Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
Які кабелі для інтернету бувають – загальні поняття
Опубліковано Оновлено: 21.01.2021

Які кабелі для інтернету бувають – загальні поняття

Одним з найбільш важливих та ключових компонентів в провідних домашніх (або офісних) інтернет-мережах є дроти. Вірніше, кабелі. Найбільш поширеним типом проводки в мережі є Ethernet кабель (іншими словами, кабель для Інтернету), який активно використовується сьогодні (і, швидше за все, в найближчому майбутньому теж).

Різноманітність технічних характеристик інтернет кабелів, особливо для новачків, може трохи збивати з пантелику. Тип кабелю, мегабіти, бухта, матеріал кабелю – все це потрібно враховувати. Щоб спростити вам завдання, ми підготували сьогоднішню статтю. Ми розглянемо основні терміни, поняття, а також загальні дані по кабелях для інтернету. Отже, давайте дізнаємося найосновніші ази.

 

 

Які є типи інтернет-кабелів

 

Тип кабелю №1: Мережевий кабель (кабель Ethernet)

Мережевий кабель з’єднує комп’ютер, ноутбук або, наприклад, ігрову приставку з маршрутизатором (роутером) або модемом. По ньому проходять сигнали, які дозволяють комп’ютерам зв’язуватися один з одним і передавати дані від одного до іншого. Це один з найпоширеніших інструментів, які комп’ютери використовують для передачі даних через Інтернет. Є, правда, спеціальний вид кабелю, який називається «перехресний кабель» (або крос-кабель), — він з’єднує два комп’ютери один з одним безпосередньо і, таким чином, не вимагає модему або роутера для передачі даних.

Якщо вам потрібно підібрати оптимальний кабель для інтернету, вам з радістю допоможуть фахівці будь-якого спеціалізованого інтернет-магазину.

 

Які кабелі для інтернету бувають – загальні поняття

 

 

Тип кабелю №2: Коаксіальний кабель

Іноді такий кабель ще називають «телевізійним», оскільки використовується для підключення антени до телевізійного приймача. Сьогодні коаксіальний кабель, в основному, використовується для підключення кабельної коробки або модему до вхідного з’єднувального порту. Основне призначення коаксіального кабелю – передача високочастотних сигналів (наприклад, у комп’ютерній мережі).

 

 

Тип кабелю №3: Кабель HDMI

Абревіатура HDMI означає «Мультимедійний інтерфейс високої чіткості». А кабель HDMI використовується для передачі цифрових аудіо- та відео високої роздільної здатності і по одному кабелю. Цей тип кабелю використовується для підключення різних пристроїв, включаючи:

 • Blu-Ray програвачі
 • DVD-програвачі
 • HDTV (Телебачення високої чіткості)
 • Ігрові приставки

 

HDMI кабелі забезпечують цифрове з’єднання, яке більш захищене від шуму і перешкод, в порівнянні з аналоговими кабелями. Використання кабелю HDMI забезпечує передачу більш чіткого зображення і якісного звуку.

Які кабелі для інтернету бувають – загальні поняття

 

 

Основні терміни і поняття, що характеризують кабелі

 • Різниця між кабелем і дротом (проводом). Провід (дріт) являє собою один провідник (зазвичай мідний), який може бути суцільним або багатожильним. Два або більше ізольованих проводи, згрупованих разом в гільзу або оболонку (зазвичай з пластику), утворюють кабель.
 • Що таке «вита (кручена) пара»? Такі кабелі для Інтернету складаються з восьми мідних ізольованих проводів в пластиковій оболонці. Два дроти скручуються в парі (в цілому чотири пари), а потім чотири пари скручуються разом, утворюючи кабель витої пари. Позначається абревіатурою TP (Twisted Pairs). Вибрати виту пару ви можете на будь-якому спеціалізованому інтернет-магазині в розділі кабелі для інтернету. Детальніше про виту пару читайте в нашій статті.
 • Що таке роз’єм RJ-45? Це прозорий пластиковий роз’єм, який підключається до обох кінців кабелю Ethernet для крученої пари. Роз’єм RJ-45 дуже схожий на телефонний роз’єм (який називається роз’ємом RJ-11).
 • Продуктивність кабелів Ethernet. Існують різні категорії, за якими визначається продуктивність, наприклад, Cat 5, Cat 6, Cat 7. Cat 5 є найстарішим стандартом, а Cat 7 – новітньою категорією мережевих кабелів і з найвищою продуктивністю.
 • Що означає «Cat»? «Cat» просто означає «Категорія» (з англійської Category). Число, яке йде далі, вказує на версію специфікації, підтримувану кабелем. Загальне правило полягає в тому, що більш високі числа представляють вищі швидкості та більш високі частоти, виміряні в мегагерцах (МГц). Відповідно, нові кабелі зазвичай підтримують більш високу пропускну здатність і, отже, підвищену швидкість завантаження і більш швидке з’єднання.
 • Що означає буква e в кабелі Cat 5e? Буква «e» в кабелі для інтернету означає «розширений» (з англійської Enhanced). Cat 5e в даний час є найбільш часто використовуваним кабелем, в основному через свою низьку собівартість і підтримки швидкостей, що перевищують швидкість кабелів менших категорій.
 • Що означає буква a в кабелі Cat 6a? Буква «a» в Cat 6a означає «доповнений» (з англійської Augmented). Кабелі на цьому стандарті є кроком вперед в порівнянні з версіями Cat 6, підтримуючи подвоєну максимальну пропускну здатність. Кабелі Cat 6a завжди екрановані, а їх оболонка досить товста, щоб повністю виключити перехресні перешкоди.
 • Сумісність кабелю. Практично всі кабелі Ethernet взаємозамінні і мають зворотну сумісність (з різними категоріями). Єдина реальна проблема з використанням старого типу кабелю, такого як Cat 5, полягає в тому, що він не зможе підтримувати сучасні високі швидкості передачі даних.

 

 

Цікаве почитати: Що таке DNS (система доменних імен) і як вона працює.

 

 

Додатковий глосарій термінів

UTP (Unshielded Twisted Pairs – неекрановані кручені пари): ці кабелі не мають фольги або плетеного екранування. Це означає, що вони більш гнучкі, а також більш дешеві у виробництві. Неекранована кручена пара використовується як у великих корпоративних мережах, так і в невеликих домашніх мережах.

STP або SSTP (Shielded Twisted Pairs – екрановані кручені пари): в них є екрануюче обплетення, яке захищає кабелі. Зазвичай робляться з міді або іншого провідного полімеру. Екранування кабелю знижує шум і покращує якість зв’язку. Кабелі STP дорожчі та менш гнучкі, ніж UTP кабелі. Цей тип кабелю використовується в промислових умовах та інших шумних середовищах, які схильні до сильних електромагнітних перешкод.

FTP або SFTP (Foiled Twisted Pairs – фольговані кручені пари): тут використовується фольга для захисту кабелю. Це допомагає зменшити шум і покращує якість зв’язку.

 

Які кабелі для інтернету бувають – загальні поняття

 

Якого кольору вибрати кабель для інтернету?

Кабелі Ethernet для інтернету бувають різних кольорів. В основному, вибір кольору може ґрунтуватися виключно на ваших індивідуальних смаках та вподобаннях.

Для домашнього використання в домашніх локальних мережах колір кабелю зазвичай не є проблемою.

З іншого боку, в більш складних системах колір кабелю для Інтернету може мати досить важливе значення. Наприклад, коли використовується багато кабелів разом, різні кольори кабелю допоможуть простежити кабелі і переконатися, що правильний кабель підключений в правильному місці: при використанні великого маршрутизатора, комутатора, патч-панелі з великою кількістю підключень. У цьому випадку колір може допомогти при ідентифікації кабелів.

 

 

Ось і все на сьогодні. Дякуємо, що читаєте нас!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *