Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 30.09.2023)
278130
осіб
315
літаків
316
гелікоптерів
4691
танків
8984
ББМ
6447
артилерія
537
ППО
796
РСЗВ
8854
машин
20
кораблі і катери
Критерії вибору материнської плати

Критерії вибору материнської плати

Материнська плата є основою комп’ютера. Саме від материнки залежить, які саме комплектуючі можна буде використовувати в системі. Обираючи цей компонент ПК, не варто забувати і про можливість покращення комп’ютера в майбутньому. Враховуючи це, до вибору материнської плати слід підходити зі всією серйозністю. Розглянемо декілька критеріїв, на які обов’язково варто врахувати під час вибору системної плати на ПК.

Критерії вибору материнської плати

 

Сокет

Простими словами, сонет – це гніздо, куди встановлюється процесор. Перед тим, як купити материнську плату, слід вирішити, який саме процесор буде використовуватись в системі. Кожен сокет підтримує обмежений перелік процесорів, а сокети для процесорів Intel та AMD несумісні.

 

Форм-фактор

Форм-фактор – це фізичний розмір материнської плати. Зараз поширені такі варіанти:

  • ATX – повнорозмірна модель. В основному в таких системних платах найбільша кількість слотів для підключення обладнання.
  • MicroATX – системні плати середнього розміру. Підійде для невеликих комп’ютерів.
  • Mini-ITX – найбільш компактні розміри. Як правило, материнські плати такого типу використовуються в комп’ютерах для офісних задач.

 

Оперативна пам’ять

Слід звертати увагу на кількість слотів для підключення оперативної пам’яті. Краще за все взяти плату с підтримкою чотирьох слотів – це дасть потенціал для майбутнього апгрейду.

Ще одним важливим фактором є тип і швидкість оперативної пам’яті. Сучасні системні плати підтримують пам’ять DDR4 та DDR5. Не слід ігнорувати і швидкість пам’яті. Варто звернути на максимальну швидкість оперативки, яку підтримує процесор, і взяти системну плату, яка також підтримує таку швидкість. Це дозволить побудувати збалансовану систему.

 

Наявність M.2

Слот M.2 дозволяє використовувати в системі найбільш швидкий тип накопичувачів.

 

Відеокарта

Для підключення сучасних відеокарт використовується інтерфейс PCI Express. Краще відати перевагу системним платам, які підтримують PCI Express версії 4.0.

Існують материнські плати с декількома інтерфейсами PCI Express. Така плата потрібна в тому випадку, якщо планується використання в системі декількох графічних прискорювачів.

 

Тип USB

На сьогодні найбільш швидким типом є USB 3.0. Цей інтерфейс забезпечує максимально високу швидкість обміну даними.

 

Інтегрована відеокарта

Існують системні плати з інтегрованими відеокартами. Такі графічні чіпи поступаються своїми характеристиками дискретним відеокартам. Але якщо комп’ютер не буде використовуватись для сучасних відеоігор на високих налаштуваннях графіки, то такі системні плати допоможуть зекономити на покупці дискретної відеокарти.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *