Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
Безпечне купання на Водохреща
Опубліковано

Безпечне купання на Водохреща

Кажуть, що саме на Водохреща вода змінює свою структуру та стає цілющою. Це стосується всієї води, навіть тієї, що тече з наших кранів. Численні дослідники одночасно і підтвердили цю ідею, і спростували. Але доведеним є той факт, що вода, взята з освяченого місця саме на Водохреща, може стояти у пляшці і рік, і два, і більше, не буде псуватися і не матиме ніякого запаху. Саме святою йорданською водою лікували безліч недуг, починаючи від хвороб шлунку (пили воду натщесерце) і закінчуючи протиранням обличчя від висипів та ополіскуванням голови для зміцнення волосся.

І, звичайно, вважається, що, занурившись у відкриту водойму саме на Водохреща, людина заряджається здоров’ям та силою на весь і рік і ні в якому разу не захворіє. Однак існує ризик захворіти, пірнаючи у холодну воду на відкритому повітрі, і медики, попри загальну ейфорію щодо корисності і безпечності таких купань, щороку застерігають, а потім констатують збільшення кількості хворих з запаленнями легень, отитами, обмороженнями та переохолодженням як наслідок необережних пірнань.

Саме по собі занурення у холодну воду без підготовки є досить небезпечним випробовуванням для організму, але можна створити такі умови, щоб звести до мінімуму ризик захворіти.

Тому варто пам’ятати наступні правила безпечного занурення у воду на Водохреща:

  1. Врахуйте протипоказання.Якщо у вас вже є запальні захворювання носоглотки, отити, запалення легенів чи бронхіальна астма – однозначно пірнати не варто. Крім того, протипоказаннями до занурення є захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, глаукома, кон’юнктивіт, захворювання сечостатевої системи, шкірні захворювання.
  2. Підготовка. Необхідно заздалегідь підготувати організм до занурення у холодну воду. Для цього варто певний час загартовуватись. Бажано розпочинати загартування в теплу пору року, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість плавання чи обливання водою.
  3. Обрати місце занурення. Найкраще занурюватися у воду в спеціально обладнаних місцях, бажано не глибоких. Водойма не має бути одразу глибокою – ви маєте відчувати дно, навіть зайшовши по плечі у воду. Також не варто стрибати у воду – краще сходити з берега, або з драбинки.
  4. Одяг.Заздалегідь підготуйте сухий, просторий одяг, у який ви швидко зможете перевдягнутися після купання, а також рушник, який швидко вбере воду, і капці, у яких ви дійдете до ополонки і назад.
  5. Розминка. Перед самим зануренням варто зробити невеличку розминку, аби розігрітися і не тремтіти тоді, коли скинете одяг.
  6. Правильно занурюйтеся. Занурюватися треба поступово входячи у воду. Ні в якому разі не можна одразу з головою пірнати – за вами потім доведеться пірнути рятувальникам, якщо вони там будуть. Також варто подумати, чи взагалі варто занурюватися з головою, адже, якщо ви потім будете їхати додому громадським транспортом з мокрою головою чи добиратися додому пішки, виклик лікаря на наступний день вам гарантований.
  7. Тривалість занурення. Бути у воді варто не довше хвилини – це саме той золотий час, під час якого ви можете занурюватися без ризиків для здоров’я. Все, що більше, загрожує переохолодженням. Взимку перебування в ополонці для початківців, в залежності від температури води, триває в середньому 10–20 секунд, а для моржів зі стажем – не довше 1,5–2 хвилин.
  8. Дотримуйтесь черги занурення. Не варто заходити в воду великим скупченням людей. Коли ви входите поодинці, вас видно і можна відстежити та вчасно зреагувати, якщо раптом з вами щось станеться.
  9. Після купання. Швидко витріться рушником. На голову (не залежно від того, занурювали ви її у воду чи ні) надягнути шапку і після цього швидко одягніться. Саме тепер можна випити чогось гарячого. Краще – чаю. Алкоголь протипоказаний перед зануренням і після. Рятувальники щороку наголошують, що їхні клієнти найчастіше – це розігріті алкоголем люди, які не відчувають ні страху, ні морозу, однак від цього дія холоду не зникне.
  10. Позитивний настрій. Емоційний стан відіграє значну роль в реакціях організму на охолодження. Позитивні емоції перешкоджають виникненню негативних реакцій, організм успішніше протидіє холодному впливу, легше справляється з ним.

Купайтесь з розумом і гарного вам Водохреща!

 

Джерело: http://espreso.tv/article/2016/01/18/yak_zrobyty_zanurennya_na_vodokhrescha_bezpechnym_navit_dlya_novachka

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *