Сьогодні, в вік високих технологій, дуже важлива швидка та ефективна передача даних. Завдяки швидкому обміну даними кожному з нас стали доступними швидкісний Інтернет, мобільний зв’язок та високоякісний супутниковий сигнал. Сучасній людині важко уявити світ без всіх переваг телекомунікацій: швидкої передачі сигналів, тексту, зображень, аудіо та відео будь-якими дротовими, радіо, оптичними або іншими системами.
Кожна з цих систем працює за своїми власними технологіями та принципами. Найстарішими системами телекомунікацій вважаються радіозв’язок та передача даних по кабелю. Радіозв’язок використовує радіохвилі в якості носія інформації (даних), а в дротовій системі передача даних відбувається за допомогою електромагнітних сигналів по металевих кабелях. Одним з найбільш ранніх носіїв передачі даних та найпоширеніших є кабелі крученої (витої) пари. І в сьогоднішній статті ми детально обговоримо, що собою являє вита пара, де вона використовується та ефективність саме цієї технології.
Кабель з витою (крученою) парою – це тип кабелю, що виготовлений шляхом з’єднання двох окремих ізольованих мідних проводів, які скручені між собою, що розміщуються паралельно один одному, та утворюють собою пару. Один з дротів використовується для передачі даних, а інший – заземлення. Оскільки деякі пристрої вимагають декількох з’єднань, вита пара встановлюється двома або більше парами, все в межах одного кабелю. Кожна з цих пар має свій колір. В такій парі основний провід буде повністю пофарбований в базовий колір, а додатковий провід пофарбований в білий колір з тонкою смужкою базового кольору. Мідні дроти витої пари, як правило, мають перетин жил від 0,4 мм до 0,6 мм, можуть бути твердими або багатожильними.
Цей тип кабелю широко використовується в різних видах інфраструктури передачі даних, для телефонного зв’язку та більшості сучасних мереж Ethernet (в локальних мережах). Якщо у вас вдома є кабельний Інтернет, з дуже високою ймовірністю для його доставки до вашого комп’ютера чи ноутбука використовується саме вита пара.
Кожен тип передачі даних має шум, магнетизм, перешкоди та небажану передачу сигналів. Коли дроти скручені та сигнали (електроенергія) по ним спрямовуються в протилежних напрямках, зовнішні хвилі (шум) зменшуються та гаситься магнетизм. Це робить кабелі витої пари менш чутливими до електромагнітних перешкод (Electromagnetic interference – EMI).
Існує два основних типи кабелів із витою парою:
Виті пари можна розподілити на сім категорій:
Відповідно до ISO/IEC 11801 маркування кабелю крученої пари наступне:
Графічно відмінності між кабелями UTP та STP витої пари можна зобразити так:
На сьогодні все, дякуємо, що читаєте нас!
Стаття розміщена на правах реклами
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…