Незамінним пристроєм при відключенні гарячої води є бойлер для кухні, що дозволяє з комфортом мити посуд і займатися іншими домашніми справами. Пропонуємо вам розглянути основні види нагрівачів, їх особливості, плюси та мінуси.
Чому варто придивитися до невеликих пристроїв:
На ринку представлені сотні моделей, що відрізняються один від одного розмірами, функціоналом, ціною, конструктивними особливостями, зовнішнім виглядом. Залежно від використовуваного джерела енергії виділяють електричне обладнання, газові, непрямого нагріву і комбіновані. За принципом роботи водонагрівачі діляться на проточні та накопичувальні. Оптимальним рішенням для кухні стане придбання електричного або газового приладу будь-якого типу.
Перевага електричних бойлерів полягає в тому, що вони працюють повсюдно (на відміну від газових нагрівачів, які вимагають наявності газопостачання та димоходу). Такі пристрої мають значні розміри і вагу, що може викликати складності під час встановлення. Проте не вимагається введення в експлуатацію та отримання дозволів для підключення до електромережі. За принципом роботи водонагрівачі діляться на дві групи: проточні та накопичувальні. Розглянемо докладніше обидва варіанти.
Проточні водонагрівачі вважаються кращими для кухні. Вони не мають великих резервуарів, оскільки нагрів води здійснюється безпосередньо перед подачею в змішувач. Такі пристрої мають компактні розміри і обслуговують, як правило, одну точку водорозбору. Тому, якщо ви захочете поставити нагрівач ще й в ванну кімнату, доведеться купувати додатковий пристрій.
Переваги проточних моделей:
Недоліки:
Принцип роботи накопичувальних бойлерів зашифрований в назві. Такі прилади накопичують холодну воду в резервуарі, а потім підігрівають до потрібної температури. За це відповідає розташований всередині бака ТЕН – трубчастий електронагрівач. Накопичувальні пристрої володіють більш солідними габаритами, тому встановити їх на маленькій кухні може бути проблематично. Наприклад, водонагрівач на 20л навряд чи підійде для хрущовки або крихітної студії. Виняток – моделі з горизонтальним розташуванням бака. Їх можна вписати в будь-який простір, наприклад, встановити над кухонними шафами або дверним прорізом.
Плюси накопичувальних виробів:
Мінуси:
Газові пристрої також бувають проточними і накопичувальними. Відрізняється лише джерело використовуваної енергії. У цьому випадку ним виступає газ – доступне і доволі недороге паливо. Складність встановлення газового нагрівача (колонки) полягає в необхідності врахування вимог пожежної безпеки, облаштування димаря або виведення коаксіальної труби, оформлення документів, узгодження підключення до газової магістралі з відповідними інстанціями. Це коштує дорого, але в процесі використання витрати окуповуються.
Підбираючи водонагрівач на кухню, потрібно враховувати розміри приміщення, наявність вільного простору над раковиною і під стелею, доступні джерела енергії, витрату води і т.д. Для маленької квартири відмінно підійде проточний бойлер, для просторої – накопичувальний.
Що стосується джерела енергії, то тут все індивідуально. Найчастіше на кухнях використовуються електричні моделі. Газові доцільно ставити при великому споживанні води і наявності старої електропроводки, яка нездатна витримувати високе навантаження.
Зручність експлуатації бойлера багато в чому залежить від виробника. Тож купуйте техніку перевірених брендів – надійну, довговічну, з широкими функціональними можливостями.
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…
Отримання прав водія категорії C відкриває двері до професійної діяльності, пов'язаної з керуванням вантажними автомобілями.…