на свої і працюй;
 • безлімітний хостинг і необмежена кількість сторінок;
 • повна або часткова автоматизація багатьох завдань з супроводу сайту – ведення реклами, інтеграція аналітики, перевірка готовності до SEO і навіть додавання в панель вебмастера.

Обидві платформи підходять для швидкого старту з типовими проектами. У uCoz – максимальна функціональність серед безкоштовних конструкторів загальної спрямованості, а uKit – це легкий старт для малого бізнесу. Безкоштовний тариф uCoz підтримує інтеграцію сторонніх сервісів, включаючи і ті, які дозволяють монетизувати власний сайт. Але безкоштовний тариф має ряд обмежень, найпомітніші з яких – урізаний SEO-модуль, малий обсяг дискового простору на сервері (400 МБ) і нав’язлива реклама, нерідко 18+. Проте, саме uCoz відрізняється максимальною функціональністю на безкоштовному тарифі.

 

Nethouse

Безкоштовний конструктор сайтів – Nethouse

Непогана альтернатива безкоштовному тарифу uCoz буде аналогічна пропозиція від конструктора сайтів Nethouse. На відміну від універсального «Юкоз», «Нетхаус» пропонує спеціалізовані рішення для eCommerce. І навіть на безкоштовному тарифі доступний відмінний функціонал:

 • доступ до готовими шаблонами, які легко кастомізувати для додання сайту більшої індивідуальності;
 • підтримка віджетів і зовнішніх додатків;
 • інтеграція сторонніх CRM, систем обліку, доставки і чат-підтримки.

 

Але у нетхаус вкрай убогий «арсенал» таких «мастхев», як редагування HTML, що накладає певні обмеження на веб-майстрів через неможливість реалізації належного функціоналу. Також на безкоштовному тарифі можна завантажити всього 5 товарів і 20 фото. З іншого ж боку, тільки Nethouse пропонує безкоштовний сертифікат SSL, навіть якщо сайт має URL виду <site>.nethouse.ua.

 

Wix

Безкоштовний конструктор сайтів – Wix

Зрозуміло, ні в якому разі не можна залишити без уваги один з найпопулярніших в світі конструкторів сайтів Wix. На відміну від uCoz, площадка пропонує майже 1/2 ГБ дискового простору, а також:

 • повний доступ до панелі управління сайтом;
 • редагування дизайну сайту без обмежень;
 • поділ мобільного і деськтопной версії дизайну сайту з можливістю окремого вибору і редагування шаблонів;
 • необмежений доступ до кліпарт, піктограм і колекції зображень Wix;
 • повний доступ до SEO-можливостям майданчики, включаючи SEO-майстра по підбору ключових слів.

 

Але, як і в Nethouse, обмежень досить багато. Найкритичніші – незручний URL виду <un>.wixsite.com/<site>, повністю закритий для редагування HTML-код створеного сайту і мала придатність для eCommerce. Так, тут реалізована маркетингова розсилка, але цього явно недостатньо для запуску електронної торгівлі. Максимум, що вийде «вичавити» з безкоштовного тарифу – проморесурс або лендінг. І всього лише для вивчення можливостей майданчика. Зате, на відміну від uCoz, реклама не настільки настирлива, а контент 18+ не рекламується.

 

1C-UMI

Безкоштовний конструктор сайтів – 1C-UMI

Розмірковуючи про специфіку конструкторів сайтів для eCommerce, варто звернути увагу на 1С-UMI. Користувачеві навіть на безкоштовному тарифі доступна вся загальна функціональність сервісу, завдяки чому вийде розгорнути повноцінний інтернет-магазин з такими додатковими модулями, як «Блог», «Новини», форми зворотного зв’язку та ін. Також підтримується:

 • доступ до SEO-налаштувань;
 • інтеграція з соціальними мережами, системами статистики від Яндекс і Google;
 • деякі віджети і сервіси;
 • інтеграція з рішеннями від 1С – одними з найпопулярніших серед підприємців і бухгалтерів;
 • впровадження сторонніх CRM.

