Categories: Здоров'я

Безпечне купання на Водохреща

Кажуть, що саме на Водохреща вода змінює свою структуру та стає цілющою. Це стосується всієї води, навіть тієї, що тече з наших кранів. Численні дослідники одночасно і підтвердили цю ідею, і спростували. Але доведеним є той факт, що вода, взята з освяченого місця саме на Водохреща, може стояти у пляшці і рік, і два, і більше, не буде псуватися і не матиме ніякого запаху. Саме святою йорданською водою лікували безліч недуг, починаючи від хвороб шлунку (пили воду натщесерце) і закінчуючи протиранням обличчя від висипів та ополіскуванням голови для зміцнення волосся.

І, звичайно, вважається, що, занурившись у відкриту водойму саме на Водохреща, людина заряджається здоров’ям та силою на весь і рік і ні в якому разу не захворіє. Однак існує ризик захворіти, пірнаючи у холодну воду на відкритому повітрі, і медики, попри загальну ейфорію щодо корисності і безпечності таких купань, щороку застерігають, а потім констатують збільшення кількості хворих з запаленнями легень, отитами, обмороженнями та переохолодженням як наслідок необережних пірнань.

Саме по собі занурення у холодну воду без підготовки є досить небезпечним випробовуванням для організму, але можна створити такі умови, щоб звести до мінімуму ризик захворіти.

Тому варто пам’ятати наступні правила безпечного занурення у воду на Водохреща:

  1. Врахуйте протипоказання.Якщо у вас вже є запальні захворювання носоглотки, отити, запалення легенів чи бронхіальна астма – однозначно пірнати не варто. Крім того, протипоказаннями до занурення є захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, глаукома, кон’юнктивіт, захворювання сечостатевої системи, шкірні захворювання.
  2. Підготовка. Необхідно заздалегідь підготувати організм до занурення у холодну воду. Для цього варто певний час загартовуватись. Бажано розпочинати загартування в теплу пору року, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість плавання чи обливання водою.
  3. Обрати місце занурення. Найкраще занурюватися у воду в спеціально обладнаних місцях, бажано не глибоких. Водойма не має бути одразу глибокою – ви маєте відчувати дно, навіть зайшовши по плечі у воду. Також не варто стрибати у воду – краще сходити з берега, або з драбинки.
  4. Одяг.Заздалегідь підготуйте сухий, просторий одяг, у який ви швидко зможете перевдягнутися після купання, а також рушник, який швидко вбере воду, і капці, у яких ви дійдете до ополонки і назад.
  5. Розминка. Перед самим зануренням варто зробити невеличку розминку, аби розігрітися і не тремтіти тоді, коли скинете одяг.
  6. Правильно занурюйтеся. Занурюватися треба поступово входячи у воду. Ні в якому разі не можна одразу з головою пірнати – за вами потім доведеться пірнути рятувальникам, якщо вони там будуть. Також варто подумати, чи взагалі варто занурюватися з головою, адже, якщо ви потім будете їхати додому громадським транспортом з мокрою головою чи добиратися додому пішки, виклик лікаря на наступний день вам гарантований.
  7. Тривалість занурення. Бути у воді варто не довше хвилини – це саме той золотий час, під час якого ви можете занурюватися без ризиків для здоров’я. Все, що більше, загрожує переохолодженням. Взимку перебування в ополонці для початківців, в залежності від температури води, триває в середньому 10–20 секунд, а для моржів зі стажем – не довше 1,5–2 хвилин.
  8. Дотримуйтесь черги занурення. Не варто заходити в воду великим скупченням людей. Коли ви входите поодинці, вас видно і можна відстежити та вчасно зреагувати, якщо раптом з вами щось станеться.
  9. Після купання. Швидко витріться рушником. На голову (не залежно від того, занурювали ви її у воду чи ні) надягнути шапку і після цього швидко одягніться. Саме тепер можна випити чогось гарячого. Краще – чаю. Алкоголь протипоказаний перед зануренням і після. Рятувальники щороку наголошують, що їхні клієнти найчастіше – це розігріті алкоголем люди, які не відчувають ні страху, ні морозу, однак від цього дія холоду не зникне.
  10. Позитивний настрій. Емоційний стан відіграє значну роль в реакціях організму на охолодження. Позитивні емоції перешкоджають виникненню негативних реакцій, організм успішніше протидіє холодному впливу, легше справляється з ним.

Купайтесь з розумом і гарного вам Водохреща!

 

Джерело: http://espreso.tv/article/2016/01/18/yak_zrobyty_zanurennya_na_vodokhrescha_bezpechnym_navit_dlya_novachka

 

This post was last modified on 20/01/2016 15:44

Останні пости

Портер: темне, міцне, народжене у Лондоні

Англійським словом porter (у перекладі носій) називають різновид пива, що з'явився в Британській столиці на…

28/05/2024

Фрідріх Ніцше

Якщо ви вирішили діяти — закрийте двері для сумнівів Фрідріх Ніцше  

26/05/2024

Стівен Кінг

Будь-яка проблема в житті — це перевірка наших можливостей Стівен Кінг  

21/05/2024

Вінстон Черчилль

Песиміст бачить труднощі у кожній можливості; оптиміст у будь-яких труднощах бачить можливості Сер Вінстон Леонард…

19/05/2024

Конфуцій

Коли вам здасться, що мета недосяжна, не змінюйте ціль — змінюйте свій план дій Конфуцій…

12/05/2024

Чарльз Дарвін

Виживає не найсильніший і не найрозумніший, а той, хто найкраще пристосовується до змін Чарльз Роберт…

11/05/2024