Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
10 методів ефективного керування часом для розробників
Опубліковано

10 методів ефективного керування часом для розробників

 

 

Для розробників вміння керувати часом є дуже важливим навиком. Звичайно, з його допомогою проекти не будуть чарівним чином завершуватися самостійно, але він дозволить відновити контроль над робочим графіком і працювати більш ефективно.

У цій статті ми розглянемо десять методів управління часом, які дуже ефективні. Надайте своїй продуктивності великий імпульс!

 

 

 1. Створіть список справ

Ви, можливо, втомилися читати про чудесні здібності списків To-Do, але проста істина заключається в тому, що вони працюють.

Люди схильні зупинятися на незавершених завданнях – психологи посилаються на це як на ефект Зейгарника, а це, в свою чергу, може завдати шкоди продуктивності. Списки справ роблять завдання добре спланованими і допомагають вам вирішувати їх одне за одним.

Дуже важливим є відстеження часу, витраченого на виконання завдання і в мережі Інтернет можна знайти багато доступних варіантів для цього.

 

 

 1. Пріоритет

Список – це ніщо без структури і пріоритету, тому почніть з виділення трьох головних елементів, яких ви хочете досягти, і приступайте до їх реалізації.

Після того, як ви закінчите роботу з трьома головними пунктами, оцініть завдання, що залишились, і знову розставте пріоритети.

 

 

 1. Не відволікайтеся

Це легше сказати, ніж зробити. У розробників комп’ютери під рукою практично цілодобово. Якщо ви не за робочим столом, то на ваш телефон приходять оповіщення з електронної пошти і соціальних мереж (Facebook, Twitter, Instagram і т.п.), які також відволікають.

Самі того не помічаючи, ми витрачаємо багато часу на абсолютно не потрібну інформацію. Хвилини, проведені в віртуальному світі, складаються в години, дні і тижні. Отже, як ви можете впоратися зі спокусою? Краще рішення – просто повністю прибрати все, що відволікає. Звичайно, це дуже складно, тому як мінімум потрібно обмежити цей час до години в день для соціальних мереж.

Існують також спеціальні інструменти, які вам в цьому допоможуть (наприклад, StayFocusd в браузері Chrome або LeechBlock в браузері Firefox).

 

 

 1. Встановити невеликі досяжні цілі

Розробники зазвичай мають десятки, якщо не сотні, завдань для завершення в будь-якому заданому проекті, від невеликих і простих до потенційно великих і складних.

Ваші списки повинні бути максимально короткими, оскільки занадто великі списки заважають сфокусуватися на найважливішому.

З урахуванням вищевикладеного, потрібно розбивати великі завдання на більш керовані частини. Ставлячи перед собою невеликі досяжні цілі, ви можете вести більш докладний звіт про свій прогрес і уникати переповнення величезною кількістю матеріалу.

Техніка Помодоро – популярна система управління часом, натхненна ідеєю невеликих досяжних цілей. Вона, по суті, полягає в тому, щоб розбити ваш робочий час на 25-хвилинні шматки, а регулярні п’ятихвилинні перерви дозволять вам швидко очистити розум.

 

 

 1. Не піддавайтеся багатозадачності

В кінцевому підсумку спроба одразу виконати кілька завдань буде коштувати вам більше часу, ніж ви витратили б просто на те, щоб зайнятися кожною справою по черзі. Приділіть час кожному питанню окремо, і це заощадить ваш час.

 

 

 1. Дотримуйтесь розкладу

Тривалість роботи може варіюватися в залежності від розкладу. Деякі з найпродуктивніших людей, яких я знаю, просто працюють, коли вони відчувають себе найбільш продуктивними. Наявність певних блоків часу, виділених для роботи, допомагає полегшити багато головного болю. Це особливо вірно, якщо ви є фріланс-розробником, оскільки ваша робота, ймовірно, тягне за собою постійний контакт з клієнтами, які звикли до жорстких графіків та крайніх термінів. Експериментуйте з графіками: знайдіть те, що найкраще підходить для вас, і дотримуйтеся плану.

 

 

 1. План на випадок надзвичайної ситуації

Незважаючи на всі ваші ретельні планування та розставляння пріоритетів, навіть найкращі схеми можуть похитнутися. Це удвічі вірно, якщо ви – веб-розробник. У якийсь момент практично у всіх проектах щось перестане працювати, як передбачалося, і вам доведеться присвятити час усунення неполадок і пожежогасінню. Важливий момент – завжди залишати собі простір, тобто час для маневру з самого початку при плануванні проектів.

 

 

 1. Постійно перевіряйте свою продуктивність

Отже, погляньте на те, що ви зробили останнім часом, і запитайте себе: «Чи можу я зробити краще?» Це не складно проаналізувати, якщо ви реєстрували час, який вам знадобився для рішення кожної задачі в вашому списку. Категоризація цих завдань повинна бути відносно простою, і час аналізу загальної картини потенційно дуже цінний. Ви зможете швидко виявити вразливі місця і повторювані проблеми і приступити до вживання заходів по їх усуненню. Постійний, ітеративний огляд такого роду є ключем до управління часом в довгостроковій перспективі.

 

 

 1. Знайте свої ліміти

Коли ви тільки починаєте працювати, природно думати, що ви можете взяти в два рази більше роботи, ніж отой хлопець, і закінчити все раніше – ви ж такі класні у своїй справі. Однак ваш час не повинен бути так вільно розтрачений; час – це один з ваших найцінніших ресурсів. Зрештою, ви не зможете встигати ні в які крайні терміни, якщо постійно перевтомлюєтеся. Це підводить нас до нашого фінального пункту…

 

 

 1. Подбайте про себе

Робота протягом всього дня, з дня на день, може привести вас до виснаження, яке погубить загальну продуктивність в довгостроковій перспективі. Ви просто біжите, щоб стояти на місці. Тому, потрібно дати собі деякий простір, щоб час від часу розслаблятися.

 

 

 

Короткий висновок:

Використовуючи методи, які ми розглянули в цій статті, ви зможете краще контролювати свій час і ефективно планувати майбутнє.

 

Отже, наші рекомендації:

 • створіть список справ;
 • обмежте відволікаючі фактори під час роботи до мінімуму;
 • заплануйте невеликі досяжні цілі;
 • не беріться за занадто багато завдань одночасно;
 • визначте графік, який працює для вас, і дотримуйтеся його.

 

Ми б хотіли почути, як ви керуєте своїм часом під час роботи. Поділіться з нами своїми рекомендаціями та порадами в коментарях нижче!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *