Сьогоднішній огляд присвячений людям, для яких важливе питання конфіденційності в Інтернеті, та хто цінує свої особисті дані. Давайте розберемо цю тему стисло та простими словами. Привідкриємо правду про те, чи справді приватний режим є приватним, чи справді ваша конфіденційність в Інтернеті захищена та чи можна залишатися в Інтернеті анонімним?
Як не крути, але Інтернет — це дуже чудовий винахід. Принаймні, він максимально підвищив рівень доступу до світової інформації. Хоча, нажаль, часом і до тієї інформації, яка повинна була би залишатись конфіденційною.
Уявіть собі ситуацію: ви щось наполегливо шукаєте в Інтернеті, — скажімо, ви хочете щось подарувати своїй другій половинці. До цієї події ще майже місяць, але ось сюрприз — вже за кілька хвилин веб-серфінгу реклама саме цього подарунку починає з’являтися практично на всіх сайтах, які ви відкриваєте в браузері. Випадковість? Не зовсім.
Всі дані вашого пошуку, веб-серфінгу, інтернет-замовлень — все це фіксується, записується та піддається аналізу. Ви і не замислювались, як багато «генеруєте даних» — даних, які хочуть отримати різні особи, організації або компанії. Процес збору ваших даних прикривається «благородною метою» — для кращої персоналізації та щоб допомогти вам покращити ваш онлайн-досвід. Але важко відмежувати «корисну» персоналізацію від вторгнення у ваш особистий простір та конфіденційність.
Правда є спеціальні документи, які повинні регулювати відстеження, зберігання та використання даних — Політика Конфіденційності, — хоча їх майже ніхто і не читає. Окрім, скажімо, юристів великих компаній, коли їм потрібно якось пояснити масовий витік персональних даних. Коли, наприклад, одна велика соціальна мережа буквально продає особисті дані користувачів, а потім ці дані використовуються в політиці для маніпулювання виборцями.
Основна суть Політики конфіденційності полягає в тому, щоб захистити користувачів та пояснити їм, як той чи інший сайт використовує їх конфіденційні дані. Але на практиці виходить, що з допомогою цих документів, великі корпорації прикривають в першу чергу самих себе. Може і тому, ці документи завжди такі довгі, складні та заплутані?
За різними даними, на переважній більшості сайтів, а це практично більше 80%, вбудовані коди відстеження. Це також можуть бути і кукі (cookies), різні вебвізори, коди аналітики і тому подібне. Можна сказати, що майже кожен наш крок відстежується та контролюється в Інтернеті.
Навіть якщо ви не параноїк, вас це може трохи бентежити. Оскільки неможливо зберегти абсолютний рівень конфіденційності в Інтернеті. Навіть, якщо вам і немає чого приховувати. Це є реаліями сучасної цифрової епохи, коли доводиться замислюватись про збереження конфіденційності. І тут ми підходимо до питання досягнення максимального (зверніть увагу, що не абсолютного) рівня приватності у Вебі. Ось вам спойлер: нажаль, не існує поки що інструмента, який на 100% збереже вашу приватність. Неможливо отримати доступ до Інтернету, не залишивши жодного сліду.
Щоб цього досягти, вам доведеться зробити дуже багато змін щодо своєї повсякденної цифрової діяльності, включно з заміною операційної системи, браузера, пошукової системи, e-mail пошти, і так далі. Але всі ці питання виходять далеко за рамки сьогоднішньої теми. Тож, ми розглянемо лише найбільш популярні кроки та інструменти, і дуже стисло.
У вас може виникнути питання: «хіба недостатньо, що я включив (використовую) режим анонімного перегляду (інкогніто) у браузері»? Шкода, але відповідь — ні, цього недостатньо.
Веб-сайти все ще можуть збирати дані про вашу діяльність, включаючи вашу IP-адресу, сторінки, які ви відвідуєте, і посилання, які ви натискаєте. Крім того, ваш Інтернет-провайдер може відстежувати та реєструвати ваш інтернет-трафік, навіть якщо ви використовуєте режим анонімного перегляду. Режим анонімного перегляду не шифрує ваш інтернет-трафік, тобто ваші дані все одно можуть перехоплювати та контролювати хакери чи державні установи.
На відміну від VPN, режим інкогніто не є анонімним. Все, що він робить, це стирає вашу історію та кеш після того, як ви закриєте веб-переглядач (браузер). Так, особа, яка буде користуватись вашим пристроєм після вас, не побачить вашу історію відвідування Інтернету. Однак ваш інтернет-провайдер (ISP — Internet Service Provider) або уповноважені державні установи можуть продовжувати бачити все, що ви робите в Інтернеті, включно з IP-адресою вашого пристрою.
Загалом, на відміну від звичайного перегляду, режим анонімного перегляду може лише вимикати зберігання файлів cookie, історії та деяких даних, що зберігаються локально на вашому пристрої.
До популярних та виправданих варіантів використання режиму анонімного перегляду можна віднести лише кілька ситуацій:
Вперше про бренд Pro Plan почули у 1986 році, коли він став частиною американської компанії…
Страх покарання гірше самого покарання (Покарання — завжди щось конкретне, і воно все ж краще,…
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…