Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Як оптимізувати картинки для кращого рейтингу в пошукових системах
Опубліковано Оновлено: 12.03.2021

Як оптимізувати картинки для кращого рейтингу в пошукових системах

 

 

Пошук по картинках в Google дає приблизно 1% від загального пошукового трафіку на сайт з пошукової системи Google. Але завдяки змішаним результатами в пошуку, картинки насправді дають набагато більше трафіку, ніж 1%.

Наприклад, коли ви шукаєте за таким пошуковим запитом, як «оберланд альпи», ви фактично одними з перших будете бачити картинки з Альпійських гір, а тільки потім інші результати пошуку. Це дозволяє отримувати досить великий пошуковий трафік. Ось чому важливо оптимізувати всі свої картинки на сайті для пошукових систем.

Якщо ви не оптимізуєте свої картинки для збільшення пошукового трафіку, або не знаєте, як це правильно робити, — сьогоднішня стаття вам допоможе!

 

 

Способи оптимізації картинок для SEO

 

Оптимізація тегів alt

Оскільки пошукові системи не завжди правильно можуть «прочитати» зображення, вам потрібно використовувати теги alt для опису кожної картинки.

Якщо у вас є картинка ландшафту бернськіх Альп в ясний день, ваш тег alt повинен виглядати приблизно так:

alt="ландшафт бернськіх Альп в ясний день"

 

А так буде виглядати повний код зображення:

<img src="https://sebweo.com/images/landshaft-bernskikh-alp-v-yasniy-den.jpg" alt="ландшафт бернськіх Альп в сонячний день" />

 

ландшафт бернськіх Альп в сонячний день

 

Щоб створити хороший тег alt, дотримуйтеся трьох правил:

  • Використовуйте для картинки правильний опис, а не набір ключових слів
  • Опис повинен містити ключове слово (по якому просувається)
  • Опис повинен бути коротким, зрозумілим і точно відповідати змісту на зображенні

 

 

Оптимізація тегів title

Подібно тегу alt, є також атрибут title. Тут ви можете використовувати все, що і в тегові alt, але обсяг тексту може бути трохи більшим. Приклад використання в коді картинки:

<img src="https://sebweo.com/images/landshaft-bernskikh-alp-v-yasniy-den.jpg" alt="ландшафт бернських Альп в сонячний день" title="зображення ландшафту бернськіх Альп в ясний і сонячний день" />

 

ландшафт бернських Альп в сонячний день

 

Назва файлу картинки

Як ви можете бачити в попередньому прикладі, картинка має осмислену назву файлу. За допомогою назви файлу ви можете коротко описувати зображення. Оскільки в Інтернеті існують мільярди картинок, буде неправильно назвати картинку, наприклад, image_01.jpg.

Замість цього ви повинні використовувати щось більш описове, наприклад, як в прикладі вище landshaft-bernskikh-alp-v-yasniy-den.jpg. Ця назва файлу краще справляється з описом вмісту картинки, ніж якась загальна назва.

 

 

Розмір файлу зображення

Існує два аспекти розміру файлу зображення. Перший – це розміри зображення, а другий – скільки місця для зберігання на диску потрібно для зображення.

При оптимізації картинки, оптимальним буде максимальний розмір картинки, але мінімальний простір для зберігання на диску (або сервері). Для цього потрібно використовувати оптимальне стиснення (тобто, без втрати якості). Для цього є різні програми. У Photoshop, наприклад, для цього потрібно використовувати функцію Зберегти для Web (Save for Web) з, приблизно, 60% значенням якості (врахуйте, що це все індивідуально). Не стискайте картинки настільки, щоб зображення більше не виглядало привабливо.

 

 

Дані EXIF

EXIF (англ. Exchangeable Image File Format) – це формат, що дозволяє додавати до зображень додаткову інформацію (метадані), які коментують цей файл. Іншими словами, ці метадані будуть вбудовані в саме зображення і будуть містити основні дані про зображення.

Дані EXIF ​​ще більш докладні, ніж теги alt і title. Вони можуть містити такі дані, як:

  • Дата і час створення фотографії
  • Висота і ширина зображення
  • Яка камера використовувалася при зйомці зображення
  • Чи був спалах включений або виключений під час зйомки
  • Швидкість затвора і величина діафрагми

 

Дані EXIF ​​охоплюють й інші дані про зображення, але ми не будемо їх всі перераховувати. Рекомендуємо вам ознайомитися з цим форматом і ефективно використовувати його в подальшому.

Для початку ви можете використовувати невеликий трюк і записувати основні метадані в картинку: в Провіднику на комп’ютері натисніть на зображенні правою кнопкою миші і виберіть Властивості (Properties). Потім відкрийте вкладку Розширені (Details). Тут ви можете додати деякі метадані для картинки, які пізніше будуть проскановані пошуковими роботами.

 

 

Якірний текст для картинки

Так само, як і рейтинг сторінки, ви можете підвищити рейтинг вашого зображення, створюючи посилання на нього. Чим довший хвіст у ключового слова, яке використовується для тексту посилання зображення, тим вище буде ранг у цього зображення.

Знову ж таки, якщо ви просуваєте ключове слово ландшафт бернськіх Альп, тоді рекомендується використовувати якірний текст посилання з картинкою такого виду, наприклад, як ландшафт бернськіх Альп в ясний день. Але, як і для звичайного лінкбілдінгу, «перевантажений» якірний текст здатний нашкодити вашому рейтингу в пошукових системах.

Коли ви розміщуєте картинку на сторінці свого сайту, стежте за тим, щоб вона гармонійно вписувалася в навколишній текст. Чим більше навколишній текст пов’язаний з вмістом картинки – тим краще.

 

 

Гео-локація

І останнє, але не менш важливе: якщо ви хочете, щоб ваші картинки добре ранжувались по локальним ключовим словам (з прив’язкою до певної місцевості), переконайтеся, що ви робите все вищеперелічене, але також додаєте локальні ключові слова до всіх даних.

Наприклад, якщо ваша компанія знаходиться в районі Берна в Швейцарії, ви могли б додавати назву цієї місцевості до назви файлу картинки. Також використовуйте це для тегів alt, title і метаданих зображення.

 

Стаття по темі: 7 кроків по оптимізації картинок для свого сайту та Інтернету

 

Короткий підсумок

Ви, швидше за все, вже оптимізуєте свої картинки для пошуку по зображеннях. Але, ймовірно, не використовуєте всі розширені тактики, такі як використання Гео-локації або навіть зміну EXIF ​​даних.

Багато з цих тактик самі по собі можуть не надати великого впливу на пошуковий рейтинг картинок вашого сайту, але якщо ви об’єднаєте їх і будете використовувати всі, ви повинні побачити збільшення рейтингу в пошукових системах.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *