SebWeo.com
Ваша стратегія SEO просування повинна бути сильною та охоплювати практично всі грані цієї комплексної роботи, — включно із локальним просуванням. Локальне СЕО (або ж Місцеве SEO) дає змогу отримувати зиск як від загального пошуку в Інтернеті, так і від спеціалізованого трафіку, що націлений на клієнтів і відвідувачів з певної місцини. Якщо ваша компанія/сайт має прив’язку до певного фізичного місцерозташування, — націлювання на місцевих жителів може навіть мати більший пріоритет та ефективність, ніж загальний інтернет-трафік. Адже за статистикою майже половина усіх пошукових запитів стосуються локальних компаній, а з цих запитів більше половини трафіку призводить до офлайн-транзакцій (покупок, замовлень, дзвінків, тощо). Тож, локальне SEO — це дуже важливо, але воно потребує дещо іншої стратегії ніж традиційне, органічне СЕО-просування. І цю стратегію ми й будемо розглядати в даній статті.
Якщо ви не знали, існує кілька відмінностей між локальним і звичайним пошуком в будь-якій пошуковій системі. Основна з них полягає в тому, що при місцевому (локальному) SEO відбувається співставлення та врахування місцеположення компанії і самого шукача. Тут при встановленні рейтингу сайту окремо враховуються ключові слова, які містять різні географічні показники (назви населених пунктів, географічні області, координати, тощо). Також на рейтинг впливають інші нюанси, до 5 найважливіших серед яких можна віднести наведені нижче.
Не потрібно при місцевому просуванню «напихати» на сторінку безліч ключових слів, — це лише зашкодить. Натомість створюйте глибокий, добре написаний текст (але оптимізований для SEO). У якому слід докладно розповісти про те, які послуги ви пропонуєте, для кого вони пропонуються та чому ви є найкращим вибором для клієнта, і саме у вашій місцині.
Ваші цільові сторінки, сторінки з товарами та контактною інформацією повинні створюватись спеціально «під місцевого жителя». Покажіть людям з вашої громади, що ви «дихаєте з ними одним повітрям». Це буде спонукати відвідувачів обрати саме вас.
Якщо ви ведете блог, не соромтеся багато писати про свою громаду та територію, яку покриває ваш бізнес. Ведення блогу не є обов’язковою умовою, але це може додати вам балів перед конкурентами.
У більшості випадків, коли люди шукають щось поблизу них, вони використовують назву свого району, міста, області тощо. Тому обов’язково використовуйте ці дані у ключових словах сторінок. Якщо ви надаєте вузькоспеціалізовані послуги (наприклад, чистка димарів), окремо варто вказати географічне охоплення (ареал, агломерацію) вашої професійної діяльності.
Сленгові назви (псевдоніми, урбаноніми) так само важливі в SEO, як і справжні назви міст, місцевості, тощо. Наприклад, багато хто каже не «Бердичів», а «Бердос», на Краматорськ кажуть «Крамаха», район Троєщина в Києві називають «Троя», і так далі. Ці назви місцеві жителі дуже добре знають, а іншим вони можуть нічого і не сказати.
Використовуйте локальні назви у URL-адресах сайту, заголовках (особливо H1), тегах і категоріях, тегах alt до картинок. Якщо потенційні клієнти шукають місцевий бізнес, більш конкретна вказівка на географічне місце додасть вам фори.
Вашою метою має бути надання найкращого контенту для цільових клієнтів. Але дуже часто буває, що дуже важко «показати себе клієнту», особливо якщо є велика конкуренція і багато інших компаній надають схожі послуги/сервіси, тощо. І було б добре, якби ці компанії посилалися на вас. Не всі, але більшість сайтів погодяться розмістити у себе посилання на ваш сайт (можливо і на платній основі), та/або зробити перехресну перелінковку.
Використовуйте на повну потужність силу соціальних мереж: Facebook, Telegram, YouTube, тощо. Згадуйте про себе скрізь, де це буде доречно та влучно. Адже люди часто шукають рекомендації щодо місцевих компаній саме у соціальних мережах. Що більше разів згадується ваша компанія, то більше ви відображатиметеся в результатах і рекомендаціях.
Подумайте про використання груп у Facebook, Viber, тощо. Багато успішних місцевих бізнесів обов’язково ведуть профільні групи в соцмережах та месенджерах. Але тут важливо, щоб не перетворити ці профілі на «розсадник» спаму, і обов’язково дотримуватись правил будь-яких груп, в які ви входите.
