Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
15 фактів про мережу Інтернет
Опубліковано Оновлено: 06.03.2021

15 фактів про мережу Інтернет

 

 

Більшість людей щодня користуються Інтернетом, але повною інформацією про подробиці його появи і роботи володіють далеко не всі. Пропонуємо ознайомитися з найцікавішими фактами про глобальну мережу.

 

 

Як все починалося

 1. Перший сайт з’явився майже 30 років тому – 6 серпня 1991 року. Він належав швейцарському ЦЕРН. Дивно, але цей сайт справно працює до цих пір.
 2. Перший сеанс відеоспілкування з допомогою веб-камери відбувся в 1991 році в Кембриджі. Але цікаво інше: камера використовувалася, щоб транслювати те, що відбувається з кавоваркою, що стояла в сусідньому приміщенні.
 3. Вперше поняття «веб-серфінг» згадується в 1992 році в книгах бібліотекаря і письменника Джин Армор Поллі, яка використовувала це визначення для опису принципів безпеки в сегменті онлайн-послуг.
 4. Перша країна в світі, де законодавчо закріплене право громадян на доступ в Інтернет і захищений інтернет-трафік – Фінляндія. Закон прийнятий в 2010 році.
 5. Південна Корея – перша країна, в якій дані інтернет-трафіку будуть передаватися через мобільну 5G мережу зі швидкістю до 20 Гбіт/с.

 

В роботі інтернету головне – стабільність, тому важливо вибрати надійного провайдера. Послуги фіксованого інтернету пропонують більшість всеукраїнських операторів зв’язку для дому та бізнесу.

 

 

Великі цифри

 1. Найбільше користувачів інтернету проживає в Китаї. Щодня мережею користується близько 800 мільйонів людей, тобто майже 60% жителів країни.
 2. Найбільше трафіку припадає на сайт Netflix. За статистикою, він генерує 15% передаваних даних.
 3. Більше половини всього світового трафіку генерують не реальні користувачі, а боти.
 4. Більшість користувачів намагається приховувати особисті дані в інтернеті, боячись стеження. При цьому далеко не всі цікавляться тим, які дані бачить їх інтернет-провайдер.

 

15 фактів про мережу Інтернет
Більшість користувачів намагається приховувати особисті дані в Інтернеті, боячись стеження

 

 

Інфраструктура

 1. У Інтернета є 7 хранителів. Кожен з них володіє персональним ключем, з допомогою якого можна перезапустити глобальну мережу. Допустимих передумов для такої дії лише дві: захоплення інтернету або технологічна катастрофа.
 2. Основа світової мережі – 300 кабелів, що з’єднують континенти по дну морів і океанів.

 

15 фактів про мережу Інтернет
Основа світової мережі – 300 кабелів, що з’єднують континенти по дну морів і океанів

 

 1. На онлайн-передачу і зберігання даних на серверах витрачається до 20% загальносвітової електроенергії.
 2. Обладнання, задіяне для обслуговування Інтернету, виробляє близько 5% світового обсягу вуглекислого газу, що виділяється в атмосферу Землі.
 3. Пошукові системи індексують більше 2 мільярдів активних сайтів. При цьому половина глобального трафіку припадає на 0,1% з них.
 4. Співробітники Каліфорнійського університету розробили алгоритм розрахунку і визначили, що Інтернет з усією інформацією вагою близько 50г.

 

 

Інтернет знаходиться на зорі розвитку, тому найцікавіше ще попереду. Чим він здивує нас в найближчі роки – покаже час.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *