Categories: Технології

10 методів ефективного керування часом для розробників

Для розробників вміння керувати часом є дуже важливим навиком. Звичайно, з його допомогою проекти не будуть чарівним чином завершуватися самостійно, але він дозволить відновити контроль над робочим графіком і працювати більш ефективно.

У цій статті ми розглянемо десять методів управління часом, які дуже ефективні. Надайте своїй продуктивності великий імпульс!

 

 

 1. Створіть список справ

Ви, можливо, втомилися читати про чудесні здібності списків To-Do, але проста істина заключається в тому, що вони працюють.

Люди схильні зупинятися на незавершених завданнях – психологи посилаються на це як на ефект Зейгарника, а це, в свою чергу, може завдати шкоди продуктивності. Списки справ роблять завдання добре спланованими і допомагають вам вирішувати їх одне за одним.

Дуже важливим є відстеження часу, витраченого на виконання завдання і в мережі Інтернет можна знайти багато доступних варіантів для цього.

 

 

 1. Пріоритет

Список – це ніщо без структури і пріоритету, тому почніть з виділення трьох головних елементів, яких ви хочете досягти, і приступайте до їх реалізації.

Після того, як ви закінчите роботу з трьома головними пунктами, оцініть завдання, що залишились, і знову розставте пріоритети.

 

 

 1. Не відволікайтеся

Це легше сказати, ніж зробити. У розробників комп’ютери під рукою практично цілодобово. Якщо ви не за робочим столом, то на ваш телефон приходять оповіщення з електронної пошти і соціальних мереж (Facebook, Twitter, Instagram і т.п.), які також відволікають.

Самі того не помічаючи, ми витрачаємо багато часу на абсолютно не потрібну інформацію. Хвилини, проведені в віртуальному світі, складаються в години, дні і тижні. Отже, як ви можете впоратися зі спокусою? Краще рішення – просто повністю прибрати все, що відволікає. Звичайно, це дуже складно, тому як мінімум потрібно обмежити цей час до години в день для соціальних мереж.

Існують також спеціальні інструменти, які вам в цьому допоможуть (наприклад, StayFocusd в браузері Chrome або LeechBlock в браузері Firefox).

 

 

 1. Встановити невеликі досяжні цілі

Розробники зазвичай мають десятки, якщо не сотні, завдань для завершення в будь-якому заданому проекті, від невеликих і простих до потенційно великих і складних.

Ваші списки повинні бути максимально короткими, оскільки занадто великі списки заважають сфокусуватися на найважливішому.

З урахуванням вищевикладеного, потрібно розбивати великі завдання на більш керовані частини. Ставлячи перед собою невеликі досяжні цілі, ви можете вести більш докладний звіт про свій прогрес і уникати переповнення величезною кількістю матеріалу.

Техніка Помодоро – популярна система управління часом, натхненна ідеєю невеликих досяжних цілей. Вона, по суті, полягає в тому, щоб розбити ваш робочий час на 25-хвилинні шматки, а регулярні п’ятихвилинні перерви дозволять вам швидко очистити розум.

 

 

 1. Не піддавайтеся багатозадачності

В кінцевому підсумку спроба одразу виконати кілька завдань буде коштувати вам більше часу, ніж ви витратили б просто на те, щоб зайнятися кожною справою по черзі. Приділіть час кожному питанню окремо, і це заощадить ваш час.

 

 

 1. Дотримуйтесь розкладу

Тривалість роботи може варіюватися в залежності від розкладу. Деякі з найпродуктивніших людей, яких я знаю, просто працюють, коли вони відчувають себе найбільш продуктивними. Наявність певних блоків часу, виділених для роботи, допомагає полегшити багато головного болю. Це особливо вірно, якщо ви є фріланс-розробником, оскільки ваша робота, ймовірно, тягне за собою постійний контакт з клієнтами, які звикли до жорстких графіків та крайніх термінів. Експериментуйте з графіками: знайдіть те, що найкраще підходить для вас, і дотримуйтеся плану.

 

 

 1. План на випадок надзвичайної ситуації

Незважаючи на всі ваші ретельні планування та розставляння пріоритетів, навіть найкращі схеми можуть похитнутися. Це удвічі вірно, якщо ви – веб-розробник. У якийсь момент практично у всіх проектах щось перестане працювати, як передбачалося, і вам доведеться присвятити час усунення неполадок і пожежогасінню. Важливий момент – завжди залишати собі простір, тобто час для маневру з самого початку при плануванні проектів.

 

 

 1. Постійно перевіряйте свою продуктивність

Отже, погляньте на те, що ви зробили останнім часом, і запитайте себе: «Чи можу я зробити краще?» Це не складно проаналізувати, якщо ви реєстрували час, який вам знадобився для рішення кожної задачі в вашому списку. Категоризація цих завдань повинна бути відносно простою, і час аналізу загальної картини потенційно дуже цінний. Ви зможете швидко виявити вразливі місця і повторювані проблеми і приступити до вживання заходів по їх усуненню. Постійний, ітеративний огляд такого роду є ключем до управління часом в довгостроковій перспективі.

 

 

 1. Знайте свої ліміти

Коли ви тільки починаєте працювати, природно думати, що ви можете взяти в два рази більше роботи, ніж отой хлопець, і закінчити все раніше – ви ж такі класні у своїй справі. Однак ваш час не повинен бути так вільно розтрачений; час – це один з ваших найцінніших ресурсів. Зрештою, ви не зможете встигати ні в які крайні терміни, якщо постійно перевтомлюєтеся. Це підводить нас до нашого фінального пункту…

 

 

 1. Подбайте про себе

Робота протягом всього дня, з дня на день, може привести вас до виснаження, яке погубить загальну продуктивність в довгостроковій перспективі. Ви просто біжите, щоб стояти на місці. Тому, потрібно дати собі деякий простір, щоб час від часу розслаблятися.

 

 

 

Короткий висновок:

Використовуючи методи, які ми розглянули в цій статті, ви зможете краще контролювати свій час і ефективно планувати майбутнє.

 

Отже, наші рекомендації:

 • створіть список справ;
 • обмежте відволікаючі фактори під час роботи до мінімуму;
 • заплануйте невеликі досяжні цілі;
 • не беріться за занадто багато завдань одночасно;
 • визначте графік, який працює для вас, і дотримуйтеся його.

 

Ми б хотіли почути, як ви керуєте своїм часом під час роботи. Поділіться з нами своїми рекомендаціями та порадами в коментарях нижче!

 

This post was last modified on 23/03/2018 19:23

Останні пости

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024

Іммануїл Кант

Sapere aude! Май мужність користуватися власним розумом! Іммануїл Кант  

22/06/2024