Категорії: Технології

Критерії вибору материнської плати

Материнська плата є основою комп’ютера. Саме від материнки залежить, які саме комплектуючі можна буде використовувати в системі. Обираючи цей компонент ПК, не варто забувати і про можливість покращення комп’ютера в майбутньому. Враховуючи це, до вибору материнської плати слід підходити зі всією серйозністю. Розглянемо декілька критеріїв, на які обов’язково варто врахувати під час вибору системної плати на ПК.

 

Сокет

Простими словами, сонет – це гніздо, куди встановлюється процесор. Перед тим, як купити материнську плату, слід вирішити, який саме процесор буде використовуватись в системі. Кожен сокет підтримує обмежений перелік процесорів, а сокети для процесорів Intel та AMD несумісні.

 

Форм-фактор

Форм-фактор – це фізичний розмір материнської плати. Зараз поширені такі варіанти:

  • ATX – повнорозмірна модель. В основному в таких системних платах найбільша кількість слотів для підключення обладнання.
  • MicroATX – системні плати середнього розміру. Підійде для невеликих комп’ютерів.
  • Mini-ITX – найбільш компактні розміри. Як правило, материнські плати такого типу використовуються в комп’ютерах для офісних задач.

 

Оперативна пам’ять

Слід звертати увагу на кількість слотів для підключення оперативної пам’яті. Краще за все взяти плату с підтримкою чотирьох слотів – це дасть потенціал для майбутнього апгрейду.

Ще одним важливим фактором є тип і швидкість оперативної пам’яті. Сучасні системні плати підтримують пам’ять DDR4 та DDR5. Не слід ігнорувати і швидкість пам’яті. Варто звернути на максимальну швидкість оперативки, яку підтримує процесор, і взяти системну плату, яка також підтримує таку швидкість. Це дозволить побудувати збалансовану систему.

 

Наявність M.2

Слот M.2 дозволяє використовувати в системі найбільш швидкий тип накопичувачів.

 

Відеокарта

Для підключення сучасних відеокарт використовується інтерфейс PCI Express. Краще відати перевагу системним платам, які підтримують PCI Express версії 4.0.

Існують материнські плати с декількома інтерфейсами PCI Express. Така плата потрібна в тому випадку, якщо планується використання в системі декількох графічних прискорювачів.

 

Тип USB

На сьогодні найбільш швидким типом є USB 3.0. Цей інтерфейс забезпечує максимально високу швидкість обміну даними.

 

Інтегрована відеокарта

Існують системні плати з інтегрованими відеокартами. Такі графічні чіпи поступаються своїми характеристиками дискретним відеокартам. Але якщо комп’ютер не буде використовуватись для сучасних відеоігор на високих налаштуваннях графіки, то такі системні плати допоможуть зекономити на покупці дискретної відеокарти.

 

Стаття розміщена на правах реклами

 

Share

Останні пости

Як купити автомобіль на аукціоні?

Якщо вас цікавить питання, чи можна купити автомобіль на аукціоні, ось вам коротка відповідь: так.… Читати далі

02/12/2023

Основні критерії при виборі та купівлі телевізора

В цьому огляді ми зібрали основні поради та критерії щодо придбання телевізора, в одному місці,… Читати далі

30/11/2023

На що звернути увагу при виборі ліхтарика на батарейках

Ліхтарик на батарейках здатний допомогти у різних ситуаціях, починаючи від походів і закінчуючи аваріями. При… Читати далі

29/11/2023

Всебічний огляд Apple Watch Series 9: у чому його відмінності від інших поколінь

Остання презентація американської компанії продемонструвала декілька різноманітних новинок. Зокрема, у середині вересня 2023 року були… Читати далі

24/11/2023

Як утеплити дитину на зиму за допомогою хутряних навушників

Голова та вуха – це ті частини тіла, які найбільше потребують тепла взимку. Особливо для… Читати далі

23/11/2023

Як відбувається огляд у проктолога при різних захворюваннях і як до нього підготуватися?

Проктологія спеціалізується на лікуванні різних захворювань ануса та прямої кишки. Такі делікатні проблеми викликають біль… Читати далі

23/11/2023