Ознаки якісного хостингу: обираємо з розумом

Хостингом називається спеціальний простір, що призначений для зберігання файлів веб-сайту. Клієнтам доступні різні типи розміщення і пакети послуг, тому підібрати умови можна для будь-яких за розміром ресурсів. Але в першу чергу важливо знайти надійного хостинг-провайдера, здатного забезпечити високу якість обслуговування. За якими критеріями його визначити – про це нижче.

 

 

Різновиди хостингів

В першу чергу вони відрізняються за принципом розташування інформації, типами сховища. Згідно з цими характеристиками, виділити можна 4 основні види хостингів:

  • віртуальний;
  • фізичний;
  • VPS;
  • хмарний.

 

Сховища першого типу найбільш популярні. Віртуальні хостинги припускають розміщення безлічі сайтів на загальному сервері, з відведенням для кожного з них окремого простору. Для всіх ресурсів діє однакове ПЗ та опції (налаштування). Такий варіант підходить для невеликих проектів, відвідуваність яких становить до 1500 год/день.

Фізичний передбачає надання власного сервера провайдера під розміщення веб-сайту клієнта. Всі технічні можливості спрямовані лише на 1 проект. Такий варіант підходить для більш крупних сайтів, в тому числі й декількох одразу. Однак він найбільш дорогий в порівнянні з іншими.

VPS – ця абревіатура означає віртуальні виділені сервери, які за функціями схожі на фізичний хостинг (теж можливе використання альтернативного ПЗ). Сайти, які розташовані на VPS автоматично мають доступ до фізичного сервера, завдяки чому виключається конкуренція серед проектів-сусідів. Виділені віртуальні сервери оптимально підходять для розміщення великих проектів з активною відвідуваністю (до 15 тис. чол/день). В числі плюсів – надання великого обсягу простору для файлів ресурсу. Зазвичай замовити хостинг сайтів виділеного типу можна в декількох тарифних пакетах.

Під хмарним хостингом маються на увазі кілька взаємозамінних серверів (група). Така комбінація збільшує потужність простору, що позитивно позначається на роботі веб-сайту. Подібне сховище підходить для ресурсів будь-якого типу.

 

 

Критерії вибору провайдера

В процесі пошуку хостингу складно буває зрозуміти, яким компаніям можна довіряти. Щоб зорієнтуватися правильно, розберемо кілька важливих критеріїв і показників надійних провайдерів:

  1. Ліцензія. Компанія повинна бути зареєстрована і мати певну форму власності (ТОВ, ПП та ін.).
  2. Тривалість існування. Чим довше провайдер відомий на ринку, тим вище довіра до нього. Визначити це можна за віком домена і дату старту. Також варто почитати відгуки про контору на статистичних сервісах.
  3. Техпідтримка. Серйозні компанії обов’язково надають цю послугу (і краще, щоб вона працювала 24/7).
  4. FTP-синхронізація. Ця опція актуальна на випадок, якщо над веб-сайтом працює група людей. Синхронізація дозволить кожному, у кого є допуск, керувати файлами.
  5. Тестовий період. Серйозні компанії, впевнені в якості своїх послуг, можуть надавати деякий пробний період, протягом якого клієнт зможе оцінити якість їх роботи, зручність тарифу, змінити його при необхідності.
  6. Якість ресурсу самої фірми. Сайт повинен бути якісним, зі зручним інтерфейсом, грамотним наповненням, інформативним, з відкритими контактами для зв’язку. Якщо нічого подібного немає, то це явно говорить про халатність провайдера, що може вилитися в таке ж відношення до клієнтів.
  7. Пакет опцій та інструментів. У якісних хостингів є велика різноманітність технічних функцій і пропозицій, таких як: необмежений трафік; підтримка PHP, MySQL, Python і ін., можливість роботи на ходових двигунах, захист від атак DDoS і т.д. Чим більше інструментів і опцій передбачено, тим краще.

 

 

Визначившись з провадейром, варто звернути увагу на тарифні пакети. Добре, якщо у компанії їх буде кілька з різними параметрами, для веб-сайтів будь-якого формату, що дозволить підібрати оптимальний за ціною варіант. І наостанок невелика порада – брати тарифний пакет краще з запасом обсягу простору, оскільки ресурси розвиваються (особливо комерційні) і додаткові Мб будуть дуже доречними.

 

Recent Posts

Покрокова інструкція Імпорту даних з Excel в MySQL через phpMyAdmin

Цей практичний урок допоможе вам перенести дані з вашого Excel-файлу (з деякими конкретними стовпцями) до…

1 день ago

Уроки JavaScript — Короткі функції на заміну великому об’ємному коду

Досить часто у програмістів виникає спокуса написати якусь велику функцію, що повинна вирішувати певну задачу.…

1 тиждень ago

Навіщо та як прокидатися раніше

Дискусії навколо цієї теми вас, певно, вже втомили. Але я в даній статті постараюсь показати…

1 тиждень ago

Уроки JavaScript — Шпаргалка для розробників по роботі з консоллю у браузері

Консоль браузера (також відома як консоль JavaScript або веб-консоль), — це потужний інструмент для розробників,…

1 тиждень ago

Бернард Шоу

Ніколи не вказуйте на помилки, якщо не знаєте, як їх виправити Джордж Бернард Шоу  

1 тиждень ago

Вільям Джеймс

Коли необхідно зробити вибір, а ви його не робите, — це теж вибір Вільям Джеймс…

2 тижні ago