Categories: Технології

Опалення і гаряча вода коли треба, а не коли включать

Тепло в домі і гаряча вода в будь-який час для багатьох мешканців багатоквартирних та приватних будинків, підключених до централізованого опалення і гарячого водопостачання – це мрія. Навіть в новобудовах трапляються збої подачі гарячої води, а про багатоповерхівки радянських часів і говорити немає чого: періодичні відключення і тривалі ремонти відбуваються регулярно. З опаленням теж ситуація не дуже приємна: вмикається воно чітко за розкладом і не завжди відповідно до погодних умов, а його якість інколи буває плачевною. Тому все більше людей задумується про індивідуальне опалення та гаряче водопостачання. В цьому плані мешканцям приватного сектору дещо простіше – вони мають багато альтернативних варіантів, а от в квартирі вибір невеликий. Саме для них бездимохідний газовий котел – відмінне вирішення проблем, хоча у домі такий агрегат теж доцільний та дуже зручний у користуванні.

 

 

Бездимохідний газовий котел: що це і як працює?

Для бездимохідного котла паливом слугує природний газ, однак його ключова відмінність від інших опалювальних агрегатів цього типу – відсутність звичайного димоходу. Замість нього використовується коаксіальний, створений по принципу труба в трубі. Через внутрішню трубку відпрацьовані гази виводяться на вулицю, через зовнішню відбувається забір повітря для підтримання процесу горіння. Для стабільної роботи обладнання встановлюють вентилятор. Камера згорання у таких котлах – закритого типу. Таким чином, пристрій не забирає повітря з приміщення та виключене потрапляння шкідливих для людини продуктів горіння до кімнати.

Обладнання може бути одноконтурним, призначеним лише для обігріву помешкання, або двоконтурним:

  • Зовнішній контур для опалення;
  • Внутрішній – для гарячого водопостачання.

 

Котел комплектується термометром та манометром (для вимірювання тиску в системі). Робочі процеси регулюються електронікою: на передній панелі агрегату розміщений дисплей, який відображає режими роботи і може повідомити про несправності та кнопки управління. Обладнання має низку датчиків, які фіксують падіння тиску, перегрів, проблеми з подачею чи відведенням повітря, зниження напруги в електромережі тощо, зупиняють роботу котла у випадку виникнення проблем  та показують код помилки на дисплеї.

Для функціонування котла необхідне підключення до мережі електропостачання. У разі аварійного вимкнення струму обладнання автоматично припиняє подачу газу, а після його ввімкнення так само автоматично продовжує роботу.

 

 

Переваги та недоліки бездимохідних газових котлів

Обладнання з коаксіальним димоходом нині стає все більш популярними, що пояснюється зручним функціоналом, можливістю встановлення у різних видах будівель та низкою інших переваг:

  • Агрегати мають компактні розміри, не потребують окремого приміщення, їх можна розмістити у кухні чи ванній кімнаті;
  • Користувач може самостійно обрати режими роботи: опалення + гаряча вода чи лише гаряче водопостачання (у літній період); встановлювати необхідну температуру нагріву. При цьому кількість гарячої води не обмежується, як у бойлері;
  • Безпечна робота: конструкція котла герметична, тому виключене потрапляння шкідливих відпрацьованих газів у будинок чи квартиру;
  • Економне споживання газу та високий ККД;

 

Необхідність підключення до електромережі може бути недоліком, якщо існюють перебої з електропостачанням, адже без струму обладнання не працюватиме. Це може стати проблемою в холодну пору року: немає світла – немає і тепла в домі.

 

 

Особливості монтажу газових котлів з коаксіальною трубкою

На ринку є багато моделей закордонного та українського виробництва. Обидва варіанти мають високу якість, але відрізняються за вартістю. Також парапетні бездимоходні газові котли різняться за типом монтажу: бувають підлогові та настінні.

Підлогові встановлюються у кілька етапів:

  • Підготовка місця для монтажу;
  • Встановлення труб для відведення продуктів горіння та забору повітря;
  • Монтаж кріплень та самого агрегату.

 

Для встановлення настінного котла необхідно спочатку зробити в стіні отвори відповідного діаметру для монтажу коаксіальної трубки – до неї агрегат буде підключений після закріплення на стіні.

На останньому етапі обидва види котлів приєднують до водопостачання та системи опалення, підключають до них газ та проводять перший запуск обладнання.

Дуже важливо, щоб монтаж здійснювали спеціалісти, адже неякісна робота може спричинити поломку обладнання, або й завдати шкоди мешканцям будинку.

Якщо ви вирішили встановити в будинку чи квартирі газовий котел або замінити старе обладнання на нове – звертайтесь за професійною допомогою в компанію ТеплоСфера.

 

 

Монтаж обладнання від Теплосфера – це:

  • Встановлення котла сертифікованими майстрами з дотриманням усіх технологічних вимог та норм;
  • Використання лише якісного обладнання та інструментів;
  • Багаторічний досвід;
  • Гарантія на монтаж – 3 роки;

 

Також спеціалісти компанії проводять щорічне сервісне обслуговування обладнання, щоб котел довго, а головне – правильно функціонував.

 

Recent Posts

Гра Ліла — це найдавніша із відомих трансформаційних ігор для самопізнання

Якщо представити життя у формі Гри, тоді кожному із нас у ній відведено свою роль.…

5 години ago

Як змінити активну тему WordPress через базу даних

Тема (шаблон) — це своєрідний кістяк сайту на WordPress. І, на жаль, іноді цей «кістяк»…

1 день ago

5 практичних порад щодо розробки форм під мобільні пристрої

Контактна форма (чи будь-яка інша) на сайті — це дуже важливий компонент. На неї покладено…

2 дні ago

Ліна Костенко

Жах не в тому, що щось зміниться. Жах у тому, що все може залишитися так…

1 тиждень ago

Трансформаційна гра родом з древньої Індії — Ліла

Що таке Ліла — це стародавня гра, що виступає в якості інструменту для особистісної трансформації,…

1 тиждень ago

Конструктор — найкращий варіант інтерактивної іграшки для дітей

Сучасні варіанти дитячих конструкторів — це не просто іграшки, а дієвий інструмент розвитку, який допомагає…

1 тиждень ago