Категорії: Технології

Головні особливості водонагрівачів

При виборі нового водонагрівача для будинку важливо підібрати саме ту систему для нагрівання води, яка забезпечить достатню кількість гарячої води для всієї вашої родини, а також буде енергоефективною, що дозволить заощадити гроші.

Ознайомтеся з нашим сьогоднішнім оглядом головних особливостей водонагрівачів, щоб дізнатися більше про них і вибрати найкращу модель у свій будинок.

Якщо ви знатимете головні особливості водонагрівача і де є великі знижки на них, ви ощасливите всю свою сім’ю!

 

 

Що таке водонагрівач?

Водонагрівач робить саме те, що криється в його назві: він гріє воду. Спочатку він бере холодну воду з водопровідної труби та нагріває її, а потім подає у потрібні ділянки будинку, коли ви відкриваєте кран. Цю воду можна використовувати для прийому душу, миття рук або прибирання. Існує всього два основних типи водонагрівачів: резервуарні (накопичувальні) та проточні. Накопичувальний водонагрівач часто називають бойлером.

 

Як працює водонагрівач?

Водонагрівач з баком (накопичувальний) нагріває холодну воду, що надходить, за допомогою електричних нагрівальних елементів усередині бака (ТЕНів). Як тільки вода досягне потрібної температури, водонагрівач перейде в режим максимального збереження цієї температури. Коли ви відкриєте кран або увімкнете душ, водонагрівач «направить» гарячу воду в раковину чи душ. Це робиться за рахунок тиску у ваших трубах – при включенні раковини або душу холодна вода подається у водонагрівач, а нагріта вода переміщається трубами до змішувача.

Безрезервуарний водонагрівач (проточний) миттєво нагріває воду, а не зберігає її в баку. Коли ви встановлюєте бажану температуру та відкриваєте кран, проточний водонагрівач нагріватиме всю воду, що надходить у душ або раковину.

 

 

Основні критерії вибору водонагрівача

Підбираючи найбільш підходящу модель водонагрівача для свого будинку, враховуйте такі критерії (характеристики):

  • Спосіб нагрівання. Джерело енергії, що використовується для нагрівання води, значно впливає на щорічні витрати на експлуатацію водонагрівача. Наприклад, електричний водонагрівач може мати менші витрати, ніж газовий водонагрівач, враховуючи різницю цін на природний газ та електроенергію.
  • Розмір. Щоб забезпечити домогосподарство достатньою кількістю гарячої води та максимізувати ефективність, вам потрібен водонагрівач відповідного розміру. Врахуйте, що чим більший розмір – тим більше витрат.
  • Енергоефективність. Щоб максимізувати економію енергії та засобів, дізнайтеся параметри енергоефективності водонагрівача перед покупкою.
  • Витрати. Перед тим, як купити водонагрівач, також рекомендується оцінити річні експлуатаційні витрати та порівняти ці витрати з іншими, менш або більш енергоефективними моделями.
  • Обслуговування та гарантія. Також обов’язково вивчіть наявність післяпродажної підтримки та гарантії. Додатковим плюсом при виборі буде наявність таких сервісів, як встановлення (демонтаж/утилізація), профілактика та страховка.

 

 

У чому різниця між водонагрівачем та бойлером?

Багатьом домовласникам, які не є експертами в галузі сантехніки, водонагрівач і бойлер здаються однаковими за функціями. Вони обоє гріють воду. Але при однаковій функціональності водонагрівач і бойлер мають різне призначення, і воду нагрівають по-різному. Водонагрівач має тільки нагрівальний елемент, який прямо контактує з водою, а бойлер має теплообмінник, в який може подаватися тепло від електрики, газу або твердого палива. Бойлер може використовуватися для нагрівання значних обсягів води (від кількох сотень до кількох тисяч літрів). Наприклад, при облаштуванні системи опалення в будинку. З іншого боку, бойлер може мати невеликий об’єм (від 15л) і використовуватися тільки у ванній кімнаті. Іншими словами, можна сказати, що бойлер і водонагрівач – це майже одне й те саме.

 

Share

Останні пости

Чи варто купувати MacBook Air 13 M1: стислий огляд

Макбук Ейр — культова лінійка портативних комп'ютерів від Apple. Усі пристрої відрізняються витонченим дизайном, компактним… Читати далі

28/09/2023

Просування в Інтернеті – 10 найбільш дієвих SEO тактик

Якщо ви власник веб-сайту, ви не можете дозволити собі нехтувати SEO. Окрім основ просування та… Читати далі

24/09/2023

Які товари найбільш маржинальні

Високомаржинальні товари – це та категорія, яка забезпечує підприємству найвищий рівень прибутку через значну різницю… Читати далі

21/09/2023

Як працює рішення SD-WAN: Основи технології та сфери застосування

У сучасному світі, де бізнеси намагаються вдосконалити свої мережі та забезпечити безперервний доступ до додатків… Читати далі

15/09/2023

Які строки варто прописати у договорі про розробку програмного забезпечення, щоб зробити процес роботи комфортним та передбачуваним?

Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між… Читати далі

31/08/2023

Комп’ютер: недорогий і функціональний водночас

Важко уявити собі роботу, розваги, спілкування та дозвілля без комп'ютера. Він допомагає у різних сферах… Читати далі

30/08/2023