Categories: Здоров'я

Сон голяка здоровіше звичайного – 10 причин

Більш точної статистики не існує, але, за різними даними, лише близько 7% українців сплять голяка. Виявляється, цього мало. В даній статті ми розглянемо основні 10 причин, за якими звичку спати оголеним можна вважати значно здоровішою.

 

 

  1. Відсутність одягу позначається на більш глибокому і більш тривалому сні

Дослідження голландських вчених у 2013 році за участю більше 3700 учасників експерименту показало, що зниження температури тіла істотно позначається на більш тривалому і більш глибокому сні.

 

  1. Зниження температури тіла під час сну допомагає запобігти старінню

Під час сну людський організм виробляє гормони росту і мелатонін, які є найбільш активними омолоджувальними гормонами. Відповідно, чим більше ви спите голим, тим більше омолоджуючих гормонів ваш організм отримає (враховуючи пункт №1).

 

  1. Оголеному безсоння загрожує менше

В іншому дослідженні, проведеному групою австралійських вчених, також дійшли висновку, що незначне зниження температури тіла позитивно позначається на нормалізації сну. Якщо ви одягаєте на ніч махрову піжаму і/або теплі шкарпетки, ви, швидше за все більш схильні до безсоння, оскільки вашому тілу важче вивільнити надлишок тепла. Оголеному, в цьому випадку, буде простіше заснути.

 

  1. Ті, що сплять голяка, не накопичують зайвий жир

Людське тіло, природно охолоджене в нічний час, менше виробляє гормон кортизол. Цей корисний гормон (він мобілізує людину в стресових ситуаціях) найбільш активно виробляється в ранкові години. І якщо якість вашого сну незадовільна, надлишок кортизолу в крові може позначитися на ваших стегнах і животі у вигляді зайвого жиру.

 

  1. Покращений кровообіг

Занадто тугі футболки, резинки трусів, щільно облягаючі шкарпетки, – все це негативно позначається на кровообігові. А покращений кровообіг – це додатковий бонус для м’язів, артерій та серця.

 

  1. Дихаюча шкіра менше схильна до шкірних захворювань

Вільний доступ повітря до ніг, пахв та інтимних зон знижує ризик розвитку шкірних захворювань через попрілості та не дихаючу шкіру.

 

  1. Статеві органи теж дихають

І жіночі, і чоловічі статеві органи, природно мають більш тепле середовище, тому їм потрібне додаткове, вільно циркулююче повітря.

 

  1. Запобігання цукрового діабету 2 типу

Все більше дослідників доходять висновку, що сон при незначно знижених температурах, покращує метаболізм, знижує рівень цукру в крові і здатний бути профілактикою діабету 2-го типу. Вчені виявили, що учасники дослідження, які спали голими і в прохолодному приміщенні, мали покращений метаболізм та їх організм більш активно боровся з надлишками жиру всього лише через кілька тижнів після початку досліджень.

 

  1. Відкрита шкіра покращує сексуальне життя

Якщо ви спите не на самоті, і ваша шкіра вільно торкається до шкіри вашого партнера, це може сприяти не тільки поліпшенню якості сексуального життя, а й додатковому виділенню окситоцину в організмі. Гормон окситоцин викликає почуття спокою поряд з партнером, а також почуття задоволення і зниження тривоги.

 

  1. Природна оголеність підвищує самооцінку

Відповідно до сучасної психологічної теорії природна голизна сприяє більш комфортному відчуттю людиною своєї шкіри. А більш комфортне самопочуття і самовідчуття має безпосередній вплив на самооцінку.

This post was last modified on 20/10/2016 16:56

Останні пости

Генрі Форд

Людина має два мотиви поведінки — один справжній та інший, що гарно звучить Генрі Форд…

16/07/2024

Фрідріх Ніцше

Не треба додумувати надто багато. Так ви створюєте проблеми, яких не існувало Фрідріх Ніцше  

11/07/2024

Такий різний інвертор! Вибираємо між кондиціонерами Inverter, Inverter DC та Full DC

Літо в розпалі, а значить якраз час задуматися про покупку кондиціонера. Але як не загубитися…

06/07/2024

Омар Хайям

Справжній друг — це людина, яка в очі викаже тобі все, що про тебе думає,…

30/06/2024

Корисні поради щодо вибору розсувних дверей

Варто знати, що функціональність і дизайн працюють рука об руку, коли ви використовуєте розсувні двері.…

29/06/2024

Геракліт

Єдине, що постійне, — це зміни. Немає нічого постійного окрім змін. Усе плине, усе змінюється.…

23/06/2024