Однозначна відповідь – ні!
Якщо ви хочете стати професійним програмістом, вам постійно потрібно буде вчитися, знати відповідні мови і постійно їх вдосконалювати. За місяць такий шлях ніяк не пройти.
Для початку потрібно визначитися з вибором спеціалізації: наприклад, що вам найбільше подобається – адміністрування, веб-розробка або щось інше. Якщо адміністрування – то на якій платформі. Якщо веб-розробка – це FrontEnd чи BackEnd. І так далі, поки не визначите свою мету. І чим більш вузьким буде підбір спеціалізації – тим краще.
Після вибору напрямку вам обов’язково доведеться вчитися, а на це потрібні час і ресурси.
Якщо ви вибрали для себе напрямок веб-розробки, вам потрібно буде знати ази верстки, а це великий фронт робіт: HTML5 + CSS3 + JavaScript (jQuery) + PHP (бажано) + MySQL (бажано). Коли вже ви будете знати ази, зможете вирішити для себе, куди рухатися далі.
Зараз, наприклад, дуже затребувані JavaScript-розробники.
Звідки добувати інформацію: книги, курси (стаціонарні або онлайн), відео-уроки, лекції.
Отримані знання обов’язково потрібно закріплювати практикою. Оптимальний варіант для навчання: влаштуватися на роботу в IT-компанію стажистом-практикантом, щоб постійно підвищувати свої знання і «бачити» весь процес наживо.
Програмування сьогодні – це інструмент для вирішення конкретних бізнес-завдань. Початківець програміст повинен вміти щось робити (хоч щось, але в основному – багато чого), показати роботодавцю, що він дуже хоче вчитися, а потім багато працювати і вчитися.
До серйозних проектів айтішника-початківця не підпустять, але, зважаючи на брак фахівців, багато компаній готові взяти на роботу молодого спеціаліста, який навіть не володіє всіма необхідними навичками, на навчання або стажування. Сьогодні IT-компанії приділяють велику увагу бажанню претендента працювати і його можливості швидкому навчанню.
Головне спочатку – «набити» руку і побачити, як IT-кухня працює зсередини. Також, дуже важливо вміти знаходити потрібну інформацію (хоча-б «гуглити») і читати чужий код.
Не зупиняйтеся на досягнутому і постійно розвивайтеся. Оскільки майстерність приходить з досвідом, достатньо знайти свою справу і просто робити її.
Дистанційна робота – це привілей тільки досвідчених розробників. Якщо у вас немає достатнього досвіду в програмуванні – дистанційна робота для вас не підходить, оскільки вам елементарно не вистачить практики та обсягу знань.
Масштабні IT-проекти, зі складною бізнес-логікою, з величезною кількістю коду не здатні працювати віддалено, оскільки потрібна постійна координація всіх учасників процесу: переговори тімліда і розробників, тестувальників, маркетолів, та фахівців інших відділів. Дистанційно це все дуже важко організувати. Джуніора дистанційно в серйозну компанію не візьмуть, оскільки в таких компаніях, як правило, починають працювати ще стажерами і тільки стаціонарно.
Початківцям можна порекомендувати наступний алгоритм: спочатку набратися досвіду в окремих проектах, накопичити портфоліо та репутацію. Отримати безцінний досвід командної розробки, а коли з’явиться досвід і знання – спробувати перейти на дистанційку.
Основні недоліки фрілансу:
Зарплата програмістів визначається попитом і пропозицією на ринку праці. А так само тим, наскільки правильно IT-фахівці оцінюють свою компетенцію і, власне, вартість своєї роботи.
Оплата праці може бути наступною:
Рівень зарплати залежить і від рівня знань програміста (junior/middle/senior/guru), а також від того, скільки ринок готовий платити. Середні ціни стартують від 5-20$/час і вище.
Початківцю програмісту важко заробити на фрілансі, але все ж можна. Для цього найкраще підходять вітчизняні біржі фрілансу. Більш кращий варіант для початківця – піти в IT-компанію Джуніором і поступово підвищувати свій рівень.
Якщо ви володієте англійською мовою, а також якщо ваш рівень від Middle і вище, сміливо йдіть на західні біржі фрілансу, такі як Upwork (об’єднана біржа колишніх oDesk та Elance) і їй подібні.
Якщо ви плануєте розмістити веб-сайт в мережі Інтернет, дуже важливо знайти для нього швидкий і…
Навчання за кордоном вже давно асоціюється з якісною освітою, новими можливостями та безліччю перспектив. Але…
Вибір майстра для ремонту та перетяжки меблів – завдання, яке потребує вдумливого підходу. Адже від…
Вибір ідеального хостингу під свій сайт може бути досить заплутаною справою, особливо коли існує багато…
Щоб уникати помилок, потрібно набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, потрібно робити помилки Лоуренс Пітер
Коротке визначення Чорного SEO Чорне СЕО (або Чорна оптимізація) — це будь-яка практика, метою якої…