Уроки PHP – Конструктори і Деструктори

PHP – це одна з найбільш широко використовуваних мов програмування. У неї велика спільнота відданих розробників, і на PHP побудовано багато популярних фреймворків. Одними з найяскравіших прикладів можна назвати Magento і WordPress. Якщо ви хочете стати успішним програмістом – ця мова підійде вам для вивчення. А наші уроки по PHP можуть вам у цьому допомогти.

 

 

У попередньому уроці ми розглянули Класи PHP і трохи введення в ООП. Ми зробили огляд примірників класу, ключового слова $this, розглянули успадкування і видимість класів. Однак це ще не все. Є ще інформація, яка допоможе вам краще зрозуміти PHP. І в цьому уроці ви її отримаєте.

 

 

Конструктор класів

Припустимо, вам потрібно, щоб якийсь код виконувався автоматично всякий раз, коли ви створюєте новий об’єкт. Метод-конструктор PHP __construct() – це саме те, що ви шукаєте. Коли ви додаєте цей метод в один з ваших класів, він буде автоматично викликатися щоразу, коли цей клас використовується для створення екземпляра нового об’єкта.

Завдяки цій можливості метод __construct() часто використовується розробниками PHP для виклику всього того, що може знадобитися об’єкту перед його використанням. Метод також підтримує параметри, і якщо вони вам потрібні, ви можете включити їх в конструктор. Це дозволить об’єкту набувати значень при його створенні.

Врахуйте, що ви не можете використовувати кілька методів __construct() з різним набором параметрів. Якщо ви хочете, щоб якийсь об’єкт поводився по-різному, наприклад, в залежності від параметрів, ви повинні обробляти цю логіку всередині одного і того ж методу __construct().

А тепер розглянемо простий приклад. Створимо новий клас під назвою Lyudina. У нього будуть деякі відкриті властивості і метод конструктора. Метод __construct() прийме ці властивості в якості параметрів, ініціалізує їх і виведе просте повідомлення. Потім ми будемо використовувати цей клас для створення екземпляра нового об’єкта з ім’ям $ivan. Як ви побачите, повідомлення із зазначеним методом __construct() відразу з’явиться.

<?php
// клас Lyudina з базовим прикладом методу __construct()
class Lyudina {
 public $vik;
 public $imya;
 public function __construct($imya, $vik) {
  $this->vik = $vik;
  $this->imya = $imya;
  echo "Створено новий екземпляр класу Lyudina";
 }
}
$ivan = new Lyudina("Іван", 25);
?>

 

 

Властивості методу __construct() за замовчуванням

Уявіть, що у вас є властивість, яка повинна бути за замовчуванням для класу Lyudina. Припустимо, що це вік повноліття. Якщо не вказано інше – буде прийматися ця властивість за замовчуванням. Як це може виглядати в PHP?

<?php
class Lyudina {
 public $vik;
 // в методі __construct встановлюємо вік за замовчуванням
 public function __construct( $vik = 18 ) {
  $this->vik = $vik;
 }
}
$stepan = new Lyudina; // у Степана буде дефолтний вік – 18
$ivan = new Lyudina( 25 ); // а тут ми переписуємо дефолтне значення
?>

 

 

 

Клас деструктор

Крім конструктора класу, існує також деструктор класу. Це деструкторний метод __destruct(). Цей метод викликається автоматично при знищенні об’єкта. Ви також можете явно викликати метод деструктора. Для цього ви можете використовувати функцію unset(). Хороше застосування деструкторів – виконання певних завдань по завершенню життєвого циклу об’єкта, таких як звільнення ресурсів, запис файлів логу, закриття з’єднання з базою даних і т.д.

<?php
// клас Lyudina з базовим прикладом методу __destruct()
class Lyudina {
 public function __destruct() {
  echo "Екземпляр класу Lyudina був знищений";
 }
}
$ivan = new Lyudina("Іван", 25);
// або
unset($ivan);
?>

 

 

 

Recent Posts

Як змінити HTML код вбудованих елементів WP oEmbed в WordPress?

Починаючи з WordPress версії 2.9 в двигун була додана підтримка oEmbed – формат простого API,… Read More

16/01/2021

Багатофункціональний пристрій коверлок: ключові особливості

Існує багато різновидів швейного обладнання, які відкривають великі можливості для вдосконалення навичок. Один з найскладніших… Read More

15/01/2021

Як зробити відкладене завантаження для HTML, iframe і вбудованого відео

Ліниве (або відкладене) завантаження (Lazy loading) – це популярний метод асинхронного звернення до адреси ресурсу,… Read More

13/01/2021

Google Search Console – Проблема з CLS та як її вирішити

Ми раніше писали про нововведення в інструменті для вебмайстрів Google Search Console – Основних веб-показниках.… Read More

11/01/2021

Найкращі водоспади світу (частина 3/3)

Водоспад – є одним з найбільш хвилюючих і найкрасивіших творінь матінки-природи у нашому світі. По… Read More

08/01/2021

Що таке Основні веб-показники в Google Search Console?

В кінці травня минулого року, а точніше 28 травня 2020 року, Google почав більш активно… Read More

07/01/2021