 

Але з вибором зовнішнього вигляду у користувача буквально зв’язані руки: немає функціоналу по глибокому редагуванню дизайну, а серед запропонованих шаблонів буває нічого вибрати. Присутні обмеження і по дисковому простору (100 МБ), редагуванню вихідного коду сайту, URL. Останній отримує вид <site>.umi.ru, що невигідно для бізнесменів-початківців.

Тому повністю розроблений під потреби eCommerce проект в безкоштовному форматі не підходить для цього! Найкраще, на що придатний 1С-UMI – створення і хостинг найпростішого лендингу. Але навіщо це робити на цьому майданчику, коли є Тільда, Mozello і Wix – незрозуміло.

 

Setup

Безкоштовний конструктор сайтів – Setup

Багато хто «списав з рахунків» добре відомий сервіс Setup, який відрізняється деякою архаїкою. Проте, навіть на безкоштовному тарифі ця площадка багато в чому перевершує Wix в частині eCommerce, хоч і поступається їй за областю лендінгів і промо-ресурсів. Тут користувачеві пропонують:

 • повний набір базових модулів сервісу, включаючи доменну пошту і форми зворотного зв’язку;
 • можливість підключення власного домену 2-го рівня виду <site>.<domain>;
 • редагування доступних шаблонів;
 • доступ до SEO, включаючи можливість підключення сертифіката SSL;
 • живий чат з техпідтримкою.

 

Звучить непогано, але є жорсткі обмеження по доступному дисковому простору (100 МБ), відсутність можливості редагування HTML і використання власного JS, підтримка малої кількості фотографій… по суті, на безкоштовному тарифі можна розгорнути сайт-візитку. Причому ця візитка буде рекламувати кого завгодно, крім її вебмайстра. А ось в повній мірі Setup розкриється, на жаль, лише при оформленні платного тарифу.

 

Tilda

Безкоштовний конструктор сайтів – Tilda

Ще один чудовий конструктор – Tilda – пропонує власне бачення безкоштовного тарифу. І треба сказати, воно заслуговує на те, щоб зупинитися на ньому детальніше.

По-перше, тут реалізована блокова модель створення сайту. Тобто користувачеві досить «накидати» потрібні блоки, відредагувати їх та отримати готовий сайт. Невибагливому веб-майстру достатньо кілька годин, щоб отримати повністю готовий до запуску веб-ресурс. По-друге, блок можна створити абсолютно порожній і повністю його налаштувати. Доступне редагування зовнішнього вигляду, наповнення контейнерами тощо. По-третє, стандартні шаблони дозволяють домогтися унікального зовнішнього вигляду, що буде явним плюсом як для особистої сторінки, так і для комерційного проекту.

Також користувачеві доступні:

 • автоадаптація дизайну під різні типи пристроїв;
 • інтеграція CRM Tilda;
 • анімація на базовому і просунутому рівнях;
 • колекція зображень та іконок.

 

Звучить, на перший погляд, непогано, якби не обмеження. А їх тут достатньо: це і обмежений дисковий простір (50 МБ, якщо вірити опису тарифу на сайті «Тільди»), мізерні SEO-можливості і практично повна непридатність для eCommerce.

 

UCraft

Безкоштовний конструктор сайтів – UCraft

Якщо функціоналу запропонованих вище конструкторів сайтів явно бракує, то варто звернути увагу не сервіс UCraft. Як і у більшості популярних конструкторів сайтів, тут є безкоштовний тариф, на якому можна запустити цілком життєздатний сайт, адже «ЮКрафт» підтримує:

 • підключення домену 2-го рівня виду <site>.<domain> + SSL-сертифікат;
 • пропускну здатність, обмежену фізичними потужностями сервісу;
 • інтеграцію Google Analytics;
 • захист паролем певних сторінок сайту.

