Categories: Технології

Головні особливості водонагрівачів

При виборі нового водонагрівача для будинку важливо підібрати саме ту систему для нагрівання води, яка забезпечить достатню кількість гарячої води для всієї вашої родини, а також буде енергоефективною, що дозволить заощадити гроші.

Ознайомтеся з нашим сьогоднішнім оглядом головних особливостей водонагрівачів, щоб дізнатися більше про них і вибрати найкращу модель у свій будинок.

Якщо ви знатимете головні особливості водонагрівача і де є великі знижки на них, ви ощасливите всю свою сім’ю!

 

 

Що таке водонагрівач?

Водонагрівач робить саме те, що криється в його назві: він гріє воду. Спочатку він бере холодну воду з водопровідної труби та нагріває її, а потім подає у потрібні ділянки будинку, коли ви відкриваєте кран. Цю воду можна використовувати для прийому душу, миття рук або прибирання. Існує всього два основних типи водонагрівачів: резервуарні (накопичувальні) та проточні. Накопичувальний водонагрівач часто називають бойлером.

 

Як працює водонагрівач?

Водонагрівач з баком (накопичувальний) нагріває холодну воду, що надходить, за допомогою електричних нагрівальних елементів усередині бака (ТЕНів). Як тільки вода досягне потрібної температури, водонагрівач перейде в режим максимального збереження цієї температури. Коли ви відкриєте кран або увімкнете душ, водонагрівач «направить» гарячу воду в раковину чи душ. Це робиться за рахунок тиску у ваших трубах – при включенні раковини або душу холодна вода подається у водонагрівач, а нагріта вода переміщається трубами до змішувача.

Безрезервуарний водонагрівач (проточний) миттєво нагріває воду, а не зберігає її в баку. Коли ви встановлюєте бажану температуру та відкриваєте кран, проточний водонагрівач нагріватиме всю воду, що надходить у душ або раковину.

 

 

Основні критерії вибору водонагрівача

Підбираючи найбільш підходящу модель водонагрівача для свого будинку, враховуйте такі критерії (характеристики):

  • Спосіб нагрівання. Джерело енергії, що використовується для нагрівання води, значно впливає на щорічні витрати на експлуатацію водонагрівача. Наприклад, електричний водонагрівач може мати менші витрати, ніж газовий водонагрівач, враховуючи різницю цін на природний газ та електроенергію.
  • Розмір. Щоб забезпечити домогосподарство достатньою кількістю гарячої води та максимізувати ефективність, вам потрібен водонагрівач відповідного розміру. Врахуйте, що чим більший розмір – тим більше витрат.
  • Енергоефективність. Щоб максимізувати економію енергії та засобів, дізнайтеся параметри енергоефективності водонагрівача перед покупкою.
  • Витрати. Перед тим, як купити водонагрівач, також рекомендується оцінити річні експлуатаційні витрати та порівняти ці витрати з іншими, менш або більш енергоефективними моделями.
  • Обслуговування та гарантія. Також обов’язково вивчіть наявність післяпродажної підтримки та гарантії. Додатковим плюсом при виборі буде наявність таких сервісів, як встановлення (демонтаж/утилізація), профілактика та страховка.

 

 

У чому різниця між водонагрівачем та бойлером?

Багатьом домовласникам, які не є експертами в галузі сантехніки, водонагрівач і бойлер здаються однаковими за функціями. Вони обоє гріють воду. Але при однаковій функціональності водонагрівач і бойлер мають різне призначення, і воду нагрівають по-різному. Водонагрівач має тільки нагрівальний елемент, який прямо контактує з водою, а бойлер має теплообмінник, в який може подаватися тепло від електрики, газу або твердого палива. Бойлер може використовуватися для нагрівання значних обсягів води (від кількох сотень до кількох тисяч літрів). Наприклад, при облаштуванні системи опалення в будинку. З іншого боку, бойлер може мати невеликий об’єм (від 15л) і використовуватися тільки у ванній кімнаті. Іншими словами, можна сказати, що бойлер і водонагрівач – це майже одне й те саме.

 

This post was last modified on 30/08/2023 16:17

Останні пости

Портер: темне, міцне, народжене у Лондоні

Англійським словом porter (у перекладі носій) називають різновид пива, що з'явився в Британській столиці на…

28/05/2024

Фрідріх Ніцше

Якщо ви вирішили діяти — закрийте двері для сумнівів Фрідріх Ніцше  

26/05/2024

Стівен Кінг

Будь-яка проблема в житті — це перевірка наших можливостей Стівен Кінг  

21/05/2024

Вінстон Черчилль

Песиміст бачить труднощі у кожній можливості; оптиміст у будь-яких труднощах бачить можливості Сер Вінстон Леонард…

19/05/2024

Конфуцій

Коли вам здасться, що мета недосяжна, не змінюйте ціль — змінюйте свій план дій Конфуцій…

12/05/2024

Чарльз Дарвін

Виживає не найсильніший і не найрозумніший, а той, хто найкраще пристосовується до змін Чарльз Роберт…

11/05/2024