Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Що обрати – CMS або фреймворк для створення сайту?
Опубліковано Оновлено: 21.01.2020

Що обрати – CMS або фреймворк для створення сайту?

 

 

Первинною метою для кожного нового сайту є його створення і запуск, та щоб він виконував свої завдання і все те, що ви від нього очікуєте. Створювати нові сайти можна різними способами, і використовуючи різні інструменти. Цей вибір в основному покладається на цілі, які стоять перед вашим сайтом. В сьогоднішній публікації ми порівняємо створення нового сайту з використанням CMS (наприклад, таких як Magento і WordPress) і фреймворків (таких як Bootstrap, CodeIgniter і Ruby On Rails).

 

 

Для початку розглянемо те, як працюють обидва ці підходи. Після цього ми будемо порівнювати підходи за наступними п’ятьма показниками, які потрібно врахувати, щоб вибрати найбільш оптимальний варіант:

  1. Гнучкість / Рівень контролю
  2. Простота використання
  3. Необхідний час, знання і зусилля
  4. Бюджет
  5. Безпека

 

 

Функціональність – як працюють фреймворки?

Існує два типи фреймворків. Фреймворки, які допомагають вам створити бекенд вашого сайту (наприклад, CodeIgniter), і фреймворки, які дозволяють вам налаштувати зовнішній інтерфейс (наприклад, Bootstrap.). Фреймворки, які використовуються для зовнішнього інтерфейсу, часто називають CSS фреймворками.

Фреймворк (framework) – це «бібліотека», створена зі стандартизованого коду, яка полегшує розробникам і дизайнерам процес створення власного сайту. Використання фреймворків для створення сайту означає, що ви збираєтеся повторно використовувати певну структуру розробки і спиратися на цю структуру для досягнення саме того, що вам потрібно. Конкретно, це означає, що у вас вже є базовий код, над яким ви можете продовжити роботу без необхідності кодувати структуру розробки з нуля.

 

 

Функціональність – як працюють CMS платформи?

CMS платформи – це веб-додатки, які в свою чергу побудовані на фреймворками. Це свого роду стартовий набір коду, за допомогою якого ви зможете створювати сайти більш візуально зрозуміло і швидше. При використанні CMS структури врахуйте, що це вимагає достатнього рівня знання коду. Зазвичай, якщо можливості CMS не покривають усіх потреб, тоді розробники створюють свої власні веб-додатки з використанням інших фреймворків. У цьому випадку мова йде про те, що використовується «самописна» CMS.

 

 

CMS проти фреймворків – порівняльний аналіз

 

Показник №1: Гнучкість / Рівень контролю

Щоб допомогти вам вирішити, чи слід вам обрати CMS (наприклад Magento або WordPress), або вам слід використовувати інтегровані і бекенд-фреймворки, ми порівняємо обидва варіанти. Для точного порівняння ми будемо використовувати 5 різних метрик. Перший показник – це гнучкість і рівень контролю.

CMS WordPress, наприклад, пропонує з коробки дійсно широкі можливості. Особливо, якщо врахувати широкий вибір доступних шаблонів і плагінів, за допомогою WordPress можна зробити дійсно багато. Ви можете створювати красиві сайти з відмінною функціональністю. WordPress не обмежує вас створенням простих сайтів або блогів. З правильними плагінами і темами ви навіть можете створювати сайти для електронної комерції. Хоча, тут варто зауважити, що спочатку WordPress не призначався для eCommerce. Для таких сайтів підійде інша популярна CMS – Magento.

Хоча за допомогою CMS ви можете створювати різні сайти, вона не настільки просунута, як фреймворки. Для фреймворків межа – це небо. Ви можете визначити завдання, які стоять перед вашим сайтом, і змусити весь процес розробки обертатися навколо цих завдань. Ви можете створювати все, що у вас на думці, і тут ви не будете обмежені, якщо у вас є час, ресурси і знання для цього.