 

Тут також немає обмежень по дисковому простору, що, втім, повністю залишається незатребуваним через можливість розгорнути в рамках сайту всього 15 сторінок. Також у веб-майстра не буде підтримки Яндекс.Метрики, можливості редагування HTML і завантаження своїх JS-скриптів. Зате буде реклама сервісу безпосередньо в футері створюваного сайту. Підсумовюучи, сервіс майже ідеально підійде для розгортання простої візитівки або малосторінника «для своїх». Причому він виявиться набагато зручнішим, ніж всі перераховані вище площадки через необмежену пропускну здатність та дисковий простір.

 

Mozello

Безкоштовний конструктор сайтів – Mozello

Замикає наш ТОП конструктор сайтів Mozello, який за деякими параметрами виглядає куди краще, ніж більшість з раніше перерахованих. Його сильна сторона – широкий набір функціональних можливостей як для особистих сторінок в мережі, так і для eCommerce. Навіть в базовий безкоштовний тариф включено:

 • протокол SSL;
 • нескінченні (!) варіанти дизайну з підтримкою завантаження власного шаблону;
 • адаптивність дизайну під різні пристрої;
 • повноцінна SEO-підтримка спільно з інтеграцією Google Analitycs і Facebook Pixels;
 • можливість реалізації мультимовного сайту;
 • інтеграція створюваного сайту з соцмережами;
 • чесні 1/2 ГБ дискового простору без обмеження на вхідний/вихідний трафік;
 • прийом онлайн платежів для інтернет-магазинів по системі PayPal, готівкою або переказом на банківський рахунок.

 

Саме в Mozello реалізована нормальна функціональність безкоштовного інтернет-магазину: тут є можливість завантажити до 5 продуктів, для кожного з яких буде доступно до 5 варіантів специфікацій. Хтось скаже, що цього мало. Але, наприклад, для фермера, який торгує обмеженим набором продуктів, на перших порах буде достатньо, тим більше що розширення до необмеженого числа товарів на максимальному тарифі буде досить доступним за ціною. Додамо до цього ненав’язливу рекламу, щоб зрозуміти: Мозелла дуже навіть непогана. «Вишенька на торті» – доступний до редагування HTML-код створюваного сайту, що дозволить монетизувати ресурс.

 

 

Висновки

Люди, звертаючись до безкоштовних тарифів конструкторів сайтів, цілком природно бажають «вичавити» максимальну користь для себе. І тут на 1-е місце виходить Mozello. Але інше питання – з якою метою створюється веб-ресурс? Адже якщо потрібен мінімальний функціонал з гарним дизайном, то «попереду планети всієї» – Wix і Tilda. Якщо є бажання повчитися веб-мастерингу – то ідеальним стане Setup і UCraft. Ну а якщо цікавлять можливості eCommerce, то вибрати варто Nethouse або 1C-UMI.

А які хороші конструктори сайтів з безкоштовними тарифами використовуєте ви?

 

Share

Останні пости

Чи варто купувати MacBook Air 13 M1: стислий огляд

Макбук Ейр — культова лінійка портативних комп'ютерів від Apple. Усі пристрої відрізняються витонченим дизайном, компактним… Читати далі

28/09/2023

Просування в Інтернеті – 10 найбільш дієвих SEO тактик

Якщо ви власник веб-сайту, ви не можете дозволити собі нехтувати SEO. Окрім основ просування та… Читати далі

24/09/2023

Які товари найбільш маржинальні

Високомаржинальні товари – це та категорія, яка забезпечує підприємству найвищий рівень прибутку через значну різницю… Читати далі

21/09/2023

Як працює рішення SD-WAN: Основи технології та сфери застосування

У сучасному світі, де бізнеси намагаються вдосконалити свої мережі та забезпечити безперервний доступ до додатків… Читати далі

15/09/2023

Які строки варто прописати у договорі про розробку програмного забезпечення, щоб зробити процес роботи комфортним та передбачуваним?

Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між… Читати далі

31/08/2023

Комп’ютер: недорогий і функціональний водночас

Важко уявити собі роботу, розваги, спілкування та дозвілля без комп'ютера. Він допомагає у різних сферах… Читати далі

30/08/2023