Categories: Технології

Що обрати – CMS або фреймворк для створення сайту?

Первинною метою для кожного нового сайту є його створення і запуск, та щоб він виконував свої завдання і все те, що ви від нього очікуєте. Створювати нові сайти можна різними способами, і використовуючи різні інструменти. Цей вибір в основному покладається на цілі, які стоять перед вашим сайтом. В сьогоднішній публікації ми порівняємо створення нового сайту з використанням CMS (наприклад, таких як Magento і WordPress) і фреймворків (таких як Bootstrap, CodeIgniter і Ruby On Rails).

 

 

Для початку розглянемо те, як працюють обидва ці підходи. Після цього ми будемо порівнювати підходи за наступними п’ятьма показниками, які потрібно врахувати, щоб вибрати найбільш оптимальний варіант:

  1. Гнучкість / Рівень контролю
  2. Простота використання
  3. Необхідний час, знання і зусилля
  4. Бюджет
  5. Безпека

 

 

Функціональність – як працюють фреймворки?

Існує два типи фреймворків. Фреймворки, які допомагають вам створити бекенд вашого сайту (наприклад, CodeIgniter), і фреймворки, які дозволяють вам налаштувати зовнішній інтерфейс (наприклад, Bootstrap.). Фреймворки, які використовуються для зовнішнього інтерфейсу, часто називають CSS фреймворками.

Фреймворк (framework) – це «бібліотека», створена зі стандартизованого коду, яка полегшує розробникам і дизайнерам процес створення власного сайту. Використання фреймворків для створення сайту означає, що ви збираєтеся повторно використовувати певну структуру розробки і спиратися на цю структуру для досягнення саме того, що вам потрібно. Конкретно, це означає, що у вас вже є базовий код, над яким ви можете продовжити роботу без необхідності кодувати структуру розробки з нуля.

 

 

Функціональність – як працюють CMS платформи?

CMS платформи – це веб-додатки, які в свою чергу побудовані на фреймворками. Це свого роду стартовий набір коду, за допомогою якого ви зможете створювати сайти більш візуально зрозуміло і швидше. При використанні CMS структури врахуйте, що це вимагає достатнього рівня знання коду. Зазвичай, якщо можливості CMS не покривають усіх потреб, тоді розробники створюють свої власні веб-додатки з використанням інших фреймворків. У цьому випадку мова йде про те, що використовується «самописна» CMS.

 

 

CMS проти фреймворків – порівняльний аналіз

 

Показник №1: Гнучкість / Рівень контролю

Щоб допомогти вам вирішити, чи слід вам обрати CMS (наприклад Magento або WordPress), або вам слід використовувати інтегровані і бекенд-фреймворки, ми порівняємо обидва варіанти. Для точного порівняння ми будемо використовувати 5 різних метрик. Перший показник – це гнучкість і рівень контролю.

CMS WordPress, наприклад, пропонує з коробки дійсно широкі можливості. Особливо, якщо врахувати широкий вибір доступних шаблонів і плагінів, за допомогою WordPress можна зробити дійсно багато. Ви можете створювати красиві сайти з відмінною функціональністю. WordPress не обмежує вас створенням простих сайтів або блогів. З правильними плагінами і темами ви навіть можете створювати сайти для електронної комерції. Хоча, тут варто зауважити, що спочатку WordPress не призначався для eCommerce. Для таких сайтів підійде інша популярна CMS – Magento.

Хоча за допомогою CMS ви можете створювати різні сайти, вона не настільки просунута, як фреймворки. Для фреймворків межа – це небо. Ви можете визначити завдання, які стоять перед вашим сайтом, і змусити весь процес розробки обертатися навколо цих завдань. Ви можете створювати все, що у вас на думці, і тут ви не будете обмежені, якщо у вас є час, ресурси і знання для цього.

Вибір: фреймворк

 

 

Показник №2: Простота у використанні

Простота використання – це друга метрика, по якій ми будемо порівнювати CMS платформи і фреймворки. Коли справа доходить до використання фреймворка або CMS, використання CMS безумовно набагато простіше. CMS платформи роблять багато важкої роботи за вас. Вони подбають про бекенд і шар даних (спілкування з базою даних) і дозволять вам зосередитися на зовнішньому вигляді інтерфейсу. У багатьох випадках вам навіть не потрібно взагалі знати код, щоб налаштувати сайт за допомогою CMS.

Крім того, сьогодні дуже популярні конструктори сторінок. З їх допомогою процес створення сайту став таким же простим, як перетягування елементів дизайну (Drag&Drop).