Вибір: фреймворк

 

 

Показник №2: Простота у використанні

Простота використання – це друга метрика, по якій ми будемо порівнювати CMS платформи і фреймворки. Коли справа доходить до використання фреймворка або CMS, використання CMS безумовно набагато простіше. CMS платформи роблять багато важкої роботи за вас. Вони подбають про бекенд і шар даних (спілкування з базою даних) і дозволять вам зосередитися на зовнішньому вигляді інтерфейсу. У багатьох випадках вам навіть не потрібно взагалі знати код, щоб налаштувати сайт за допомогою CMS.

Крім того, сьогодні дуже популярні конструктори сторінок. З їх допомогою процес створення сайту став таким же простим, як перетягування елементів дизайну (Drag&Drop).

Сучасні фреймворки піклуються над полегшенням роботи розробників сайтів. Замість того, щоб буквально кодувати все з нуля, є фундамент, який можна використовувати. Багато CSS-фреймворків, такі як Bootstrap, пропонують користувачам готові шаблони для використання. Але для тих, хто тільки почав освоювати код, використання фреймворка – певний ризик.

Вибір: CMS

 

 

Показник №3: Необхідний час, знання і зусилля

Само собою зрозуміло, що створення веб-сайту з використанням фреймворків, очевидно, займає набагато більше часу, ніж створення сайту з використанням CMS платформи. На щастя, це займає набагато менше часу, ніж створення сайту з нуля взагалі без використання фреймворків.

Але хоча CMS платформи вимагають деякої важкої роботи, це безумовно не те ж саме, що робота з конструктором веб-сайтів. CMS платформа дозволяє вам, а іноді навіть вимагає від вас, вносити зміни за допомогою користувацького коду, коли ви хочете домогтися більш просунутого результату. Але насправді існує безліч тем, конструкторів і плагінів, які допоможуть вам мінімізувати навантаження.

Знайте, що який би ви не вибрали фреймворк або CMS, для створення сайту з відмінним користувацьким інтерфейсом потрібна величезна кількість роботи, часу і зусиль. Але створити сайт за допомогою фреймворка складніше через необхідних знань в області кодування, і свободи, яку ви маєте, щоб все було налаштоване так, як вам подобається.

Вибір: CMS

 

 

Показник №4: Бюджет

Незалежно від того, створюєте ви сайт з використанням CMS платформи або фреймворка, наявний у вас бюджет буде грати головну роль в ухваленні рішень. Розробники повного стека зазвичай беруть від 20 до 150 доларів на годину за створення сайту. Веб-дизайнери, які використовують CMS платформи для створення сайтів, беруть від 15 до 75 доларів. Крім цих цифр, ви повинні взяти до уваги, що користувацьке кодування сайту з використанням фреймворків займає більше часу, ніж створення сайту з використанням платформи CMS.

Чим складніше та індивідуальніше буде ваш сайт, тим він буде дорожче. Це відноситься як до платформ CMS, так і до фреймворків.

Вибір: CMS

 

 

Показник №5: Безпека

У фреймворків і CMS платформ (особливо з відкритим вихідним кодом) є одне головне вразливе місце. Їх код є відкритим для всього світу, що означає, що хакерам їх легше атакувати. Але у випадках, коли CMS платформи також побудовані на фреймворках з відкритим вихідним кодом, загальнодоступний код вдвічі більше, що робить платформу CMS ще більш вразливою. На щастя, досвідчені розробники, які беруть участь в розробці CMS платформ, і розробники, які беруть участь в розробці фреймворків, стежать за загрозами безпеці та якомога швидше покращують свої продукти.

Вибір: фреймворк

 

 

 

Заключні думки

В сьогоднішньому пості ми порівняли використання CMS і фреймворків для створення вашого сайту. Спочатку ми розглянули функціонування обох методів, а потім порівняли їх, використовуючи кілька метрик (або показників).

Зрештою, вибір залишається за вами. Вам потрібно враховувати свої потреби і доступний бюджет.

Якщо у вас є які-небудь питання або пропозиції по даній темі, обов’язково залиште коментар в розділі коментарів нижче.

Дякуємо, що читаєте нас!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *