Уроки PHP – Скорочений запис умови if else (тернарний оператор)

Ви, напевно, вже знаєте основні варіанти запису умови в PHP if, else, elseif. Використовуючи ці умовні оператори, можна перевірити масу можливих варіантів. Але іноді буває, що потрібно перевірити умову тільки серед 2-3 можливих варіантів. У цьому випадку велика спокуса максимально зменшити обсяг коду. Можливо, що для деяких програмістів скорочені записи умов додадуть більше плутанини, але іноді вони бувають корисні. У сьогоднішній статті ми коротко розглянемо синтаксис і приклади скороченого запису умови в PHP.

 

 

Синтаксис умовного оператора if else

Перевірка умови з використанням операторів if else виглядає так:

if ($condition) {
 $result = 'Hello';
} else {
 $result = 'World';
}

 

 

Скорочений запис умови в PHP

У PHP для скороченого запису умови використовується тернарний оператор, який замінює сильно поширене використання структури if {} else {}. Замість того, щоб писати цю довгу структуру, ви можете використовувати тернарний оператор так:

$result = $condition ? 'Hello' : 'World';

 

Якщо змінна $condition повертає true, тоді змінній $result буде присвоєно лівий операнд (по ліву сторону від двокрапки, тобто, Hello). Якщо умова хибна, тоді буде використовуватися правий операнд (по праву сторону від двокрапки, тобто, World).

 

Цікавий факт: назва тернарного оператора фактично означає «оператор, який діє на три операнда» (іншими словами – трійчастий оператор). Операнд – це термін, який використовується для позначення частин умовного виразу. Тернарний оператор – єдиний оператор в PHP, для якого потрібні три операнда: умова, істинний та хибний результат.

 

Тернарний оператор буде використовувати свій лівий операнд, коли умова оцінюється як істинна. Це може бути рядок, ціле число, логічне значення і т.д. Правий операнд буде використовуватися для так званих «хибних значень». Прикладами можуть бути 0 або ‘0’, порожній масив або рядок, null, невизначена або непризначена змінна і, звичайно, саме значення false. Всі ці значення змусять тернарний оператор використовувати свій правий операнд.

Тернарний вираз обчислюється зліва направо.

Тернарні оператори можуть бути вкладеними, але краще в цьому випадку використовувати дужки, або ж конструкцію if else.

 

 

Скорочений запис тернарного оператора

Починаючи з PHP 5.3 версії, можна опустити лівий операнд, що призведе до ще більш короткого запису:

$result = $one ?: 'Hello, world!';

 

В даному випадку значення $result буде значенням $one, якщо тільки $one не повертає false, і в цьому випадку буде використано рядок Hello, world!.

 

Ви можете написати верхній вираз і з використанням звичайного тернарного оператора, тоді він буде виглядати приблизно так:

$result = $condition ? $condition : 'Hello, world!';

 

 

Ось і все на сьогодні. Дякуємо за увагу!

 

Share
Теги: php

Останні пости

Чи варто купувати MacBook Air 13 M1: стислий огляд

Макбук Ейр — культова лінійка портативних комп'ютерів від Apple. Усі пристрої відрізняються витонченим дизайном, компактним… Читати далі

28/09/2023

Просування в Інтернеті – 10 найбільш дієвих SEO тактик

Якщо ви власник веб-сайту, ви не можете дозволити собі нехтувати SEO. Окрім основ просування та… Читати далі

24/09/2023

Які товари найбільш маржинальні

Високомаржинальні товари – це та категорія, яка забезпечує підприємству найвищий рівень прибутку через значну різницю… Читати далі

21/09/2023

Як працює рішення SD-WAN: Основи технології та сфери застосування

У сучасному світі, де бізнеси намагаються вдосконалити свої мережі та забезпечити безперервний доступ до додатків… Читати далі

15/09/2023

Які строки варто прописати у договорі про розробку програмного забезпечення, щоб зробити процес роботи комфортним та передбачуваним?

Чітке визначення термінів проекту формує очікування, зменшує ризик порушення дедлайнів та посилює продуктивність співпраці між… Читати далі

31/08/2023

Комп’ютер: недорогий і функціональний водночас

Важко уявити собі роботу, розваги, спілкування та дозвілля без комп'ютера. Він допомагає у різних сферах… Читати далі

30/08/2023