Сучасні фреймворки піклуються над полегшенням роботи розробників сайтів. Замість того, щоб буквально кодувати все з нуля, є фундамент, який можна використовувати. Багато CSS-фреймворків, такі як Bootstrap, пропонують користувачам готові шаблони для використання. Але для тих, хто тільки почав освоювати код, використання фреймворка – певний ризик.

Вибір: CMS

 

 

Показник №3: Необхідний час, знання і зусилля

Само собою зрозуміло, що створення веб-сайту з використанням фреймворків, очевидно, займає набагато більше часу, ніж створення сайту з використанням CMS платформи. На щастя, це займає набагато менше часу, ніж створення сайту з нуля взагалі без використання фреймворків.

Але хоча CMS платформи вимагають деякої важкої роботи, це безумовно не те ж саме, що робота з конструктором веб-сайтів. CMS платформа дозволяє вам, а іноді навіть вимагає від вас, вносити зміни за допомогою користувацького коду, коли ви хочете домогтися більш просунутого результату. Але насправді існує безліч тем, конструкторів і плагінів, які допоможуть вам мінімізувати навантаження.

Знайте, що який би ви не вибрали фреймворк або CMS, для створення сайту з відмінним користувацьким інтерфейсом потрібна величезна кількість роботи, часу і зусиль. Але створити сайт за допомогою фреймворка складніше через необхідних знань в області кодування, і свободи, яку ви маєте, щоб все було налаштоване так, як вам подобається.

Вибір: CMS

 

 

Показник №4: Бюджет

Незалежно від того, створюєте ви сайт з використанням CMS платформи або фреймворка, наявний у вас бюджет буде грати головну роль в ухваленні рішень. Розробники повного стека зазвичай беруть від 20 до 150 доларів на годину за створення сайту. Веб-дизайнери, які використовують CMS платформи для створення сайтів, беруть від 15 до 75 доларів. Крім цих цифр, ви повинні взяти до уваги, що користувацьке кодування сайту з використанням фреймворків займає більше часу, ніж створення сайту з використанням платформи CMS.

Чим складніше та індивідуальніше буде ваш сайт, тим він буде дорожче. Це відноситься як до платформ CMS, так і до фреймворків.

Вибір: CMS

 

 

Показник №5: Безпека

У фреймворків і CMS платформ (особливо з відкритим вихідним кодом) є одне головне вразливе місце. Їх код є відкритим для всього світу, що означає, що хакерам їх легше атакувати. Але у випадках, коли CMS платформи також побудовані на фреймворках з відкритим вихідним кодом, загальнодоступний код вдвічі більше, що робить платформу CMS ще більш вразливою. На щастя, досвідчені розробники, які беруть участь в розробці CMS платформ, і розробники, які беруть участь в розробці фреймворків, стежать за загрозами безпеці та якомога швидше покращують свої продукти.

Вибір: фреймворк

 

 

 

Заключні думки

В сьогоднішньому пості ми порівняли використання CMS і фреймворків для створення вашого сайту. Спочатку ми розглянули функціонування обох методів, а потім порівняли їх, використовуючи кілька метрик (або показників).

Зрештою, вибір залишається за вами. Вам потрібно враховувати свої потреби і доступний бюджет.

Якщо у вас є які-небудь питання або пропозиції по даній темі, обов’язково залиште коментар в розділі коментарів нижче.

Дякуємо, що читаєте нас!

 

This post was last modified on 21/01/2020 13:46

Останні пости

Джордж Орвелл

Уся пропаганда війни, усі крики, брехня і ненависть, йдуть завжди від людей, які на цю…

14/06/2024

Фітосвічки Вагіфлорин для підтримки здоров’я жіночої флори від Рослина Карпат

    Фітосвічки Вагіфлорин: Підтримка Здоров’я Жіночої Флори Фітосвічки Вагіфлорин від компанії Рослина Карпат є ефективним засобом…

11/06/2024

Тренування грудей з гантелями та лавкою від Youtube канала Workout Guru

Вітаю вас, друзі! Ви коли-небудь замислювалися, як покращити тренування грудей, використовуючи гантелі та лавку? Це…

05/06/2024

Що таке порт (комп’ютерний) і навіщо він потрібен?

Оскільки різні комп’ютерні програми можуть використовувати різні процеси та/або служби, для їх розрізнення операційна система…

01/06/2024

Уроки PHP — Обробка помилок (можливі типи помилок)

В сьогоднішньому теоретичному уроці ми розглянемо складне та важливе питання в PHP — виявлення та…

30/05/2024

Як створити розумні торгові кампанії через Merchant Center?

Інтеграція Merchant Center з Google Рекламою відкриває доступ до такого ефективного типу кампаній, як Smart…

29/05/2024