Categories: Цікаве

У чому різниця між настоянками, наливками та лікерами

Алкогольні напої в домашніх умовах найчастіше виробляють шляхом настоювання. Цей метод не потребує особливого обладнання, буде достатньо добре знати рецепт та розуміти нюанси. Однак часто плутають настоянки, наливки та лікери. Вони схожі між собою, але різниця є.

 

Що таке настоянка

Настоювання по-науковому називається мацерація, цей метод використовують у домашніх та промислових умовах. Навіть складні напої, як джин та віскі, виробляють з використанням цього етапу. Тільки мацерація допоможе передати максимум смаку та корисних речовин із ягід та фруктів без зайвих витрат. Зробити напій при знанні точного рецепту досить просто, тому ціни на наливки більш-менш демократичні.

Настоянки поділяються на гіркі та солодкі. Спочатку вони з’явилися, як лікарське зілля. У гірких досі переважно використовують трави та коріння. Їх роблять міцнішими. Солодкі містять до 150 грамів цукру на літр і робляться на основі ягід або фруктів.

 

Чим відрізняються наливки

Але також солодкими бувають наливки, у яких додають лише фрукти та ягоди. Часто для отримання цікавого букета підсилюють основу сухофруктами або підв’яленими фруктами. Вони менш міцні ніж настойки, приблизно 18-28 градусів. Але вдома можна створити необхідну міцність зміною пропорцій інгредієнтів. Їх готують у такий спосіб:

  1. Фрукти та ягоди миють, позбавляють зайвого і просушують. У яблук та подібних до них потрібно видалити кісточки.
  2. Плоди укладають у банку під шийку, не стискаючи. Додають цукор по смаку і заливають горілкою до верху. Якщо потрібний міцніший напій, спиртом або самогоном.
  3. Накрити можна гумовою кришкою, але краще з марлею, щоб уникнути протікання. Потім поставити у темне місце на 3-12 тижнів. Термін витримки залежить від ніжності плодів, щотижня ємність потрібно струшувати.
  4. По закінченні терміну рідину добре фільтрують, розливають по пляшках і дають настоятися ще 5-7 днів (“відпочити”).

 

Залежно від міцності та солодкості різняться і способи вживання наливок. Більшість можна вживати у будь-який час за смаком: як аперитив, дигестив, під час трапези. Але явно солодкі підійдуть лише до десертів чи кави з шоколадом.

 

Як роблять лікери

Лікери частіше виробляють на підприємствах, щоб досягти чистого приємного смаку, адже необхідно застосовувати спеціальні технології. Зараз на піку попиту сливові різновиди, їх в домашніх умовах дуже важко зробити. Зате можна скуштувати різні смаки в профільному маркеті. Головна відмінність лікеру – використання заздалегідь підготовленого сиропу на ягодах та фруктах.

Вони різняться за міцністю, від 15% до 45%. Також поділяються на види по смаку: міцні, десертні, кремові. Їх вважають класичними дигестивами, на відміну двох інших різновидів, і подають лише з десертами чи у складі коктейлів. Також можна просочувати десерти та іншим чином використовувати у кулінарії.

 

ВАЖЛИВО: зловживання алкоголем шкодить вашому здоров’ю!

 

This post was last modified on 27/10/2023 12:55

Останні пости

Як додати карту від Google Maps на свій сайт (з маркером і текстом)

В сьогоднішньому практичному уроці ми розглянемо приклад додавання на свій сайт карти (мапи) від сервісу…

02/05/2024

Як вибрати ідеальний ноутбук: Повний гайд

Вибір ноутбука може бути складним завданням у світі, де ринок переповнений варіантами на будь-який смак…

22/04/2024

Томас Едісон

Наш великий недолік в тому, що ми занадто швидко опускаємо руки. Найбільш діючий метод досягти…

20/04/2024

Найкрасивіші та найбільш вражаючі мости з усього світу (ТОП-10)

Міст — це щось більше, ніж просто споруда, яка поєднує два береги. Для того, щоб…

19/04/2024

Соломон

Життя нас вчить, що свою пару ми пізнаємо, коли розлучаємося, своїх братів ми пізнаємо, коли…

18/04/2024

Чак Поланік

Хто може — той робить. Хто не може — той критикує Чак Поланік  

17/04/2024