Материнська плата є основою комп’ютера. Саме від материнки залежить, які саме комплектуючі можна буде використовувати в системі. Обираючи цей компонент ПК, не варто забувати і про можливість покращення комп’ютера в майбутньому. Враховуючи це, до вибору материнської плати слід підходити зі всією серйозністю. Розглянемо декілька критеріїв, на які обов’язково варто врахувати під час вибору системної плати на ПК.
Простими словами, сонет – це гніздо, куди встановлюється процесор. Перед тим, як купити материнську плату, слід вирішити, який саме процесор буде використовуватись в системі. Кожен сокет підтримує обмежений перелік процесорів, а сокети для процесорів Intel та AMD несумісні.
Форм-фактор – це фізичний розмір материнської плати. Зараз поширені такі варіанти:
Слід звертати увагу на кількість слотів для підключення оперативної пам’яті. Краще за все взяти плату с підтримкою чотирьох слотів – це дасть потенціал для майбутнього апгрейду.
Ще одним важливим фактором є тип і швидкість оперативної пам’яті. Сучасні системні плати підтримують пам’ять DDR4 та DDR5. Не слід ігнорувати і швидкість пам’яті. Варто звернути на максимальну швидкість оперативки, яку підтримує процесор, і взяти системну плату, яка також підтримує таку швидкість. Це дозволить побудувати збалансовану систему.
Слот M.2 дозволяє використовувати в системі найбільш швидкий тип накопичувачів.
Для підключення сучасних відеокарт використовується інтерфейс PCI Express. Краще відати перевагу системним платам, які підтримують PCI Express версії 4.0.
Існують материнські плати с декількома інтерфейсами PCI Express. Така плата потрібна в тому випадку, якщо планується використання в системі декількох графічних прискорювачів.
На сьогодні найбільш швидким типом є USB 3.0. Цей інтерфейс забезпечує максимально високу швидкість обміну даними.
Існують системні плати з інтегрованими відеокартами. Такі графічні чіпи поступаються своїми характеристиками дискретним відеокартам. Але якщо комп’ютер не буде використовуватись для сучасних відеоігор на високих налаштуваннях графіки, то такі системні плати допоможуть зекономити на покупці дискретної відеокарти.
Стаття розміщена на правах реклами
Цей практичний урок допоможе вам перенести дані з вашого Excel-файлу (з деякими конкретними стовпцями) до…
Досить часто у програмістів виникає спокуса написати якусь велику функцію, що повинна вирішувати певну задачу.…
Дискусії навколо цієї теми вас, певно, вже втомили. Але я в даній статті постараюсь показати…
Консоль браузера (також відома як консоль JavaScript або веб-консоль), — це потужний інструмент для розробників,…
Ніколи не вказуйте на помилки, якщо не знаєте, як їх виправити Джордж Бернард Шоу
Коли необхідно зробити вибір, а ви його не робите, — це теж вибір Вільям Джеймс…