Більшість людей щодня користуються Інтернетом, але повною інформацією про подробиці його появи і роботи володіють далеко не всі. Пропонуємо ознайомитися з найцікавішими фактами про глобальну мережу.
Як все починалося
Перший сайт з’явився майже 30 років тому – 6 серпня 1991 року. Він належав швейцарському ЦЕРН. Дивно, але цей сайт справно працює до цих пір.
Перший сеанс відеоспілкування з допомогою веб-камери відбувся в 1991 році в Кембриджі. Але цікаво інше: камера використовувалася, щоб транслювати те, що відбувається з кавоваркою, що стояла в сусідньому приміщенні.
Вперше поняття «веб-серфінг» згадується в 1992 році в книгах бібліотекаря і письменника Джин Армор Поллі, яка використовувала це визначення для опису принципів безпеки в сегменті онлайн-послуг.
Перша країна в світі, де законодавчо закріплене право громадян на доступ в Інтернет і захищений інтернет-трафік – Фінляндія. Закон прийнятий в 2010 році.
Південна Корея – перша країна, в якій дані інтернет-трафіку будуть передаватися через мобільну 5G мережу зі швидкістю до 20 Гбіт/с.
В роботі інтернету головне – стабільність, тому важливо вибрати надійного провайдера. Послуги фіксованого інтернету пропонують більшість всеукраїнських операторів зв’язку для дому та бізнесу.
Великі цифри
Найбільше користувачів інтернету проживає в Китаї. Щодня мережею користується близько 800 мільйонів людей, тобто майже 60% жителів країни.
Найбільше трафіку припадає на сайт Netflix. За статистикою, він генерує 15% передаваних даних.
Більше половини всього світового трафіку генерують не реальні користувачі, а боти.
Більшість користувачів намагається приховувати особисті дані в інтернеті, боячись стеження. При цьому далеко не всі цікавляться тим, які дані бачить їх інтернет-провайдер.
Інфраструктура
У Інтернета є 7 хранителів. Кожен з них володіє персональним ключем, з допомогою якого можна перезапустити глобальну мережу. Допустимих передумов для такої дії лише дві: захоплення інтернету або технологічна катастрофа.
Основа світової мережі – 300 кабелів, що з’єднують континенти по дну морів і океанів.
На онлайн-передачу і зберігання даних на серверах витрачається до 20% загальносвітової електроенергії.
Обладнання, задіяне для обслуговування Інтернету, виробляє близько 5% світового обсягу вуглекислого газу, що виділяється в атмосферу Землі.
Пошукові системи індексують більше 2 мільярдів активних сайтів. При цьому половина глобального трафіку припадає на 0,1% з них.
Співробітники Каліфорнійського університету розробили алгоритм розрахунку і визначили, що Інтернет з усією інформацією вагою близько 50г.
Інтернет знаходиться на зорі розвитку, тому найцікавіше ще попереду. Чим він здивує нас в найближчі роки – покаже час.