Categories: Технології

Тепловізійні приціли: розбір технології та особливостей

В сьогоднішньому огляді ми розглянемо основні речі про тепловізійні приціли (тепловізори) і все те, що з ними пов’язано: починаючи з азів і далі по наростаючій. Отже, давайте розпочнемо!

 

Що таке теплобачення?

Для початку визначимося з технологією, яка закладена в ці приціли. Теплобачення (термографія) — це тип оптичної технології, яка вимірює кількість теплового випромінювання, яке виділяється живими об’єктами. Воно працює шляхом уловлювання інфрачервоного світла, що випромінюється теплом цілі, а потім перетворюється на електричний сигнал, який створює зображення цілі на дисплеї тепловізора. Тому тепловізійні приціли корисні при будь-якому освітленні і можуть використовуватися вдень і вночі (навіть у повній темряві).

Вони не вимагають зовнішніх джерел світла, не схильні до відблисків і можуть використовуватися для спостереження крізь пил, дим і туман. Ці переваги, в свою чергу, позначаються на ціні приладу, а для роботи з ним може знадобитися додаткове навчання, щоб ви могли правильно інтерпретувати отримане зображення.

 

Призначення та використання приладу

Тепловізор — це оптичний пристрій, який використовує цифрові датчики та комп’ютерні процесори для вимірювання та відображення відмінностей у тепловому випромінюванні у вигляді різних кольорів та контрастності. Його використовують як зорову трубу, що дозволяє користувачеві вибирати цілі за їхньою тепловою ознакою в темряві і при таких погодних умовах, як дощ, туман і сніг.

Тепловізійні приціли також відомі як інфрачервоні приціли далекого огляду (Forward-looking infrared — FLIR) і можуть бути портативними або встановлюватись на вогнепальну зброю.

Їх також можна використовувати для запису фотографій та відео, що робить їх цінним інструментом навчання у тактичних умовах, або використовувати для запису процесу полювання.

 

Особливості якісних тепловізійних прицілів

Тепер давайте перейдемо до аналізу характеристик і параметрів, які визначають якість тепловізійного прицілу.

 

Робота за умов низької освітленості. Приціл із тепловізором допомагає бачити в умовах низького освітлення, ефективно виявляючи тепло, що випромінюється ціллю. Це дозволяє чітко спостерігати за ціллю навіть у повній темряві чи туманну погоду.

Мастхев для мисливця. Тепловізійні приціли https://grand-pulsar.com.ua/ua/teplovizionnye-pricely/teplovizionnye-pricely-pulsar особливо корисні для полювання, оскільки на них не впливає камуфляж чи інші перешкоди, і вони можуть виявити теплову сигнатуру цілі на більших відстанях, ніж приціли нічного бачення. Їх можна використовувати як вдень, так і вночі, на противагу прицілам нічного бачення, які не призначені для використання при денному світлі. Такі приціли мають набагато більший контраст між ціллю та іншою частиною зображення, що полегшує виявлення.

Виявляють і відстежують цілі, що рухаються. Тепловізор дає значну перевагу при виявленні та супроводі цілей, що рухаються. Оскільки ключовою перевагою тепловізора є його здатність виявляти тепло, що випромінюється об’єктом, вони здатні вловлювати і відстежувати цілі, що рухаються, краще ніж інші типи прицілів. Тому, він буде ефективний при використанні для виявлення і відстеження тварин, людей, транспортних засобів та інших об’єктів, що рухаються навіть в умовах, коли інші приціли можуть виявитися неефективними, наприклад, у похмурі дні, в кущах, густих чагарниках, крізь листя і вночі.

Підвищена точність. При стрільбі точність та мінімізація промахів мають першорядне значення. Прилад може саме це забезпечити, оскільки він дає чіткіше зображення цілі та полегшує визначення дальності. Зазвичай якісний тепловізор оснащений вбудованим далекоміром, тому вам не доведеться перемикатися між окремими пристроями, такими як далекомір або далекомірний бінокль. Також часто пристрій оснащується різними прицільними сітками, які дозволяють легше регулювати дальність до цілі.

Зниження навантаження на очі. Використання тепловізійного прицілу знижує стомлюваність очей, забезпечуючи надчітке зображення з гарною частотою оновлення, компактний дизайн, регульовану частоту оновлення та чудову роздільну здатність. Крім того, оптика тепловізора забезпечує від 2-х до 16-кратного збільшення з високою роздільною здатністю, що дозволяє власнику покращити візуальне сприйняття та знизити навантаження на очі.

Вбудовані функції та можливості. Додатковою перевагою будуть наступні характеристики: регульована частота оновлення, сітки і колірні палітри, що налаштовуються, а також можливість «одного пострілу» (пристрілка), і все це підтримує покращене виявлення та відстеження цілей. Також деякі пристрої високого класу, представлені на ринку, мають можливість прив’язувати до картинки геотеги, записуючи висоту, місце розташування та швидкість, коли вона була зроблена.

 

Який тепловізійний приціл вибрати?

Якщо ви шукаєте найкращий тепловізійний приціл для полювання та стрільби, можемо запропонувати вам звернути увагу на тепловізори від найнадійніших брендів у галузі, таких як ATN, NicVision, Pulsar та Yukon. Кожен із цих приладів має високу оцінку і може підійти практично до будь-якого бюджету.

  1. Якщо ви шукаєте бюджетний варіант, ви можете купити тепловізійний приціл вартістю менше ніж 2000 доларів. Зверніть увагу на тепловізійний приціл INFIRAY (IRAY) Saim SCP19W, вартістю 46 000,00 грн. Основні характеристики: дисплей 1280×960 LCOS, діаметр об’єктива F19/1.0, збільшення 2.3x — 4.6x, вагою 400г, розмірами 180x60x60мм, та працюючим в інтервалі температур від -20°C до +40°C.
  2. Якщо вам потрібний варіант середнього класу, ми рекомендуємо приціли вартістю в межах 3000-4000 доларів. Зверніть увагу на тепловізійний приціл Pulsar Thermion 2 XP50 Pro, вартістю 173 000,00 грн. Основні характеристики: дисплей 1024×768 AMOLED, діаметр об’єктиву F50/1.0, збільшення 2x — 16x, вагою 900г, розмірами 412x78x83мм, та працюючим в інтервалі температур від -25°C до +50°C.

 

 

Замість післямови

Сподіваємося, що сьогоднішній огляд був корисним для вас, і ви серйозно замислитеся над оновленням власного інвентарю.

Дякую, що читаєте нас! Якщо у вас є запитання та/або зауваження по цій темі, не соромтеся писати про це в розділі коментарів нижче.

Стаття розміщена на правах реклами

 

Recent Posts

Чи можлива анонімність, конфіденційність чи приватність в Інтернеті?

Сьогоднішній огляд присвячений людям, для яких важливе питання конфіденційності в Інтернеті, та хто цінує свої…

3 дні ago

Як з’явився Pro Plan: шлях від ідеї до світового успіху

Вперше про бренд Pro Plan почули у 1986 році, коли він став частиною американської компанії…

7 днів ago

Стефан Цвейг

Страх покарання гірше самого покарання (Покарання — завжди щось конкретне, і воно все ж краще,…

1 тиждень ago

Чи можна знайти доступний хостинг у 2024 році?

Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…

2 тижні ago

Чому обрати освіту за кордоном: переваги для майбутнього вашої дитини

Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…

2 тижні ago

Як вибрати майстра для перетяжки меблів?

Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…

2 тижні ago