Я не втомлюся повторювати про важливість мобільного дизайну та оптимізації. Майже 90% людей шукають щось з прив’язкою до певної місцевості, використовуючи саме мобільні пристрої. Це дуже велика кількість людей, і буде неправильним їх втратити.
Щодо цього сегменту місцевого SEO є кілька вказівок, про які вам слід пам’ятати. По-перше, переконайтеся, що назва вашої компанії, адреса та номер телефону розміщені на основних сторінках сайту, помітні, читабельні та (найголовніше) їх можна натиснути на мобільному. Майже 70 відсотків відвідувачів сайту або клацнуть номер телефону, щоб зателефонувати вам, або клацнуть адресу, щоб дізнатися маршрут до вашого місцезнаходження. Основна інформація, що обов’язково повинна бути присутня, має скорочення NAP (Name, Address and Phone Number — Назва, Адреса, Телефон).
Багато людей люблять обмінюватися повідомленнями на мобільних пристроях. Тому інтеграція функції живого чату (наприклад, від популярних соцмереж) на вашому сайті допоможе збільшити конверсію. Хоча ця порада і не пов’язана напряму із SEO, але вона допоможе вам розширити можливості зв’язку з потенційними клієнтами і щоб ви могли спілкуватися напряму.
Як ви бачили вище, основи локальної оптимізації пошукових систем схожі на традиційні стратегії, але їх відмінності заслуговують на особливу увагу. Однак, якщо ви хочете вийти за рамки цих основних порад і справді отримати гарний рейтинг у своїх локальних пошуках, вам доведеться застосувати більше кроків. Ці кроки можуть потребувати значно більше часу, але і результат від них повинен бути кращим.
Профіль компанії раніше мав назву Google My Business (або GMB). На сьогодні з його допомогою ви можете представити свою компанію у гарному форматі. Коли люди будуть шукати у Google будь-що, що пов’язане (навіть віддалено) з вашим бізнесом, інформація профілю компанії буде зібрано в одному місці: огляди, місцезнаходження, карти, запитання, посилання на веб-сайти, номери телефонів, товари/продукти/сервіси, тощо. Хоча ця інформація і збирається Google автоматично, але з Профілем компанії ви здійсните додатковий та вагомий крок у питанні просування своєї компанії.
З допомогою розмітки структурованих даних ви можете принести на свій сайт багато корисного. Правильна мікророзмітка з урахуванням різних типів даних Schema.org дозволить пошуковим системам правильно «спілкуватися» з вашим сайтом. Правильно інтерпретувати ваші дані, типу контактних даних, товарів, рейтингів, персоналій, тощо. Але якщо ви новачок у додаванні мікророзмітки (структурованих даних) на свій сайт, рекомендую ознайомитися із нашою інструкцією. Відповідно до сьогоднішньої теми, зверніть особливу увагу на розмітку для місцевого бізнесу (тип LocalBusiness
). Налаштувань там дуже багато, тож ви зможете представити свою компанію усебічно.
Локальне SEO потрібне не всім. Якщо ваш бізнес орієнтований на дуже широку аудиторію в Інтернеті, не прив’язану до певної території, вам слід основні зусилля спрямовувати на традиційні тактики SEO. Але якщо у вас є компанія/сайт з реальним фізичним розташуванням, — тоді поставте місцеве (локальне) SEO на перше місце. Кажуть, що «сарафанне радіо» — найкраща реклама, це вірно, і особливо в локальних умовах. Почніть виконувати практичні кроки починаючи з верхньої частини цієї публікації, рухайтеся вниз і спостерігайте, як ваші показники аналітики зростають.
Дякую за увагу!
Я знаю світ: У ньому злодій дружить з шахраєм, І довбень завжди виграє у мудреця,…
Масиви не лише в JavaScript є фундаментальною структурою даних, але й практично у всіх мовах…
Системний блок – це центральна частина персонального комп'ютера, що включає основні апаратні компоненти: процесор, відеокарту,…
Чи думали ви коли небудь про кар’єру веб-розробника / програміста? Щоб самостійно створювати свої веб-сайти,…
Ніщо в сучасному світі не залишається довго незмінним. Застосовне до ремесла, це твердження означає, що…
Якщо представити життя у формі Гри, тоді кожному із нас у ній відведено свою роль.…